Küszködtek a holland B ellen, de végül biztosan döntősök a kézis lányok

2016.11.26. 15:50
A holland B-csapat sokáig szívósan ellenállt, de a vége magyar siker (Fotó: Földi Imre)
A kolozsvári Kárpát-kupán lépett pályára az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési tornán a magyar női kézilabda-válogatott. Rasmussen lányai a holland B-válogatott ellen játszottak, és hozták is a kötelező győzelmet. Nem volt egyszerű, mert a holland B-csapat nem adta olcsón a bőrét. A végén azonban kiütközött a nagyobb tudás, így vasárnap, 19 órakor jöhet a házigazda román válogatott.

KÁRPÁT-KUPA
ELŐDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 30–26 (12–13)
Kolozsvár,1500néző.V:Brunovsky, Canda (szlovákok)
MAGYARORSZÁG:Janurik – BÓDI3, KOVÁCS ANNA6, Görbicz5 (2), Kisfaludy3, SZUCSÁNSZKI6, Schatzl3. Csere:Szikora (kapus), Szekeres, Klivinyi1, Triscsuk1, Erdősi2, Lukács, Mészáros R., Hornyák D. Szövetségi kapitány:Kim Rasmussen
HOLLANDIA:ZIMMERMANN – Vollebregt4, Nieuwenweg4 (3), SCHOENAKER5, Schop3, Smits1, Steenbakkers. Csere:Lipman (kapus), De Haze2, HAGE5, Van Zijl1, Van Rossum, A. Van de Wiel1, Struijs, Michielsen. Szövetségi kapitány:Harry Weerman
Az eredmény alakulása. 7. perc:4–2.13. p.:6–4.23. p.:7–10.27. p.:12–11.33. p.:13–16.37. p.:18–16.42. p.:22–19.50. p.:24–23.56. p.:27–25
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 1/1
Kim Rasmussen:
– Nem örülök, hogy a hollandok a legjobbjaik nélkül jöttek végül, egy B-csapat elleni meccsből csak rosszul lehet kijönni. Ezzel együtt elégedetlen vagyok, mert csak a második félidőre értünk ide a meccsre, az elsőben a hozzáállásunk, a koncentrációnk sem volt megfelelő. Lehetünk fáradtak meccs előtt és meccs után, de közben nem. Nagyon tanulságos meccs volt, többet tudtam meg a csapatról mint tíz edzésen, és látszik, hogy még sok a dolgunk – de legalább a győzelmet, ha a nehezebb utat választva is, de megszereztük.
HarryWeerman:– Nagyon elégedett vagyok a csapatommal, tizenöt fiatal játékossal is megnehezítettük a magyarok dolgát.

A decemberi Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési torna, a kolozsvári Kárpát-kupára 18 játékost vitt el Kim Rasmussen, a magyar női válogatott szövetségi kapitánya. Ezzel is jelezte, hogy még nem biztos benne, ki lesz az a 16, aki ott lehet Svédországban. Janurik Kinga és Szikora Melinda, a két kapus is azért küzd, hogy a biztosan utazó Kiss Éva mellett melyikük kaphat szerepet. Mindenesetre a hollandok ellen Janurik kezdett. Azt reméltük, hogy nem lesz sok dolga, de ebben a reményünkben csalatkoznunk kellett.

Merthogy a holland B nem adta olcsón a bőrét. Szívósan tapadt a magyar csapatra, amely rengeteget hibázott támadásban. Sok volt a technikai hiba, az átadásokból több is ember helyett az oldalvonalon kívül kötött ki. Vezetett is egy-két góllal az ellenfél, és még Rasmussen időkérései sem sokat segítettek.

Segített viszont némi holland fegyelmezetlenség, amikor is sorozatos emberhátrányba kerültek, és ekkor három gólt is sikerült az üres kapuba dobni. A játékrész vége felé még a vezetést is átvettük, de aztán kiegészültek a hollandok, és az utolsó percben elért találatukkal egygólos előnnyel mehettek pihenőre. (12–13)

A második félidőre Szikora Melinda állt be a magyar kapuba, de eleinte ő sem tudott változtatni a játék képén. Küzdött a magyar válogatott, gyorsan át is vette a vezetést, de a hollandok kullancsként tapadtak. Rasmussen persze már előre megmondta, hogy a héten igencsak megdolgoztatott lányok még nem lesznek elég frissek, és ez meg is látszott a csapat játékán.

