Női kézi NB I: 14 gól a Siófok-Vác első félidejében

2014.05.17. 20:19
A női kézilabda NB I 5–8. helyért rendezett rájátszásának utolsó fordulójában a Siófok a Vácot fogadta, és a mérkőzés 16–16-os döntetlennel zárult. Az összecsapás első félidejében mindkét együttes mindössze hét-hét gólig jutott. A Debrecen hazai pályán győzte le a Veszprémet, míg az MTK az egri Eszterházyt.

NŐI KÉZILABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–IPRESS CENTER-VÁC 16–16 (7–7)
Siófok, 350 néző. V: Horváth Z., Simó
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács 2, Németh Cs., Szabadfi, LÉRÁNT 7 (3), Dajka 3 (2), Erdősi 2. Csere: SZALAI B. 2, Deáki, Szamoránsky A. Edző: Golovin Vlagyimir
VÁC: TRIFFA – Niksics 2, VIRÁG 5 (1), Dakos 1, FARKAS V. 3, Ivanics, Szádvári. Csere: Bíró B. (kapus), Hansághy 3, Ertl 1, Hámori 1, Fülöp A., Nikcsevics. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 11. p.: 2–2. 17. p.: 3–3. 21. p.: 5–6. 27. p.: 7–7. 34. p.: 10–8. 39. p.: 11–9. 45. p.: 13–11. 49. p.: 13–13. 56. p.: 15–15
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/1
Golovin Vlagyimir:
– Sajnos túlizgultuk a mérkőzést. Ez a találkozó olyan hullámzó volt, mint az egész szezonunk, a legvégén pedig elpártolt tőlünk a szerencse. Köszönjük szurkolóinknak, hogy a bajnokság során végig mellettünk álltak és támogattak bennünket!
Konkoly Csaba: – Tartalékos összeállításban is győzni jöttünk Siófokra. Örülök, hogy idegenben is nagyszerűen helytálltunk, és a legvégén kiharcoltuk a hetedik helyet.NŐI KÉZILABDA NB I

AZ 5–8. HELYÉRT RENDEZETT RÁJÁTSZÁS VÉGEREDMÉNYE
5. Fehérvár KC 6 5 1 148–139 +9 12
6. Budapest Bank Békéscsaba 6 3 1 2 155–147 +8 8
7. Ipress Center Váci NKSE 6 1 2 3 123–136 –13 7
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 6 1 1 4 131–135 –4 7

A 9–12 HELYÉRT
DVSC-TVP–VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK KC 31–21 (17–13)
Debrecen, 500 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
DVSC: LAJTOS – VARSÁNYI 4, Ábrahám 3, Siska 1, Valovics 1, KUDOR 5, SZILÁGYI Á. 4. Csere: Makai (kapus), SOPRONYI 6 (1), Barna 3, Bohus-Karnik 1, Karalyos, Simsik 2, Vörös 1, Som. Edző: Varga József
VESZPRÉM: Pásztor – Hajtai 1, Kurucz 2, TÓTH G. 12 (4), Takács Bianka 1, HORVÁTH D. 5, Pelczéder. Csere: Kokas, Kiskartali, Gulyás. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 15. p.: 9–8. 23. p.: 15–8. 39. p.: 21–13. 45. p.: 25–15
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 6/4
Varga József:
– Köszönet azoknak, akik egész évben kitartottak a csapat mellett. Szerettünk volna előrébb végezni a bajnokságban, apróságokon múlt, hogy nem a középmezőnybe kerültünk. Örülök, hogy szépen búcsúztunk a közönségtől és távozó játékosainktól.
Róth Kálmán: – Megérdemelten nyert a DVSC. A számunkra nagyon nehéz és hosszú szezon után ránk fér a pihenő, kell a feltöltődés a folytatásra.

MTK BUDAPEST–ESZTERHÁZY KFSC GLOBAL SAFE 24–22 (10–10)
Népfürdő u., 150 néző. V: Medve, Nagy L.
MTK: SCHNECK R. – Bárczi 2 (1), Fekete 2, FUNDÁK 6, Pácz L. 2, Deszpotovics, Balog B. 3 (1). Csere: Kókai (kapus), Csuka 3, Buzsáki 3, Tamás 3. Edző: Majoros Gusztáv
EGER: Fekete D. – HÁRS 5, Molnár N., Gyimesi 4, Bárány 3, Petrovics 1, Héjjas. Csere: Ferenczi A. (kapus), SÁRI 8 (6), Németh L., Balázs N., Todorovics 1. Edző: Herczeg Béla
Hétméteresek: 6/2, ill. 7/6
Majoros Gusztáv:
– Ebben a mérkőzésben a kézilabda minden „szépsége” benne volt. Örülök, hogy Csuka Alexandra visszatérése jól sikerült.
Herczeg Béla: – Egy szomorú év szomorú befejezése volt ez. Ami rossz ebben a bajnokságban előfordult, az mind benne volt ebben a mérkőzésben.

A 9–12. HELYÉRT RENDEZETT RÁJÁTSZÁS VÉGEREDMÉNYE
9. DVSC-TVP 6 6 195–156 +39 16
10. Veszprém Barabás 6 4 2 178–142 +36 11
11. MTK-Budapest SE 6 2 4 136–159 –23 6
12. Eszterházy KFSC 6 6 146–198 –52 1