Női kézi NB I: a Győr készülhet az FTC elleni döntőre

2016.05.12. 21:55
A győriek az Érd otthonában is nyertek (Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC)
A Győri Audi ETO KC 27–24-re nyert az Érd vendégeként a női kézilabda NB I elődöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott be a döntőbe, amelyben a Ferencváros lesz az ellenfele.

A lelkes érdiek kezdték jobban a visszavágót, a győrieken látszott még a BL-döntő okozta csalódottság, és az első mérkőzésen aratott 42–26-os sikerük is kényelmessé tehette őket.

A szünetben így két góllal a hazaiak vezettek, de a fordulás után nem tudták megtartani előnyüket. A Győrre a döntőben a címvédő Ferencváros vár, míg az Érd a Debrecennel küzd meg a bronzéremért.

néző. V: Medve, Nagy L.
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 5 (2), M. González, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 5, O. Vukcsevics 1. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Signaté 4, Barján, Havronyina 4 (1), Gulyás, Fekete B. 3. Edző: Szabó Edina
GYŐR: Kiss É. – Orbán Adrienn 1, GROOT 4, KOVACSICS 5, H. Löke, E. Amorim 4, Görbicz 5 (5). Csere: GRIMSBÖ (kapus), Broch 3, Alstad 3, Knedlíková, Sulland 2, Lakatos. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 8. p.: 6–1. 15. p.: 6–4. 20. p.: 9–5. 26. p.: 12–10. 31. p.: 15–12. 41. p.: 16–20. 44. p.: 18–20. 49. p.: 19–23. 53. p.: 22–24. 58. p.: 22–26
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel (69–50)
Szabó Edina:
– Nagyon jó első félidőt produkáltunk, a másodikat viszont gyengén kezdtük, volt egy kis bírói nyomás is rajtunk, és utána már futottunk az eredmény után. A végén is lett volna esélyünk egyenlíteni, de elügyetlenkedtük a lehetőségeinket. Összességében jó meccs volt, jól szolgálta a felkészülést a Debrecen elleni bronzmeccsre.
Ambros Martín: – Nem volt könnyű összeszednünk magunkat, hiszen friss még a BL négyes döntőjében elszenvedett vereségünk élménye. Ez a meccs elején látszott is, de amikor nagyon kellett, összeszedtük magunkat.