Női kézi NB I: a Győr 10 góllal volt jobb az Érdnél

2014.02.12. 19:14
Bognár-Bódi Bernadették tízzel verték meg az Érdet (Fotó: Csonka Tamás, Győri Audi ETO KC)
A Győr hazai pályán 34–24-re győzött az Érd ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A hétvégén igen eltérő eredményességet mutatott a két csapat a nemzetközi kupaporondon, hiszen míg a győriek sima győzelmet arattak larviki BL-meccsükön, addig az Érd kilencgólos előnyét leadva búcsúzott a KEK nyolcaddöntőjében a Buxtehuder SV-val szemben. Nem volt nehéz megtippelni, hogy szerda este is az ETO játékosai örülhetnek majd, és ennek megfelelően alig több mint 20 perc után 13–5-re vezetett a címvédő.

Itt azonban megtorpant a hazai csapat, és az Érd felzárkózott 13–10-re. Ennél közelebb nem jutottak a vendégek, a szünetben már öt gól volt a különbség (16–11), a második félidő elején pedig Görbicz Anita vezérletével 24–15-re elhúzott az ETO. Innentől már tényleg csak az volt a kérdés, hogy mekkora vereséggel ússza meg az Érd, végül 34–24-re nyert a Győr.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 34–24 (16–11)
Győr, 1800
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
GYŐR: HERR O. – ORBÁN ADRIENN 4, Hornyák Á., KOVACSICS 5 (2), H. Löke 5, Amorim 4, Korsós 2. Csere: K. Bulatovics 3, Bognár-Bódi 1, Hornyák D. 2, GÖRBICZ 6 (3), Sirián 1, Tervel, Soós 1. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, KOVÁCS A. 5, Bognár B., Vukcsevics 1, Triscsuk 5, Schatzl 3. Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Szekeres K., Kisfaludy 1, Wolf, Balog B. 1 (1), KLIVINYI 6. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 15. p.: 9–3. 20. p.: 13–4. 27. p.: 13–10. 36. p.: 20–15. 42. p.: 24–15. 48. p.: 26–16. 53. p.: 30–19
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Ambros Martín:
– Az eredményességen túl jól is akartunk kézilabdázni. Amikor a koncentrációval baj volt, a játékunk hullámzóra sikerült, ha figyeltünk, rendben mentek a dolgok.
Szabó Edina: – Érezhető volt a lányokon a hétvégi csalódás utóhatása, főleg a mérkőzés elején. Ezzel együtt küzdöttek, a lehető legjobbat próbálták meg kihozni a mérkőzésből.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 630–411 +219 36
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 16 2 596–435 +161 32
3. Dunaújvárosi Kohász KA 18 12 1 5 494–458 +36 25
4. Érd 18 11 1 6 510–465 +45 23
5. Ipress Center Váci NKSE 18 9 2 7 451–438 +13 20
6. Fehérvár KC 17 8 1 8 459–442 +17 17
7. Siófok KC-Galerius Fürdő 18 8 1 9 478–498 –20 17
8. DVSC-TVP 18 8 1 9 487–509 –22 17