Női kézi NB I: a Dunaújváros 13-mal nyert a Siófok ellen

2014.02.23. 19:46
A női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Dunaújvárosi KKA 36–23-ra megverte a Siófokot, míg az MTK egy góllal volt jobb a sereghajtó Eszterházy KFSC-nél.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ 36–23 (20–10)
Dunaújváros, 600 néző. V: Felhő, Öcsi
Dunaújváros: CSAPÓ – HOSSZU 5, GERA 7, FERLING 6, Takács D. 1, BULATH 7 (2), VINCZE 4, Csere: Víg (kapus), Rádl 4, Grosch 1, Vadász, Kopecz 1, Kővári, Palotás, Kemény. Edző: Mátéfi Eszter
Siófok: Pastrovics – Lukács V. 2, Szamoránsky A. 1, Németh Cs. 1, Deáki 1, Orbán 4 (1), Erdősi 2, Csere: Futaki (kapus), Szalai B. 2, Dajka 2, Szabadfi 3, Varga N., Polics, Termány 2, Schneider 3. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 11. perc: 8–1. 23. p.: 16–6. 49. p.: 29–15. 57. p.: 36–22
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Mátéfi Eszter: – Igen jó játékkal sikerült kirukkolnunk közönségünk előtt. Hatékonyan védekeztünk, támadásban pedig szebbnél szebb gólokat lőttünk. Örülök, hogy az MK-kisiklás után visszatértünk a régi kerékvágásba.
Golovin Vlagyimir: – NB I/B-s szinten játszottunk, gratulálok a Dunaújvárosnak.

ESZTERHÁZY KFSC GLOBAL SAFE–MTK BUDAPEST 21–22 (9–12)
Eger, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
Eszterházy KFSC: Fekete – Hárs 2, Sári 2 (2), Gyimesi 4, Bárány 3, PETROVICS 5, Bárkai 1, Csere: FERENCZI (kapus), Benedek, Molnár N. 1, Gaskova, Todorovics, Héjas 2, Németh L. 1. Edző: Herczeg Béla
MTK: SCHECK – BARCZI 2, TAKÁCS F. 4, Petrovszki 2, BORBÁS 7 (3), Despotovics 2, BALOG B. 4, Csere: Kurucz (kapus), Fundák 1. Edző: Majoros Gusztáv
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 4–6. 18. p.: 6–8. 24. p.: 8–10. 36. p.: 10–14. 42. p.: 10–17. 48. p.: 13–18. 54. p.: 15–20
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Herczeg Béla: – Nem szoktunk feszült mérkőzéseket játszani, fél éve játszottunk legutóbb, azt is elveszítettük. Nehezen bírjuk feldolgozni a nyomást.
Majoros Gusztáv: – Az első félidei védekezésünk alapján nem gondoltam, hogy ilyen szoros lesz a vége. Gratulálok a lányoknak, nagyon örülünk a győzelemnek.