Női kézi NB I: a DVSC nyerte meg a forduló rangadóját

2013.09.13. 20:18
A női kézilabda NB I 3. fordulójának rangadóján az egyaránt hibátlan csapatok csatáján a DVSC hazai pályán 28–27-re legyőzte a Dunaújvárosi Kohászt.

A másik pénteki mérkőzésen a fehérváriak hat góllal győzték le a továbbra is pont nélküli Békéscsabát.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

FEHÉRVÁR KC–BB BÉKÉSCSABAI Előre NKSE 28–22 (14–8)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Heim, Jolántai
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 4, Herr A., BENZAL 5, Horváth B. 1, TILINGER 8 (2), Kazai. Cs: Trimmel (kapus), Emberovics 1, SITI E. 4, Hajduch 2, Mayer 2, Vaszari 1, Kuhinkó, Becséri. Edző: Pal Oldrup Jensen
BÉKÉSCSABA: Veress – CSÁKI 4, Nyikolajenko 2 (1), Szabó V., Glusica 1, Kelemen 3, Szögi 2 (1). Cs: Sipeki, Terényi (kapusok), Dombi 1, Barján 2, WALFISCH 7 (2), Hanczvikkel. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–1, 12. p.: 6–3, 18. p.: 7–4, 24. p.: 11–5, 28. p.: 13–6, 33. p.: 16–9, 39. p.: 20–13, 45. p.: 22–17, 51. p.: 24–18, 57. p.: 27–20.
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 5/4
Pal Oldrup Jensen
: – Elégedett vagyok a csapattal. Az első félidőben kifejezetten magas színvonalú játékot mutattunk be, különösen védekezésben. A szünet után azonban nem sikerült a keménységünket megtartani.
Bakó Botond: – Dühös és csalódott vagyok, mert nem ezt vártam magunktól. Ezzel a teljesítménnyel, nem hogy győzelmet, de pontszerzést sem érdemeltünk. Ilyen mentalitással nem szabad játszani, ezt a Fehérvár nagyon jól megbüntette.

3. FORDULÓ

DVSC-TVP–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–27 (15–13)
Debrecen, 1500
néző. V: Dobrovits, Tájok
DVSC: LAJTOS – Slakta, SOPRONYI 10 (7), KUDOR 3 (1), ÁBRAHÁM 3, Siska, SZILÁGYI Á. 4. Cs: Makai (kapus), Valovics 1, Karnik Sz. 2, Barna É. 3, VARSÁNYI 2, Bohus-Karnik M., Simsik, Karalyos. Edző: Varga József
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszú 2, RÁDL 2, Takács D., VINCZE M. 5, BULATH 9 (6), Ferling 2 (1). Cs: Csapó (kapus), BERTA 3, SÁNTA 2, Gera 1, Vadász 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6-–10. 22. p.: 10–10. 27. p.: 13–11. 38. p.: 19–17. 51. p.: 25–20. 55. p.: 28–24.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 8/7
Varga József:
– Végig kiélezett meccsen a szerencséjéért többet tevő csapat nyert.
Mátéfi Eszter: – Ferling piros lapja után nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, ezért büszke vagyok fiatal játékosaimra, akik hatvan percen át küzdöttek.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 3 3 87–62 +25 6
2. DVSC-TVP 3 3 81–75 +6 6
3. Érd 2 2 60–39 +21 4
4. Dunaújvárosi Kohász KA 3 2 1 83–69 +14 4
5. Fehérvár KC 3 2 1 81–82 –1 4
6. Győri Audi ETO KC 2 1 1 47–38 +9 2
7. Veszprém Barabás Duna Takarék 2 1 1 52–52 0 2
8. Ipress Center Váci NKSE 2 1 1 42–44 –2 2