Női kézi NB I: a Fradi nyolccal nyert Budaörsön

2016.09.17. 19:56
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság első fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria nyolc góllal nyert a Budaörs vendégeként. A Vác megszórta az újonc kispestieket, az Érd néggyel győzött Siófokon.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

BUDAÖRS HANDBALL–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–33 (15–14)
Budaörs, 850
néző. V: Mizsák, Schmidt
BUDAÖRS: Schneck – Mézes 2, Zsigmond 2, PÁLOS-BOGNÁR 10 (4), Horváth B. 1, Hornyák Á. 5, Juhos 2. Cs: Györkös (kapus), Ivanics 3, Ertl, Kamuti. Edző: Mihály Attila
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA: Bíró – Lukács 4, Hornyák D. 3, Szucsánszki 6 (1), Snelder 5, MONORI 5, Schatzl 3. Cs: SZIKORA 1 (kapus), Szekeres, Pena 3, Faluvégi 2, Szarka, Mészáros R. 1, Kovacsics. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–6. 18. p.: 10–12. 24. p.: 12–12. 30.p.: 15–14. 35. p.: 15–18. 41.p.: 17–23. 42 p.: 18–23. 52. p.: 22–27. 56. p.: 24–29.
Kiállítások: 4 ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 3/1
Mihály Attila:
– Kulcsfontosságú, hogy a húzóembereink mennyire bírják fejben és fizikailag a terhelést, örülök, hogy néhányan felnőttek a feladathoz. Most többen is jó teljesítményt nyújtottak, ezért tudtuk időnként megszorongatni a Fradit, amely a végén magabiztos győzelmet aratott.
Elek Gábor: – Ez a Budaörs már nem a tavalyi Budaörs. Ellenfelünk stílusosan és jól kézilabdázott, de a mi védekezésünk is kellett ahhoz, hogy vezetni tudjanak a szünetben a hazaiak. A második félidőben összekaptuk a védekezést, ennek köszönhettük a győzelmet. NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–ELIOS KISPEST NKK 44–21 (23–13)
Vác, 500
néző. V: Babicz, Haskó
VÁC: Arenhart – NASCIMENTO 7 (2), Soós 1, Helembai 2, Basic 5, Temes 3, RADOSZAVLJEVICS 5. Cs: BALOG (kapus), Sz. Vukcsevics 2, JOVETIC 11, Hámori 3, Farkas V. 2, Szondi 1, Takács Bianka 2, Bató. Edző: Szilágyi Zoltán
KISPEST: Brunner – Tamás 3, Schneider 4 (1), Fundák 2, Felső 1, Polics 2, Balog 3. Cs: Nenezics (kapus), Vadász, Kosik, Balogh V., Szerző, KISS K. 5, Vigh, Bárdi 1. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 18. p.: 14–7. 22. p.: 19–9. 36. p.: 26–14. 45. p.: 32–15. 53. perc: 37–17
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán:
– A biztos győzelem volt a célunk. A védekezésünkön még van mit csiszolni, ha Érden is szeretnénk megvalósítani a tervünket.
Béki Nagy Bertalan: – Jelenleg tizenhárom percre elegendő a teljesítményünk az NB I-ben. Ez kevés lesz. Sokat kell még fáradoznunk.

SIÓFOK KC–ÉRDI VSE 27–31 (10–15)
Siófok, 500
néző. V: Bacs, Bóna
SIÓFOK: Pastrovics – Such 3, NZE MINKO 5, FERENCZY 3, el-Gaui 3, TRISCSUK 7 (1), ERDŐSI 6. Cs: Gercsó (kapus), Brettner, Kaposvári, Deáki, M. Agbaba, Farkas, Bulleux, J. Agbaba, Mihályi. Edző: Horváth Roland
ÉRD: GYŐRI – KRPEZS-SLEZAK 12 (3), SIGNATÉ 6, Kisfaludy 1, Bulatovics 2, Klivinyi 2, GONZÁLEZ 4, Fekete 3. Cs: Gridnyeva (kapus), Szabó L. 1, Barján, Havronyina, Vajda L., Gulyás, Araújo, Bernát. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 18. p.: 4–11. 25. p.: 6–14. 34. p.: 11–17. 39. p.: 14–18. 44. p.: 17–22. 48. p.: 21–23. 50. p.: 23–25. 53. p.: 23–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Horváth Roland:
– Az első félidőben nem voltunk képesek átlépni a saját árnyékunkat. A vendégek fiatal kapusa kifogott rajtunk. Egy ilyen szintű csapat ellen ez nem fér bele. Mindig azt kérem a játékosaimtól, hogy emelt fővel tudjunk lejönni a pályáról, és ez a vereség ellenére sikerült is. Össze kell még szoknunk, és akkor sikereket fogunk elérni.
Szabó Edina: – Nagyon különleges körülmények között játszottuk ezt a találkozót, hiszen nagyon meleg volt a csarnokban, és csúszott a labda. Hatalmas csata zajlott a pályán, szeretném kiemelni fiatal kapusunkat, Győri Barbarát, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott.

1. Ipress Center Vác 1 1 44–21 +23 2
2. DVSC 1 1 31–19 +12 2
3. Győri Audi ETO KC 1 1 32–21 +11 2
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 1 1 33–25 +8 2
5. Érd 1 1 31–27 +4 2
6. MTK Budapest 0 0–0 0 0
6. Mosonmagyaróvári KC SE 0 0–0 0 0
6. Dunaújvárosi KKA 0 0–0 0 0