Női kézi NB I: a Siófok Vácon elbukta az elődöntőt

A női kézilabda NB I 22., utolsó fordulójában a Vác meglepetésre 32–29-re legyőzte otthon a Siófokot, így a Balaton-parti együttes nem jutott be a négy közé.

22. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SZEGED KKSE 39–20
(20–10)
Dunaújváros, 700 néző. V: Felhő, Öcsi
DUNAÚJVÁROS: VÍG – AZARI 6, TRISCSUK 6 (3), Takács D. 4, Vincze, BULATH 5 (3), FERLING 5 (1). Csere: Nagy É. (kapus), Takács B. 1, Hosszú 2, Mekler-Rádl 1, Gera, Berta 4, Klujber 1, Kamper 2, Ferenczy 2 (1). Edző: Mátéfi Eszter
SZEGED: Futaki – Hárs 2, SELMECI 5, Aron 2, Zsilák 2, Lackovics 2, Szabó E. 6 (4). Csere: Dobó (kapus), Hódi 1, Termány, Csoknyai, Kiss K. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 15. p.: 10–5. 25. p.: 19–9. 39. p.: 23–14. 45. p.: 28–16. 55. p.: 33–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 4/4
Mátéfi Eszter: –
Gratulálok csapatomnak az alapszakaszban elért harmadik helyezéshez. Óriási eredménynek tartom, hogy a felsőházban folytathatjuk a küzdelmet, éremért játszhatunk.
Marosán György: – Kis csapatunk számára megtiszteltetés ilyen kiváló ellenfél otthonában játszani. Gratulálok a Dunaújvárosnak az alapszakaszbeli harmadik helyezéshez, mi készülünk az alsóházi küzdelemre.
22. FORDULÓ
(20–10)

IPRESS CENTER-VÁC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ32–29 (18–14)
Vác, 600
néző.V:Herczeg, Südi.
VÁC: BÍRÓ B. – JOVETIC 8, Tóth E. 3, Farkas V. 2 (1), FÜLÖP 5, HORNYÁK D.9 (3), SZONDI 5. Csere:Balog (kapus),Hámori, Stefanovic, Pelczéder. Edző:Ottó Katalin
SIÓFOK: Pastrovics – Such 3, Piedade 2, Németh Cs., Wörz 2, ORBÁN ANNAMÁRIA 7 (1), ERDŐSI 6. Csere:Kumpel (kapus), SZEKERCZÉS4, Szalai B.5 (3), Szabadfi. Edző:Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 8. perc:5–5.18. p.:13–7.24. p.:17–12.39.p.:24–17.48. p.:25–22.55. p.:27–25.58. p.: 31–26.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek:4/4, ill. 5/4.
Ottó Katalin:
Ma a mérkőzés nagy részében sikerült kihozni magunkból, amire a csapat képes. Kár, hogy ez korábban nem sikerült és sok pontot elhullajtottunk. Köszönjük szurkolóink támogatását, remélem, a rájátszásban is rászolgálunk a szeretetükre.
Golovin Vlagyimir: – Nem rajtunk múlott.

FEHÉRVÁR KC–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 26–24 (11–11)
Székesfehérvár, 600
néző.V:Bacs, Bóna
FEHÉRVÁR: KISS É. – MÁJER 3, Hajduch 2, Bogoszavljevics 3, MAYER 7, TILINGER 6 (1), Tanabe 2. Cs:Horváth B. 2, Emberovics, Csáki 1, Szteriová. Edző:Bakó Botond
MOSONMAGYARÓVÁR: PETRÓCZI - Kiss K. 2, TÓTH G. 4, FRANKOVIC 3, Kopecz, Kurucz, Hajtai 2. Cs:Nádasdi, Dombi, Filipovic 1, Dajka 3, Gyimesi, Tamás 2, Hanczvikkel 7 (5). Edző:Róth Kálmán
Az eredmény alakulása:5. p.:1–2,8. p.:3–2,11. p.:4–4,15. p.:4–6,20. p:7–9,23. p: 9–9,26. p.:11–10,35. p.:14–12,39. p.:15–15,43. p:18–15,47. p:21–17,52. p.:23–20,57. p.:25–23.
10, ill. 4 perc
Hétméteresek:1/1, illetve 7/5
Bakó Botond:
Amit kibírt, és amin átment ez a csapat ebben a szezonban, arra nem sok gárda képes. Ha van igazság a földön, és a szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak, akkor mi vagyunk a négy között. Bízunk a korrekt döntésben.
Róth Kálmán:
– Magas színvonalú játékvezetés mellett a kevesebbet hibázó, rutinosabb játékosokkal felálló Fehérvár megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

TUDNIVALÓK
A már megszokott rájátszásos rendszerben bonyolítják le a 2014–2015-ös női bajnokságot is. A 22 fordulós alapszakasz után az első négy helyezett közül az első a negyedikkel, a második a harmadikkal az egyik fél második győzelméig tartó elődöntőt, majd a győztesek szintén két győzelemre menő döntőt játszanak, a vesztesek pedig bronzmérkőzést vívnak.

Az 5–8., illetve a 9–12. helyen végző együttesek oda-vissza vágó körmérkőzést játszanak a végső helyezések eldöntéséért, mindkét csoportban az alapszakaszban elért helyezésük alapján 4, 3, 2, 1 bónuszpontot kapnak a klubok. Az utolsó két helyezett – legalábbis papíron, a versenykiírás szerint – kiesik.

Alapszakasz: 2014. szeptember 3.–2015. március 14. Rájátszás: 2015. április 5.–május 24.