Mindenesetre a második félidőben feljavult a játék, jóval kevesebb volt az eladott labda és a technikai hiba, így az utolsó öt percben megnyugtató előnyre tettek szert Görbiczék, és végül biztos, négygólos különbséggel nyertek. (30–26)

Vasárnap, 19 órakor következhet az Ambros Martín által irányított Románia, amely 31–23-ra nyert a B-csapata ellen.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, bejutott a Kárpát-kupa holnapi döntőjébe a magyar válogatott. 30–26
60. perc: Kisfaludy
blokkolta Struijs átlövését, majd a végén még Kovács is lőtt egy kapufás gólt. 30–26
59. perc: Holland időkérés.
58. perc: Erdősi
is megirigyelte, szépen lőtt a bal szélről gólt. 29–26
58. perc: Van Zijl
maradt egyedül a jobb szélen, be is pattintotta, ahogy kell. 28–26
57. perc: Van der Wiel
lövését fogta Szikora, az ellentámadásból Szucsánszki előtt kiváló volt a zárás, ő pedig a bal alsóba lőtt. 28–25
56. perc: Kovács
nagyszerű átlövéssel talált a jobb felsőbe. 27–25
55. perc: Kiegészültünk.
55. perc: Magyar időkérés.
55. perc: Hage
emelkedett fel, és a bal szélről szépen lőtt félmagasan a kapu bal oldalába. 26–25
54. perc: Erdősi
labdát szerzett, Triscsuk átlövését viszont védte Lipman.
53. perc: Kovács
szabálytalankodott két percet érően De Hagéval szemben.
52. perc: Triscsuk
végre eltalálta a kaput, és ez mindjárt gól is lett. 26–24
52. perc: Hage
labdát szerzett, és lerohanásból szépített. 25–24
51. perc: Hage
lőtt a bal szélről, Szikora eszén viszont nem tudott túljárni.
50. perc: Görbicz
lövésével most sem tudott mit kezdeni a holland kapus. 25–23
49. perc:
Nem adták fel a hollandok. Hage a bal szélről a a bal felsőbe bombázott. 24–23
48. perc:
Kétperces előnybe kerültünk, Van der Wiel ment le, Görbicz így könnyen bombázott a bal fölsőbe. 24–22
47. perc: Schop
került lövőhelyzetbe, és be is talált. 23–22
47. perc: Szikora
előbb védte Van de Wiel lövését, de az ellenakcióból Triscsukot blokkolták.
46. perc: Schoenaker mellé, Schatzl a kapusba lőtt.
45. perc:
Előbb belemenés nálunk, majd holland kapufa, végül aztán Schatzl pattintja be a labdát a holland hálóba. 23–21
44. perc:
Labdát vesztettünk, Van de Wiel pedig a jobb alsóba lőtt. 22–21
43. perc: De Haze
kapott jó labdát, befordult, és Szikora lába között pattintott a hálóba. 22–20
42. perc: Klivinyi
kapufát lőtt, de előtte lerántották, ezért hetes. A hetest Görbicz a jobb sarokba pattintotta. 22–19
42. perc: Schoenaker balról Szikora fölött a hálóba ejtett. 21–19
40. perc: Nieuwenweg
fölé lőtt, nem úgy Kisfaludy, aki Klivinyi átadását lőtte a bal alsóba. 21–18
40. perc: Szucsánszki
csuklója villant középről, és a léc alá küldte a labdát. 20–18
39. perc:
Most egészültünk ki, de Szekerest máris kiküldték két percre. Hage gyorsan szépített is. 19–18
38. perc: Holland időkérés.
38. perc: Schatzl
kapott labdát a bal szélen, és szépen lőtt a hosszú sarokba. 19–17
37. perc:
Nem sok idő telt el, de Vollebregt szinte lemásolta az előző jelenetet. 18–17
37. perc: Klivinyi
kapott labdát a jobb oldalon, és bevetődve növelte az előnyt. 18–16
36. perc: Szikora
védte Schop lövését, Kifaludy viszont kétperces büntetést kapott.
35. perc: Bódi
labdát szerzett, elfutott, és már vezetünk is! 17–16
35. perc: Klivinyi
remek meglátása után Kisfaludy kapta az átadását, befordult, és egyenlített. 16–16
34. perc:
Jó volt a magyar védekezés, Szucsánszki kapta a labdát, betört, és gólt szerzett. 15–16
33. perc: Kisfaludy
kapta beállóban, befordult, és valahogy begyötörte a 14.-et. 14–16
33. perc: Nieuwenweg
talált be, ezzel már hárommal mentek a hollandok. 13–16
32. perc:
Ismét Schoenaker volt a főszereplő, mert labdát lopott, indította Vollebregtet, aki nem is hibázott. 13–15
32. perc: Schoenaker
középről lőtt nagy átlövésgólt. 13–14
31. perc: Smits
eladta a labdát, összeszedtük, Bódi pedig lerohanásból egyenlített. 13–13
31. perc: A hollandok kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, a holland B-válogatott egyelőre vezet... 12–13
30. perc: Görbicz
még eleresztett egy lövést az utolsó pillanatban, de a holland kapus védte.
30. perc: Kovács
lövését védte Zimmermann, az ellenakcióból viszont De Haze jobbról a rövid sarokba lőtt. 12–13
