Női kézi NB I: a Csaba simán, a Fehérvár egy góllal nyert

2014.05.02. 19:58
A Békéscsaba a vártnál könnyebben, a Fehérvár annál nehezebben nyert a női kézilabda NB I pénteki játéknapján az 5–8. helyért zajló rájátszásos sorozat negyedik fordulójában.

A viharsarkiak már harminc perc játék után öt góllal vezettek a Vác ellen, a vége fölényes, kilencgólos hazai siker lett. A győzelemnek köszönhetően a Békéscsaba változatlanul vezet a középsőházi kvartettben.

A székesfehérváriak ugyanakkor az első harminc percben nem tudtak előnyt szerezni a négyesben utolsó Siófokkal szemben, a győzelmet is csupán egyetlen találatnyi különbséggel, a hajrában tudták kicsikarni.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT
EUBILITY GROUP­BÉKÉSCSABAI ELŐRE–IPRESS CENTER VÁC 30–21 (14–9)
Békéscsaba, 800
néző. V: Hargitai, Markó
BÉKÉSCSABA: DÖMÉNY­VERESS – CSÁKI 5, Nyikolajenko 4 (1),SZABÓ V. 4, Glusica 2, Szögi 1, Kelemen 1. Cs.: Terenyi (kapus), WALFISCH 8 (4), Barján 2, Dombi, Hanczvikkel 1, Gávai 1, Diószegi 1, Tóth S. Edző: Bakó Botond.
VÁC: Triffa – Hansághy, Virág 2, Farkas 2, Dakos 1, DRÁVAI 7 (4), Szondi 1. Cs.: Bíró (kapus) KAMPER 4 (1), Fülöp 2 (1), Ertl 2. Edző: Konkoly Csaba.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0, 5. p.: 2–2, 14. p.: 8–2, 16. p.: 8–4, 19. p.: 10–4, 22. p.: 10–6, 25. p.:12–6, 32. p.: 14–11, 40. p.: 21–14, 42. p.: 21–16, 51. p.: 26–18.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6.
BAKÓ BOTOND:
– A huszonegy kapott gól önmagáért beszél. Ha húsz­huszonhárom gól alatt tartjuk ellenfeleinket, akkor nyerni tudunk. Örülök, hogy Veress Zsuzsa hazai pályán szép teljesítménnyel zárta karrierjét.
KONKOLY CSABA: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, és úgy is folytattuk. Minden tekintetben felülmúlt bennünket a Békéscsaba.

FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 27–26 (14–14)
Székesfehérvár, 500
néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: Kiss É. – AZARI 6 (1), Emberovics 1, HORVÁTH B. 3, Benzal 3, TILINGER 10 (2), Kazai. Csere: Trimmel (kapus), Hajduch, MAYER 3, Siti E. 1, Becséri. Edző: Pal Oldrup Jensen
SIÓFOK: Futaki – LUKÁCS 3, Szabadfi 1, Németh Cs. 1, Deáki 2, LÉRÁNT 8 (5), SZALAI 6. Csere: Nagy É. (kapus) Dajka 2, Szamoránsky A. 1, Erdősi 1, Termány 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–4. 12. p.: 5–8. 18. p.: 9–11. 24. p.: 11–12. 28. p.: 12–13. 34. p.: 16–16. 40. p.: 20–20. 46. p.: 22–22. 52. p.: 23–25. 58. p.: 26–26.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5
Pal Oldrup Jensen:
– Hullámzó volt a mérkőzés, voltak periódusok, amikor jól játszottunk, és volt, hogy kevésbé. A végére kezdtük el használni a fejünket, és működtünk igazán csapatként, ennek köszönhettük a győzelmet.
Golovin Vlagyimir: – Óriásit küzdöttünk, a végén a szerencse segítette a Fehérvárt a győzelemhez.

néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
MTK: Schneck – Bartyi 1, Takács F. 2, FUNDÁK 4, BORBÁS 7 (4), Desputovics, Balog 4. Csere: Kókai (kapus), Buzsáki, Tamás, FEKETE 7, Pácz. Edző: Majoros Gusztáv
DVSC: LAJTOS – Varsányi 1, ÁBRAHÁM 5, Siska 4 (1), Valovics 1, KUDOR 3, Szilágyi. Csere: Makai (kapus), Sopronyi 7 (1), BARNA 6 (1), Simsikova 1, Slakta 3, Karalyos, Som. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-3. 14. p.: 2-8. 18. p.: 5-9. 26. p.: 6-15. 32. p.: 8-18. 45. p.: 18-23. 50. p.: 19-27. 57. p.: 25-30
Kiállítások: 16, ill. 20 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Majoros Gusztáv:
– A mérkőzés elején zavart éreztem a fejekben, aminek meg is lett a következménye. Ezt a hátrányt pedig nem tudtuk kompenzálni a hátralévő időben.
Varga József: – A rájátszás negyedik meccsét is sikerült hozni, így valószínűleg meglesz a kilencedik hely a bajnokság végén.

9. DVSC-TVP 4 4 130–109 +21 12
10. Veszprém Barabás Duna Takarék 3 2 1 91–66 +25 7
11. MTK-Budapest SE 4 1 3 90–108 –18 4
12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 3 3 75–103 –28 1