Női kézi NB I: a Győr hét, az FTC öt góllal nyert otthon

2019.01.12. 19:41
A Győri ETO hét, a Ferencváros öt góllal győzte le vendégét a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A Vác öt góllal győzte le a Budaörsöt, míg a Debrecen nagy csatában eggyel bizonyult jobbnak a Dunaújváros otthonában.
Kovacsics Anikó győzelemre vezette a Ferencvárost az Érd elleni rangadón (Fotó: Tumbász Hédi)

A forduló rangadóján a Ferencváros jó hangulatú mérkőzésen magabiztos, ötgólos győzelmet aratott az Érd felett (35–30). A zöld-fehérek az első félidőben többször is vezettek öttel, ám a játékrész végén megakadt a támadójátékuk, így az Érd felzárkózott két gólra (16–14).

AZ FTC–ÉRD MÉRKŐZÉS GALÉRIÁJÁNAK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A találkozó a második félidő közepén dőlt el, amikor a Fradi ismét könnyű gólokat szerzett, hátul pedig a Bíró Blankát váltó Szemerey Zsófi jól szállt be a meccsbe. A vendégekben Tóth Gabriella góljai tartották a lelket. A Ferencváros húzóemberei közül Kovacsics Anikó és Lukács Viktória is remek teljesítményt nyújtott.

A Fradi nemcsak a meccset nyerte meg, hanem a testvérpárharcot is, ugyanis míg az egyik oldalon Schatzl Nadine három gólt dobott, addig a másikon a hajrára beálló Natalie kettőt. A hazaiaknál Klivinyi Kinga négy gólt lőtt korábbi csapatának.

A Győr a vártnál nehezebben győzte le az MTK-t, amely az első félidőben sokáig vezetett, s a hazai csapat a szünetre is csak egygólos előnyt szerzett. A szokásos második félidei győri henger ezúttal elmaradt, de így is magabiztosan nyert Danyi Gábor együttese.

A Budaörs gyenge kezdést követően a második félidőben felzárkózott a Vácra, de a pontszerzésre esélye sem volt, ahogy a sereghajtó Eszterházynak sem Kisvárdán, ahol a nap legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el.

A legszorosabb mérkőzést a papírformának megfelelően Dunaújvárosban játszották, a Kohász a szünetben 13–13-ra állt a Debrecen ellen, a végén a vendégek egy góllal jobbnak bizonyultak.

NŐI KÉZILABDA NB I

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 35–30 (16–14)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 1200 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.
FTC:
Bíró B. – LUKÁCS V. 6, Háfra N. 3, KOVACSICS 6, Mészáros R. 2, PENA 8 (4), Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), Horváth D., KLIVINYI 4, Klujber 3, Zsiborás. Edző: Elek Gábor
ÉRD:
Janurik – Krpezs-Slezák 3 (1), SZABÓ L. 6, Kiss N. 2, J. Kovacsevics 3, TÓTH G. 7, C. LASSOURCE 4. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Jerábková 2, Simon A., Schatzl Natalie 2. Edző: Szabó Edina
Elek Gábor: –
Jól kezdtük a mérkőzést, majd hullámvasúton érezhettük magunkat, parádés megoldások mellett gyermeteg hibákat követtünk el, és ez így is ment a lefújásig.
Szabó Edina: –
A második félidő elején megtört az a lendület, amellyel szerettük volna folytatni a játékot. Kijöttek azok a hibák, amelyeket feltétlenül javítani kell, de sok pozitívumot is láttam. Köszönöm szurkolóinknak, hogy elkísértek minket.

GYŐRI AUDI ETO KC–MTK BUDAPEST 36–29 (15–14)
Győr, 3615 néző. Vezette: Paska, Vastag
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 4, Groot 4 (1), S. Oftedal 3, Pintea 3, A. Hansen 5, Puhalák 3. Csere: Leynaud, Grimsbö (kapusok), Brattset 2, V. Kristiansen 3, TOMORI 3, Görbicz 2 (1), Bódi 3, Fodor Cs. 1. Edző: Danyi Gábor
MTK: Lajtos – Slakta 3, KARNIK SZ. 6 (1), TÓTH E. 6 (3), DAKOS 5, Termány 5, Fekete B. 2. Csere: Győri (kapus), Kovács G., Bánfai 2, Stranigg. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–5. 12. p.: 6–8. 16. p.: 7–12. 23. p.: 13–13. 35. p.: 19–18. 44. p.: 24–20. 49. p.: 28–22. 55. p.: 33–26
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Danyi Gábor:
– Gyengén kézilabdáztunk, támadásban és védekezésben is messze elmaradtunk az elvárható szintünktől. A mérkőzés egyetlen pozitívuma a hosszú kihagyás után újra bevethető Tomori Zsuzsanna hasznos játéka volt.
Golovin Vlagyimir: – Küzdöttünk, akartunk, mindent megtettünk a bajnokcsapat dolgának megnehezítésére. Örülök, hogy az első félidőben sikerült is, de sajnos a folytatásra elfogytunk erővel.

