Női kézi NB I: a Fradinak végül nem kellett izgulnia a Loki ellen

2015.09.10. 18:34
A bajnoki címvédő Ferencváros a hajrához érve még csak három góllal vezetett, végül magabiztosan, nyolc góllal nyert a Debrecen ellen a női kézilabda NB I-ben.

Az első nehéznek ígérkező meccsét játszotta a Fradi az új idényben, és a DVSC elleni találkozó igazolta is a várakozásokat. Az elején ugyan három góllal meglépett Elek Gábor együttese, de a Loki szívósan küzdve többször is visszajött mínusz háromról, és ha nincs egy kettős emberhátrány a szünet előtt, talán még vezetett is volna az első harminc perc után. Az előző bajnokit kihagyó Nerea Pena több nagyszerű góllal is jelentkezett a hazaiaknál.

A második félidőben az FTC hattal is vezetett, de az utolsó kilenc perchez érve háromra feljött a DVSC. A hajrát azonban elrontotta a hajdúsági együttes, több ziccert is kihagyott, míg a Fradi fel tudta gyorsítani a játékát, és végül biztosan nyert. Pena mellé Szucsánszki Zita és a heteseket biztos kézzel lövő Szekerczés Luca is felzárkózott a góllövések terén, míg a túloldalon Kudor Kittit és Karnik Szabinát lehetett kiemelni.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC-TVP 32–24 (14–13)
Elek Gyula Aréna,
500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 1, Pena 5, Szamoránsky P., SZUCSÁNSZKI 7, Hornyák D. 2, SCHATZL 5. Csere: Szikora (kapus), SZEKERCZÉS 7 (7), Mészáros 1, Szekeres 1, Cifra, Szarka 2, Lukács 1, Zácsik. Edző: Elek Gábor
DVSC: Horváth-Pásztor – Slakta 1, Garbuz 1, Karnik 5 (3), Deszpotovics 2, KUDOR 6 (3), SZILÁGYI Á. 5. Csere: Víg, Kiss B. (kapusok), Klikovac 1, Siska 2, Sirián 1, Varsányi N. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 17. p.: 7–6. 20. p.: 11–8. 29. p.: 12–13. 38. p.: 20–15. 51. p.: 25–22
Kiállítások: 16, ill. 18 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 7/6
Elek Gábor:
– A vártnál lassabb játékkal tudtuk hozni a kötelező győzelmet. Csak az utolsó negyed órában játszottunk azon a sebességen, amin nekünk kell. Nem örülök, hogy alkalmazkodtunk a Debrecen lassú játékához, ami nekik dicséret. Az átlövőjátékunk sem úgy működött, ahogyan azt vártam.
Varga József: – Az elsődleges célunk sikerült, azaz tisztes helytállást produkáltunk. Ha az utolsó tíz percben a ziccereinket értékesíteni tudjuk, ennél is szorosabb lehetett volna az eredmény.