Női kézi NB I: a Győr a végére csak bedarálta az Érdet

2014.04.16. 19:16
Löke alaposan megszórta az érdieket (Fotó: Mirkó István)
A címvédő Győri Audi ETO KC a hazai 14 gólos győzelmet követően Érden 33–26-ra nyert a női kézilabda NB I elődöntőjének második felvonásán, így bejutott a fináléba, ahol az ellenfele a Ferencváros lesz.

Alaposan bekezdett a címvédő, négy és fél perc alatt hatszor is bevette az érdi kaput, így Szabó Edinának gyorsan időt kellett kérnie (2–6). Az intelmek úgy tűnt, hogy hatottak is a csapatnál, hiszen egészen a kilencedik percig nem esett újabb győri találat, igaz, a házigazda hátránya így sem csökkent (3–7).

Az első negyedóra végéhez közeledve már hattal mentek a vendégek (5–11), de Oguntoye egyre többet találkozott a labdával, és a hazai védekezés is feljavult, így a 18. percben a vendégeknek kellett időt kérniük (9–11).

A 21. percben Löke ziccerével 13–10-re vezetett a Győr, de Schatzl vezérletével 5–0-s rohanást mutatott be az Érd (15–13), és Kovács gyors egymásutánban szerzett két góljával 17–14-gyel érkeztek meg a felek az utolsó perchez.

A fordulást követően 18–16 után behúzta a kéziféket a hazai csapat, vagy ha úgy jobban tetszik, a győri kapuba beálló Lunde áthatolhatatlannak bizonyult, a vendégek pedig 6–0-s sorozattal megléptek az érdiektől – jött is az újabb hazai időkérés (18–22).

Ez ismét jótékony hatással volt Kovácsékra, és fel is zárkóztak egyre (21–22), de Löke és Lunde ismét tovább lendítette az ETO szekerét, utóbbi két büntetőt is hárított beállását követően, Bulatovics álövése után pedig ismét megnyugtatónak tűnő előnyre tett szert a címvédő (23–27).

A hajrában aztán már a győriek akarata érvényesült, és végül 33–26-ra megnyerték a mérkőzést, és bejutottak a fináléba.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 26–33 (17-15)
Érd, 2000
néző. V: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 4, KOVÁCS A. 9, Triscsuk 2, VUKCSEVICS 3, Klivinyi 5(1), Schatzl 3. Cs: Gridnyeva (kapus), Kisfaludy, Szekeres, Bognár. Edző: Szabó Edina
GYŐR: Herr (kapus) – Korsós 3, Bulatovics 4, Kovacsics 5(2), LÖKE 14, AMORIM 5, Orbán 1. Cs: LUNDE (kapus), Bódi, Hornyák Á. 1, Soós. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-6. 14. p.: 5–11. 18. p.: 9–11. 22. p.: 10–13. 27. p.: 15–13. 36. p.: 18–20. 41. p.: 18–22. 45. p.: 21–22. 52. p.: 23–27. 57. p.: 26–29.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1 ill. 4/2.
Szabó Edina:
– Most tovább bírtuk koncentrációval és erővel. Kevésen múlt, hogy a végjátékban nem lett igazán éles találkozó. Gratulálok a Győrnek, és sok sikert nekik a döntőben!
Ambros Martín: – Ahogyan arra számítottunk is, az Érd mindent megtett, hogy legyen harmadik mérkőzés. Az első tizenöt perc után azt gondoltuk, hogy meg van a meccs és visszaengedtük a hazaiakat. Innen aztán már nagyon nehéz volt nyerni, ezért különösen értékes ez a siker.
Döntőbe jutott 2–0-s összesítéssel a Győr.