GVM EUROPE-VÁC–MOYRA–BUDAÖRS HANDBALL 27–22 (15–6)
Vác, 550 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
VÁC: ARENHART 1 – DIÓSZEGI 5, Szabó K. 3, Lakatos 3, Helembai F., Kácsor 4, Radoszavljevics 3. Csere: Suba (kapus), De Souza 3 (3), SZAMORÁNSKY P. 4, Iván 1, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
BUDAÖRS: SIPEKI – Ertl, Pásztor N. 3, Hajduch, Zsigmond V. 3, Pálos-Bognár, Mézes 4. Csere: Soós 1, Gerháth 2, Hornyák Á. 2, Szabadfi 1, Dávid-Azari 3, Horváth L. 3. Edző: Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–2. 17. p.: 9–3. 25. p.: 12–5. 36. p.: 17–10. 42. p.: 22–11. 53. p.: 26–15
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. –
Szilágyi Zoltán:
– Az első játékrészben látott kiváló védőmunkával megtámogatott remek kapusteljesítménnyel sikerült eldöntenünk a pontok sorsát. A szünet után elégedetlen voltam a technikai hibák számával és a helyzetkihasználással. Ha nagyobb céljaink vannak, akkor ezen javítanunk kell.
Neukum Tamás: – Sokadik alkalom ez már, amikor az első félidőben ziccereket rontunk és sorozatban eladjuk a labdákat. A sok ki nem kényszerített hiba miatt ez a meccs is hamar eldőlt. Ezt követően már felszabadultabban, jobban kézilabdáztunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ESZTERHÁZY SC 31–20 (15–11)
Kisvárda, 1010 néző. Vezette: Réti, Szedmák
KISVÁRDA: Pásztor B. – Benko 2, Dragut 3, Morena 5, RADOJEVICS 6 (4), Hakunova 4, Avgyekova. Csere: KORDOWIECKA (kapus), A. Klikovac 1, V. Milanovic Litre 1, GUIALO 7, Orbán Adrienn, Milosevics 2, Rebicová, Balogh P., Soltész. Edző: Vlatko Djonovics
EGER: Győrffy – Bocsi 1, Juhász R., Hanczvikkel 1, Kobela 3, Buzsáki 1, Sári 4 (2). Csere: Leiner (kapus), PETROVICS 5 (2), Pados 5, Sepsi, Brettner. Edző: Debre Viktor
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Vlatko Djonovics:
– Mindenki győzelmet várt tőlünk, amit végül sikerült is elérnünk. Az első félidőben nehezen indult be a játékunk, de a szünet után a nagyobb koncentrációnak meg lett az eredménye.
Debre Viktor: – Megpróbáltuk megnehezíteni ellenfelünk dolgát, ameddig csak lehet, de kijött a fáradtság rajtunk, és a második félidőben a hazaiak átszaladtak rajtunk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC-SCHAEFFLER 24–25 (13–13)
Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 2, Szekerczés 5 (4), Szalai B. 1, Sirián 2, FERENCZY 7 (2), Kazai 2. Csere: Cifra, Nick, Monori 1, MIHÁLY P. 4, Dombi L., Bouti. Edző: György László
DVSC: Oguntoye – Varsányi, Punyko 1, TÓVIZI 4, Bulath 2, GRIGEL 5, Vantara-Kelemen 1. Csere: TRIFFA (kapus), Kovács Anna 1, DESZPOTOVICS 7, Bordás 1, Szabó P. 2, Arany 1, Zamfirescu, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–1. 15. p.: 10–4. 25. p.: 13–10. 31. p.: 13–14. 39. p.: 17–19. 47. p.: 21–20. 56. p.: 23–25
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/–
György László:
– Küzdelmes, hajtós, kiélezett mérkőzés volt, az utolsó pillanatig bizonytalan volt a két pont sorsa. Kiharcoltunk helyzeteket, de sajnos az utolsó pillanatokban nem tudtuk ezeket gólra váltani. A küzdeni akarással elégedett voltam.
Köstner Vilmos: – A rossz kezdést követően, amikor hat ziccert hibáztunk egymás után, roppant nehéz volt megnyerni ezt a mérkőzést. Több cserelehetőségünkkel és igen jó beálló-átlövő kapcsolatainkkal, valamint lerohanásainknak köszönhetően a magunk javára tudtuk fordítani ezt a kifejezetten jó és nehéz mérkőzést.

1. Győr 13 13 500–338 +162 26
2. FTC 13 12 1 441–312 +129 24
3. Siófok 12 8 1 3 360–275 +85 17
4. Érd 12 8 1 3 362–346 +16 17
5. Vác 12 8 4 340–314 +26 16
6. Debrecen 12 6 1 5 328–329 –1 13
7. Fehérvár 12 6 1 5 324–332 –8 13
8. Kisvárda 11 5 2 4 287–273 +14 12