Női kézi MK: bronzérmes a fehérváriakat kiütő Fradi

2016.05.01. 17:27
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata végzett a Magyar Kupában harmadikként, miután a bronzmeccsen kiütéses sikert aratott a Fehérvár ellen. A szigetszentmiklósi rendezésű fináléban a Győri Audi ETO ellenfele az Érd lesz.

Elek Gábor együttese eleve jóval esélyesebbnek számított riválisánál, ám végül a vártnál is sokkal könnyebben győzött. Köszönhetően elsősorban remek védekezésének, és az abból induló kontráknak, gyors góloknak. A ziccerek és a rendezetlen fal elleni támadások befejezésénél kíméletlennek bizonyultak a népligetiek.

NŐI KÉZILABDA
TIPPMIX TÖRÖK BÓDOG MAGYAR KUPA
A 3. HELYÉRT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FEHÉRVÁR KC 40–19 (20–9)
Szigetszentmiklós, 800
néző. V: Haraszti, Nachtmann
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 2, HORNYÁK D. 6, Szucsánszki 2, Mészáros R. 1, ZÁCSIK 10, SCHATZL 4. Cs: K. Tomasevics (kapus), Szekeres 1, Szekerczés 4 (2), CIFRA 4, Szarka A., LUKÁCS V. 5, Háfra 1. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki 2, Djordjevszka 1, Hajduch, HUDRA 1, Isitate 3, Kazai. Cs: Sipeki (kapus), Mayer 2, Tilinger 1, Májer 2, Herr A. 2 (2), Tanabe 2, Filipovics-Bandelier, UTASI 3 (1), Rideg. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 10. p.: 7–5. 18. p.: 11–8. 23. p.: 16–9. 38. p.: 29–10. 49. p.: 35–15
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Végig komolyan vettük a mérkőzést, és ez nagyon fontos. Sokkal jobban szeretem az ehhez hasonló találkozókat, szemben mondjuk a Debrecen elleni bajnoki elődöntővel, amikor szenvedős játékkal nyertünk. Támadásban és védekezésben is jó teljesítményt nyújtottunk, pedig Nerea Penára kisebb sérülés miatt nem is számíthattam. Megvolt a stabil kapusteljesítmény. Annak is nagyon örülök, hogy erőben is kezdjük visszanyerni a formánkat.
Deli Rita: – Fiatal játékosaink helytálltak, ez mindenképpen pozitívum. Csáki Viktória nagyon jól kezdte a meccset, nem jött jól, hogy megsérült, ahogy több játékvezetői döntést sem bírtunk el az első félidőben. Nagy hátrányban azt kértem a csapattól, mutassa meg, hogy van tartása, és ezt a fiatalabb játékosaink meg is tudták csinálni, de csak ők.