Női kézi NB I: a Győr idegenben, a Debrecen otthon hengerelt

2016.09.16. 19:45
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság első fordulójában az erőviszonyoknak megfelelően magabiztos győzelmet aratott a Győri Audi ETO és a Debrecen. Előbbi a Kisvárdát szórta meg, a debreceniek jó hangulatú találkozón őrölték fel a Békéscsabát, miután előnyüket folyamatosan növelni tudták.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–GYŐRI AUDI ETO KC 21–32 (11–18)
Kisvárda, 1200
néző. V: Bíró, Kiss O.
KISVÁRDA: Dzsukeva – Vukojevic, UMANEC 4, Szabó V. 1, Smid, ROCHA 4, KUCHEROVA 5 (4). Cs: Puscas (kapus), Lévai 1, Gedroit 4 (1), Gidai, Tarjányi, Mihovics 1, Bízik B. 1, Héjjas, Dudás G. Edző: Kovács Péter
GYŐR: KISS É. – Knedlíková 3, N. MÖRK 7 (3), Görbicz, BROCH 5, AMORIM 5, Hársfalvi 2. Cs: Groot 1 (1), Korsós 1, Orbán Adrienn 2, Tóth G. 1, PUHALÁK 3, Bódi 1, Varga E. 1, Pál T. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 2–8. 15. p.: 5–8. 22. p.: 8–13. 27. p.: 11–17. 35. p.: 14–20. 47. p.: 14–28. 54. p.: 17–29
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Hétméteresek: 6/5, illetve 7/4.
Kovács Péter:
– Örülök, hogy kézilabdaünnepet tudtunk teremteni, a tizenegy gólos vereség a mi részünkről vállalható. Ezzel együtt van hiányérzetem, mert sok technikai hibát követtünk el.
Ambros Martín: – Sosem könnyű a szezon első meccse, ez sem volt az. Jól koncentráltunk, amikor mégsem, kisebb bajba kerültünk. Örülök, hogy megvan az első két pontunk.

DVSC-TVP–BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–19 (16–9)
Debrecen, 1800
néző. V: Horváth. P., Marton
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 3, B. KLIKOVAC 5, Punyko 2, JEZSIKAVA 5 (1), Garbuz 1, KELEMEN 5. Cs: LAJTOS (kapus), DESZPOTOVICS 3, Sirián, Marincsák 2 (2), TÓTH M. 3, Csáki 2. Edző: Tone Tiselj
BÉKÉSCSABA: Triffa – Kovács Anett , Vaszileuszkaja 3, VUKAJLOVICS 7 (4), Dukics, GLUSICA 5, Gávai 1. Cs: Kölcze (kapus), Bottó, Zöldi-Tóth K. 1, Walfisch 1, Diószegi, Mihálffy 1, Balogh Sz. Edző: Skaliczki László
Kiállítások: 2 ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 5/4
Tone Tiselj:
– Tisztelem Skaliczki László munkásságát, és tudom, hogy a nulláról kezdett csapatépítésbe. Jól rajtoltunk, és ami a legfontosabb, kiszolgáltuk közönségünket, hiszen ilyen szurkolótábor előtt nem lehet rosszul kézilabdázni.
Skaliczki László: – Nagyon jól játszott a DVSC, sajnos csak tíz percig tudtuk tartani a lépést. A hazaiak sokat ütköztek, ez pedig felőrölte fiatal csapatomat. Túl vagyunk a bemutatkozáson, megyünk tovább előre, hogy jövőre is játszhassunk ebben a csodálatos hangulatban. NŐI KÉZILABDA NB I