Női kézi NB I: a Siófok 29-nél járt a szünetben; nyert az FTC

2014.10.04. 19:59
A Szeged 44–21-es vereségbe szaladt bele Siófokon a női kézilabda NB I 6. fordulójában, de a 29–8-as félidei eredmény fényében még olcsón megúszta az újonc.

A Ferencváros 2–1-es hazai vezetés után 7–2-re fordítani tudott Székesfehérváron, és innentől kezdve már végig a kezében tartotta szombati mérkőzését, 30–19-re nyert Elek Gábor együttese.

Szintén nem sok izgalmat hozott a Dunaújváros–Békéscsaba találkozó, amelyen a hazaiak már a szünetben 21–9-re vezettek, a vége 33–17 lett.

Az MTK megszerezte második pontját, miután szegedi döntetlenjét követően Mosonmagyaróváron is remizett.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 33–17 (21–9)
Dunaújváros, 700
néző. V: Medve, Nagy L.
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – Azari 4, TRISCSUK 5 (1), Takács D. 1, VINCZE 4, BULATH 7 (3), FERLING 4. Csere: VÍG (kapus), Takács B., Hosszu 3, Berta 3, Kamper 1, Ferenczy 1, Ács, Kemény. Edző: Mátéfi Eszter
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Kovács A. 1, Nikolajenko 4 (1), Szögi 2, SZABÓ V. 4, Glusica 2, Gávai 1. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Walfisch, Sári 1 (1), Tóth S. 1, Török G. 1, Bottó, Mézes, Borbély. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 8. p.: 5–4. 13. p.: 11–5. 24. p.: 18–8. 37. p.: 25–11. 44. p.: 28–14. 51. p.: 31–15
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2
Mátéfi Eszter:
– Nagyszerű játékkal rukkolt ki ma a csapatom, amihez gratulálok. Védekezésben és támadásban is kiváló teljesítményt nyújtottak a játékosaim.
Avar György: – Az első félidőben adtunk húsz perc előnyt a rendkívül egységes, jól játszó Dunaújvárosnak. Sajnos nem tudtuk megfékezni a lendületüket, pedig erre készültünk. Az első játékrészben átgázoltak rajtunk, utána már csak ott voltunk a pályán.

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–MTK BUDAPEST 21–21 (10–10)
Mosonszolnok, 350
néző. V: Hargitai, Markó
MOSONMAGYARÓVÁR: Schneck – Knedlíková 4, Hajtai 1,Gyimesi 1, Dombi 4, TÓTH G. 6, Kopecz 1. Csere: Kiss 3, Filipovics, Nádasdi, Hanczvikkel 1 (1). Edző: Róth Kálmán
MTK: Blazek – Horváth D. 2, Ábrahám, Szádvári , Török 2, Barna 2, Khouildi 1. Csere: Varga N. 2, BALOG 5, Kovács G. 2, Wolf 1, Valovics 3, Schmidt 1. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 4, ill. 12 perc (egy kizárás)
Hétméteresek: 1/6, ill. 1/2
Róth Kálmán:
– Sajnáljuk, hogy egy pontot adományoztunk az MTK-nak. Néhány játékosom pszichésen alkalmatlan az élsportra.
Horváth Attila: – Gratulálok a csapatnak az egy ponthoz.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–SZEGEDI KKSE 44–21 (29–8)
Siófok, 350
néző. V: Balogh B., Tóth V.
SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 5, Szekerczés 3, PIEDADE 6, Szalai B. 3, Orbán Annamária 5 (4), ERDŐSI 5 (1). Csere: Kumpel (kapus), NÉMETH CS. 1, Szabadfi 3, DEÁKI 6, Schneider 1, Buzsáki 3, Fauszt 2, Polics 1. Edző: Golovin Vlagyimir
SZEGED: Futaki – Hárs, Albert H., GULYÁS 5, Barján, Mistric 3, Szabó E. 3. Csere: Dobó M. (kapus), Cubela 3, Kiss K., Tóth O. 3, Karsai 3 (1), Selmeci, Zsilák 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 8. p.: 6–0. 11. p.: 10–2. 18. p.: 16–6. 23. p.: 22–6. 27. p.: 27–7. 35. p.: 32–10. 40. p.: 33–11. 43. p.: 34–14. 48. p.: 38–18. 54. p.: 39–21. 58. p.: 42–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Golovin Vlagyimir:
– Tudtuk, hogy mi vagyunk az esélyesek, azt kértem a lányoktól, hogy az első perctől teljes erőbedobással küzdjenek.
Marosán György: – Két meghatározó játékosunk hiányzott, ettől függetlenül tűrhetetlen, ami az első félidőben történt. A szünet után megpróbáltunk javítani a helyzetünkön.

FEHÉRVÁR KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–30 (10–15)
Székesfehérvár, 800
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki 1, Hajduch 1, Isitate 3, Horváth B. 2, Bogoszavljevics 2, Tanabe. Csere: Szavko (kapus), Becséri 2, LACKOVIC 5 (2), Mayer, Kazai 3, Májer. Edző: Bakó Botond
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 1, Soós 3, Mészáros R., Tomori 2, Szucsánszki 4, Vérten 5. Csere: Szikora (kapus), Szamoránsky P. 2, Pena 5 (1), Lukács 3, Steinbach 5 (3), Szarka, Cifra. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–3. 12. p.: 2–7. 18. p.: 3–9. 24. p.: 5–13. 28. p.: 9–14. 34. p.: 10–17. 40. p.: 12–20. 46. p.: 14–24. 52. p.: 16–27. 58. p.: 18–29
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Bakó Botond:
– Volt, illetve van problémánk bőven, látszott, hogy nagyon sok gonddal küszködünk, belefáradtunk a meccsbe. Hetek óta sok hiányzónk van, sajnos benne volt, hogy a sokkal nagyobb játékerőt képviselő Fradi ellen ez lesz a vége.
Elek Gábor: – Köszönjük szurkolóink támogatását, bízom benne, hogy boldogabb jövő előtt állunk.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 207–118 +89 12
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 5 1 201–136 +65 11
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 6 4 1 1 182–154 +28 9
4. Dunaújváros Kohász KA 6 4 2 155–129 +26 8
5. Érd 6 3 1 2 158–129 +29 7
6. Fehérvár KC 6 3 1 2 132–133 –1 7
7. Eubility Group Békéscsaba 6 3 3 144–165 –21 6