Női kézi NB I: győzött az FTC; kikapott és kiesett a Budaörs

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2019.05.09. 20:47
Az FTC könnyedén, 39–24-re nyert Érden, míg a Vác idegenben 30–29-re legyőzte a Budaörsöt a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján, a budaörsieknek ezzel biztossá vált a kiesésük az élvonalból.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (FOTÓK: TÖRÖK ATTILA)

Hat percig volt presztízscsata az Érd és az FTC-Rail Cargo Hungaria összecsapása a női kézilabda-bajnokságban, utána Bíró Blanka elrontotta mindenki szórakozását. A Fradi kapusa több mint tíz percen át gólt sem kapott, negyedóra után négy kapott gól mellett tíz védésnél tartott (és ezek nem is voltak akármilyenek), miközben a társak nyolcszor találtak be egyhuzamban. Így aztán a 4–3-as hátrányt 11–4-es előnnyé fordította át a Fradi, és már csak őriznie kellett az előnyt.

Az érdieknek pedig nem sikerült megnehezíteniük a vendégek dolgát. Védekezésben sokáig nem faultoltak eleget, támadásban pedig nem voltak elég pontosak, csaknem negyedórán át nem sikerült akciógólt szerezniük. És bár a Ferencváros négy kiállítását (az egyiket azért kapták, mert emberhátrányban a kapus helyett úgy cseréltek be mezőnyjátékost, hogy Bíró Blanka az oldalvonal belső oldalán beszélgetve elemezte a történteket Duleba Norbert kapusedzővel) kihasználva legalább sikerült tartaniuk a lépést az ellenféllel, öt gólnál közelebb nem kerültek.

A második félidőt úgy kezdte az Érd, hogy Szabó Edina 139 másodperc után, csapata 21–12-es hátrányánál inkább időt kért, és ez beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A hazaiak elkezdtek segíteni egymásnak védekezésben, gyors gólokat szereztek a megszerzett labdákból, és hat percre rá már Elek Gábor tartott rövid fejmosást. Ettől aztán a fradisták is visszaemlékeztek rá, hogyan kézilabdáztak nem sokkal korábban, és újabb öt perc elteltével már 26–16-ra vezettek, úgyhogy megint a hazaiakon volt az időkérés sora.

Csak ezúttal már ez sem segített: az Érd sorra kapta a gólokat, miközben a túloldalon általában lövésig sem jutott (jellemző momentumként az 52. percben, 32–18-as hátrányban, emberelőnyben az üres kaput is elhibázták a hazaiak – kétszer is). A vége egészen sima és kissé nyomasztó, 39–24-es ferencvárosi siker lett – jó esetben ekkora különbség talán nincs a bajnokság két élcsapata között.

A Ferencváros ettől a mérkőzéstől függetlenül már bebiztosította a második helyet a bajnokságban, az elmúlt hat idényben rendre bronzérmes Érdnek viszont immár a negyedik hely megszerzéséhez is arra lesz szüksége, hogy jövő hétvégén, utolsó bajnokiján több pontot szerezzen a Dunaújváros vendégeként, mint a Debrecent fogadó Vác.

A DVSC nem túl gólgazdag összecsapáson 21–20-ra diadalmaskodott a Dunaújváros felett – Kovács Anna, a hazaiak játékosa az utolsó pillanatban szerezte meg a győzelmet jelentő találatot.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MOYRA BUDAÖRS–GVM EUROPE VÁC 29–30 (15–17)
Budaörs, 700
néző. V: Bíró, Kiss O.
BUDAÖRS:
Sipeki – DÁVID-AZARI 11 (4), Hornyák Á. 1, Szabadfi 2, Zsigmond 3, Pálos-Bognár 3, Braun 3. Csere: Wéninger (kapus) 1, SOÓS 4, Gerhárth 1, Horváth L., Hajduch. Edző: Neukum Tamás
VÁC:
Arenhart – Jovetic 3, HÁMORI 6, HELEMBAI 8, LAKATOS 5 (2), KÁCSOR 6 (1), Radoszavljevics. Csere: Bukovszky (kapus), Barján, Szondi 1, De Souza, Diószegi, Szamoránsky 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–4. 17. p.: 7–11. 23. p.: 11–12. 43. p.: 23–24. 50. p.: 26–25. 56. p.: 29–28
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 4/3
Neukum Tamás: – Nem érdemeltünk vereséget, dicséretesen küzdöttünk. Kár, hogy a végén a külső körülmények is beleszóltak az eredmény alakulásába, ennek itt nem volt helye.
Szilágyi Zoltán:
– A Budaörs már korábban is többször bizonyította, hogy kiváló együttes. Nem játszottunk jól, olykor szerencsénk is volt. Sorozatban az ötödik meccsünket nyertük meg idegenben, és még van kis esélyünk a negyedik hely megszerzésére.