29. perc: Szucsánszki
átlövése a jobb alsó sarok mellé szállt, az ellenakcióból viszont De Haze egyenlíteni tudott. Hiába ért bele Janurik, a labda csak becsorgott a bal alsóba. 12–12
28. perc: Michielsen
törhetett volna kapura, de a vonalra lépett. Nem bántuk.
27. perc: Kovács
lopott labdát, és a még mindig kapus nélkül támadó hollandok hálójába lőtt. 12–11
27. perc: Holland időkérés.
26. perc:
Labdát szereztünk, és Szucsánszki is a saját térfelünkről szerzett gólt. 11–11
26. perc:
Elcserélték magukat a hollandok, kaptak egy újabb kétperces büntetést.
26. perc: Kapus nélkül támadtak a hollandok, csakhogy Szucsánszki labdát szerzett, Erdősihez játszott, aki távolról bevette az üres kaput. 10–11
25. perc: Kovács
kapta a labdát, és a kapus alatt pattintott a hálóba. 9–11
lövése a kapufát találta el, de közben Michielsen lerántotta, ez kétperces kiállítást ért.
25. perc:
Hétmétereshez jutottak a hollandok, Nieuwenweg a bal sarokba pattintott. 8–11
24. perc: Van Rossum
szerencsére a kapufát találta el, a labdát megszereztük, Szucsánszki pedig végigszaladt a pályán, és végre belőtte. 8–10
23. perc:
Hihetetlen... Megint sikerült egy rossz passzt bemutatni, jöhettek a hollandok.
23. perc: Kim Rasmussen újra időt kért. Van is miért...
23. perc: Triscsuk
passza rossz volt, gyorsan indult a holland B, Schoenaker elfutott, és belőtte, ahogy kell. 7–10
22. perc: Kim Rasmussen
21. perc: Klivinyi
adta el a labdát, de legalább kiegészültünk...
20. perc: Klivinyinél
belemenést láttak, jöhettek a hollandok, Hage pedig a bal alsó sarokba lőtt. 7–9
19. perc: Hage
tört be, de Janurik szépen, bravúrral védett.
19. perc: Szekerest
visszahúzásért kiküldték két percre.
18. perc: Janurik
védte Hage lövését, aztán az indítást elhamarkodta.
18. perc: Schatzl
indult gyorsan, kapta is a labdát, és bedobta. 7–8
17. perc: Triscsuk
alulról suhintotta meg, de Zimmermann védett, aztán Smits lőtt fölé. Triscsuk megint a kapust találta el, aztán láb a hollandoknál.
16. perc:
Nem megy. Újabb eladott labda, újabb holland lerohanás, Schoenaker pedig kilőtte a bal fölsőt. 6–8
15. perc: Triscsuk
átlövése lelassult a védőfalon, így a hollandok indulhattak, Vellebregt pedig bedobta a ziccert. 6–7
15. perc: Schop
kapta a labdát beállóban, és szépen pattintott a léc alá. 6–6
14. perc: Kim Rasmussen időt kért.
14. perc:
Előbb Janurik védte Smits átlövését, majd Schoenaker lövésével szemben már tehetetlen volt. 6–5
13. perc: Görbicz
labdát lopott, azonnal indította Bódit, aki kíméletlenül kihasználta a ziccert. 6–4
12. perc: Klivinyi
betörése gólt érdemelt volna, de a kapusba püfölte a labdát, a kipattanót Schatzl lőtte rá, de az is elakadt Zimmermannban.
11. perc: Kovács
rosszul passzolt, de a holland indítás sem ért sokat, mert Görbicz szépen elkapta.
11. perc: Smits
talpról, a kapufa segítségével lőtt szép gólt. 5–4
10. perc: Szucsánszki!
Végre nála is megtört a jég, betörésből lőtt a holland kapuba. 5–3
9. perc: Görbicznél
belemenést láttak, de az ellentámadásból a jól bemelegedett Schop fölé lőtt.
8. perc:
Eddig tartott az örömünk, mert Schop középről átlőtte a magyar falat. 4–3
7. perc:
Belemenés a hollandoknál, így indulhatott a magyar akció, amelynek a végén Kovács jobbról kilőtte a hosszú sarkot. 4–2
6. perc:
Elrontott holland támadás után Kisfaludy harcolt ki hetest, amelyet Görbicz a jobb alsóba lőtt. 3–2
5. perc: Nieuwenweg
szerencsére mellé lőtt, de Kovács Anna sem tudott túljárni a kapus eszén. A hollandok aztán eladták a labdát, és Kovács a ziccert már belőtte. 2–2
4. perc: Szucsánszki
sokat vállalkozik, de ezúttal sem talált be, mert Zimmermann védte a középre tartó lövést.
4. perc: Schop
kapta a labdát beállóban, és újra vezetéshez juttatta Hollandiát. 1–2
3. perc: Görbicz
vette észre, hogy be lehet törni, és ha már ott volt, egyenlített is. 1–1
2. perc: Szucsánszki
átlövése a jobb alsó mellett ment el, az ellentámadásból Janurik védte a holland lövést.
1. perc:
Magyarország kezdte a mérkőzést. Szucsánszki kiejtette a labdát, az ellentámadásból Vollebregt viszont bepattintotta. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A magyar válogatott tiszta zöldben, a holland narancs-feketében játszik.