Női kézi NB I: a félidőben 19–5, a végén közte húsz

2019.04.20. 19:57
A Siófok húsz góllal legyőzte az Egert a női kézilabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén. A folytatásban a Győr szintén simán nyert a Kisvárda ellen, a Dunaújváros szorosabb meccsen verte meg a Mosonmagyaróvárt, míg a Vác és az MTK meccse döntetlennel zárult.

A Balaton-partiak az első félidőben egy híján négyszer (!) annyi gólt dobtak, mint vendégük.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–KISVÁRDA MASTER GOOD 36–19
(16–8)
Győr, 2623 néző. V: Sándor L., Szikszay
GYŐR: KISS É. – Bódi 3, V. KRISTIANSEN 5, GROOT 4, Brattset 4, E. AMORIM 4, Puhalák 1. Csere: Leynaud (kapus), Tomori, S. Oftedal 4 (1), Pintea 4, A. Hansen 3, Knedlíková 1, Fodor 2, N. Mörk 1. Edző: Danyi Gábor
KISVÁRDA: Pásztor – Orbán Adrienn, A. Klikovac 3, Radojevics 3 (1), Milanovic-Litre, GUIALO 4, Avgyekova. Csere: Kordowiecka (kapus), Hakunova 2, Morena 1, Benkó 3, Balogh P., Soltész 1, Tomkovics 2 (1). Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 16. p.: 10–5. 23. p.: 13–6. 33. p.: 19–9. 42. p.: 25–12. 52. p.: 30–17
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/2
Danyi Gábor:
– Nagyon koncentráltan játszottunk, azt gondolom, amit elterveztünk, sikerült megvalósítani. Eggyel kevesebb feladat van hátra.
Dévényi János: – Kellemes edzőpartnerei voltunk a Győrnek. Az első félidőben a nagyon rossz helyzetkihasználásunk miatt korán eldőlt a mérkőzés, de ez sajnos a második félidőben is folytatódott.

SIÓFOK KC–ESZTERHÁZY SC 38–18 (19–5)
Siófok, 650 néző, V.: Paska, Vastag
SIÓFOK: Solberg – Böhme 3, M. González 1, Hmirova, JEZIC 7, KOBETIC 6, Aoustin. Csere: Dedu (kapus), Wald 4 (1), JANJUSEVICS 7, Perianu 1, Such 1, ELGHAOUI 7, Barkóczi 1 (1), Takács E. Edző: Tor Odvar Moen
ESZTERHÁZY: Győrffy – Buzsáki 1, Hanczvikkel, Brettner 3, SÁRI 8 (3), Pados, Sallai. Csere: Leiner (kapus), IVÁN 6, Bocsi, Juhász R., Bernát, Sepsi, Borbély. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 1. p.: 0–1. 10. p.: 6–3. 18. p.: 11–4. 26. p.: 16–4. 38. p.: 25–8. 48. p.: 31–11. 54. p.: 35–14
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Tor Odvar Moen:
– Nagyszerű mérkőzés volt! Olyan játékosoknak is lehetőséget tudtam biztosítani, akik eddig kevesebbet játszottak. Örülök neki, hogy végig komolyan vettük a meccset, és köszönöm az ellenfélnek, hogy végig küzdött, nem adta fel.
Debre Viktor: – Megpróbáltunk mindent, egyszerűen egy sokkal jobb képességű csapat jelentett nekünk megoldhatatlan feladatot. Sok sikert kívánok a Siófoknak az EHF-kupa fináléjához.

GVM EUROPE-VÁC–MTK BUDAPEST 27–27 (15–16)
Vác, 450 néző. V: Réti, Szedmák
VÁC: Arenhart – Jovetic 1, Hámori 1, LAKATOS 8 (3), Helembai F. 2, KÁCSOR 6 (1), Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Szondi 1, Szabó K. 1, SZAMORÁNSKY 4, Diószegi 1, De Souza. Edző: Szilágyi Zoltán
MTK: Lajtos – Slakta, DAKOS 5, KARNIK 7 (2), Kovács G. 1, TÓTH E. 5, FEKETE B. 4. Csere: Győri (kapus), Mihálffy 1, Stranigg 2, Bánfai, Zsiborás L. 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon sok hibával játszottunk, ezért nem érdemeltünk ma győzelmet. Hiába küzdöttünk tisztességgel, nem lehet így elkezdeni a félidőket egy okosan, taktikusan játszó ellenféllel szemben.
Golovin Vlagyimir: – Hatvan perc odaadó küzdelme eredményezett egy pontot, ami számunkra óriási siker.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOSONMAGYARÓVÁR 23–20 (11–10)
Dunaújváros, 500 néző. V: Fekete, Tóth D.
DUNAÚJVÁROS: Csapó K. – GROSCH 4, SZEKERCZÉS 7 (1), Molnár B., Sirián, Ferenczy 2, Kazai 2. Csere: Vártok (kapus), Cifra, NICK 1, Dombi, SZALAI 7, Bouti, Mihály P. Edző: György László
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Kovacsicz 4, Horváth B., Hudák, Hajtai, Szarková 4, TILINGER 7 (3). Csere: Kopecz 1, Katona F., BÍZIK R. 4, Bízik B. Edző: Bognár Róbert
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
György László:
– Nagyon küzdelmes, hajtós mérkőzést játszottunk. Mindkét oldalon a védekezés dominált, a támadójátékunk kicsivel pontosabb volt, mint az ellenfélé. Nem hibáztunk annyit, mint ők, teljesen megérdemelten tartottuk itthon a két pontot.
Bognár Róbert: – Több volt ebben a meccsben. Amikor a hajrában feljöhettünk volna döntetlenre, vagy akár át is vehettük volna a vezetést, két-három ziccert és egy hétméterest is elhibáztunk, ez megpecsételte a sorsunkat. Ennek ellenére azt gondolom, pariban voltunk.

1. Győr 23 23 856–590 +266 46
2. FTC 20 19 1 684–490 +194 38
3. Érd 21 15 1 5 634–576 +58 31
4. Siófok 21 14 1 6 632–495 +137 29
5. Vác 22 13 1 8 618–594 +24 27
6. Fehérvár 22 11 2 9 616–622 –6 24
7. Debrecen 22 11 1 10 625–597 +28 23
8. Dunaújváros 22 10 12 575–595 –20 20