DVSC-SCHAEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 21–20 (7–10)
Debrecen, 1200
néző. V: Bonifert, Oláh
DEBRECEN:
OGUNTOYE – Varsányi 1, KOVÁCS ANNA 8 (2), Grigel 2, Tóvizi, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D. (kapus), BORDÁS 2, BULATH 2, Punyko, Szabó P., Arany, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
DUNAÚJVÁROS:
CSAPÓ KYRA – Grosch, SZEKERCZÉS 6 (3), SZALAI 5, Cifra, Ferenczy 3, Kazai 2. Csere: Nick, Bouti 1, Sirián 2, Dombi L., Mihály 1, Molnár B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–1. 7. p.: 2–4. 16. p.: 4–6. 22. p.: 7–7. 28. p.: 7–9. 36. p.: 8–12. 44. p.: 13–14. 46. p.: 13–16. 55. p.: 17–18
10, ill. 16 perc
2/2, ill. 3/3
Köstner Vilmos: – Óriási küzdelem volt a pályán. Kiválóan harcolt mind a két csapat. Leginkább a védekezésé volt a főszerep. A csapatom mindent megtett, hogy ha rossz játékkal is, de valahogy az utolsó pillanatban megszerezze a győzelmet, örülök, hogy ez sikerült.
György László:
– Csalódott vagyok, mert végig a kezünkben volt a mérkőzés, legalább az egy pont. Fáj a vereség, de ilyen a sport. Nehéz most, de büszke lehetek a csapatra, jól küzdöttünk, volt több jó egyéni teljesítmény is.

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–39 (12–19)
Érd, 1800 néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Foggea – KRPEZS-SLEZÁK 9 (3), Kiss N. 5, Tóth G. 2, Szabó L., Kovacsevics 2, C. Lassource 1. Csere: Schatzl Natalie, Jerábková 4, Lavko, Simon A. 1, Landi. Edző: Szabó Edina
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 2, KLUJBER 9 (2), KOVACSICS 11, Mészáros R., Pena 3, Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA 6, Faluvégi, Klivinyi 4, Pásztor 2, Horváth D., Márton G. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 16. p.: 4–11. 20. p.: 7–13. 24. p.: 11–16. 38. p.: 16–22. 42. p.: 16–26. 49. p.: 17–32. 53. p.: 20–34
4, ill. 14 perc
3/3, ill. 3/2
Szabó Edina:
– Nagyon váratlanul ért a küzdés hiánya, nem ez volt a jellemző a csapatra, nyolc ziccert hagytunk ki az első félidőben, onnantól kezdve az embereknek elment a hite, amikor pedig vissza tudtunk volna jönni, olyan gyermeteg hibákat követtünk el... A második félidő elején már csak azért kértem időt, hogy elmondjam a lányoknak, hogy legalább érjenek hozzá az emberekhez. Janurik Kinga nagyon lebetegedett, ami nagyon szomorú. Nagyon csalódott és elégedetlen vagyok.
Elek Gábor:
– A vártnál könnyebben hoztuk ezt a rangadót. A kapusok közötti különbségben láttam a differenciát, de végre végig felszabadultan tudtunk kézilabdázni, és ez nagyon örömteli.

1. Győr 25 25 938–642 +296 50
2. FTC 25 22 3 850–628 +222 44
3. Siófok 25 18 1 6 746–589 +157 37
4. Érd 25 16 1 8 749–705 +44 33
5. Vác 25 16 1 8 705–667 +38 33
6. Debrecen 25 14 1 10 709–667 +42 29
7. Fehérvár 25 12 2 11 686–708 –22 26
8. Kisvárda 25 9 4 12 634–646 –12 22