Női kézi NB I: 30 perc alatt 15 gólt tett közé a Győri ETO

2013.02.20. 19:42
A női kézilabda NB I 19. fordulójának előrehozott mérkőzésén a Győri Audi ETO KC hazai pályán 37–21-re legyőzte a Veszprém Barabás KC-t. A címvédő a szünetben mindössze egy góllal vezetett, ám a második félidőben óriási fölény mutatkozott meg a játékban a zöld-fehérek javára, akik végül 21–6-ra hozták a játékrészt, és könnyedén gyűjtötték be a két pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ (előrehozott mérkőzés)
GYŐRI AUDI ETO KC–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC 37–21
(16–15)
Győr, 800 néző. V: Hargitai II G., Palkovics D.
GYŐR: Herr O. – ORBÁN 6, Hornyák D., Amorim 4, Löke 4, Görbicz 3, Korsós 2. Cs: LUNDE (kapus), Tervel 1, Rédei-Soós, Sirián 3 (1), RADICSEVICS 7 (1), Lekics 3, SZEPESI 4. Edző: Ambros Martín
VESZPRÉM: Víg – Hosszú B. 3, PLANÉTA 7 (1), Tóth E. 3, Palotás, TÓTH G. 6, Schatzl 2. Cs: Pásztor (kapus), Takács, Pelczéder, Kovács K., Kokas. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 7. p.: 6–4. 15. p.: 9–7. 22. p.: 13–11. 24. p.: 14–14. 33. p.: 17–17. 36. p.: 20–17. 41. p.: 25–18. 48. p.: 29–19. 53. p.: 31–21. 58. p.: 36–21
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Ambros Martín: – Tisztában voltunk vele, mit jelent a mérkőzés a győri kézilabda jövője szempontjából, hiszen a vendég lányok is a „mi csapatunk". Ennek fényében készültünk.
Róth Kálmán: – Nagyon vártam ezt a pillanatot, felemelő érzés volt a mai mérkőzés. Az első játékrész számunkra az álmok netovábbja, a második pedig a valóság volt. Köszönjük, hogy tanulhattunk, és óriási hála azoknak, akik lehetővé tették, megteremtették, hogy az első osztályban játszhasson csapatunk. NŐI KÉZILABDA NB I