Női kézi NB I: a Győr 22 góllal győzte le az MTK-t

2016.03.04. 19:39
A Győri Audi ETO hazai pályán 38–16-ra legyőzte az MTK-t a nõi kézilabda NB I 19. fordulójának egyetlen pénteki mérkőzésen.

A vendég fővárosiak a szünetig elég jól tartották magukat, de a második félidőben mindössze négy gólt szereztek.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–MTK BUDAPEST 38–16 (18–12)
Győr, 2300 néző. V: Balogh B., Tóth V.
GYŐR: Grimsbö – ORBÁN ADRIENN 6, Sulland 6 (5), Kovacsics 1, BROCH 7, E. Amorim 1, HÁRSFALVI 5. Csere: KISS É. (kapus), Groot 5, Knedlíková 1, GÖRBICZ 4 (1), Hudák, Lakatos 1, Moharos 1 Edző: Ambros Martín
MTK: Putz – Hosszu, Horváth D., Kovács G., Gorilszka, Termány 5, TÓTH M. 5. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), Bacíkova 3, Gera 1, Blaubacher, Dakos 1, Szádvári, Török P. 1, Balog B. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 12. p.: 8–4. 17. p.: 11–7. 25. p.: 14–10. 38. p.: 23–13. 45. p.: 30–14. 53. p.: 34–14
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. –
Ambros Martín:
– Igazi hármas ünnep volt a mérkőzés a fiatalok kihasznált lehetőségeivel, a két hónapos kemény ciklus lezárásával és Görbicz Anita sikeres visszatérésével.
Vlagyimir Golovin: – Az első félidő még vállalható, de a második már nem, ekkor sajnos az öltözőben maradtunk.

1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 659–408 +251 38
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 17 1 581–403 +178 35
3. Dunaújvárosi KKA 19 13 2 4 533–474 +59 28
4. Érd 19 13 6 532–448 +84 26
5. Siófok KC 19 12 1 6 509–482 +27 25
6. Ipress Center-Vác 20 9 11 518–541 –23 18
7. Fehérvár KC 19 8 1 10 461–450 +11 17
8. DVSC-TVP 20 8 12 499–509 –10 16