Görbicz vezérletével legyőztük Dél-Koreát a norvégiai tornán

2017.11.26. 15:46
Görbicz Anita volt a vezér (<strong>Fotó</strong>: NS archív)
Nagy küzdelemben, Görbicz Anita utolsó pillanatokban lőtt góljával 28–27-re győzött a magyar női kézilabda-válogatott Dél-Korea ellen a norvégiai Möbelringen-kupa utolsó fordulójában, ezzel megszerezte a harmadik helyet.

MÖBELRINGEN-KUPA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BERGEN (NORVÉGIA)
3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 28–27 (13–12)
Bergen, 2000
néző. V: Arntsen, Röen (norvégok)
MAGYARORSZÁG: JANURIK – Lukács, TÓTH G. 5, GÖRBICZ 11 (2), Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Gávai 1. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Mayer, Kovacsics, Szöllősi-Zácsik 3, Háfra N., BÓDI 4, Kovács Anna. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
DÉL-KOREA: Csu Hui – KVON HAN NA 8 (4), Ju Szo Cseong, RJU EUN HI 8 (1), Kang Eun Hje, SZIM HE IN 5, Cso Ha Rang 1. Csere: Pak Sze Jung (kapus), Kim Szeon Hv, Szong Hje Szu, Kim Po Eun 3, Csoj Szu Min 2. Szövetségi kapitány: Kang Dzse Von
Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–4. 17. p.: 7–6. 21. p.: 7–10. 29. p.: 12–10. 35. p.: 13–16. 45. p.: 17–20. 49. p.: 21–21. 52. p.: 21–24. 58. p.: 26–27
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5
Kim Rasmussen:
– Támadásban és védekezésben is voltak nehézségeink. Elöl két jó mérkőzés után most nem voltunk elég bátrak, hiányzott az önbizalom a játékunkból, nem vállalkoztunk átlövésekre elég gyakran, de nem is tudtuk a megbeszéltek szerint szélesíteni a játékot és bevonni a szélsőinket. Hátul pedig sokáig nem voltunk elég agresszívak. A végén viszont nagyon nehéz meccsen sikerült kiharcolnunk a győzelmet, és jó látni, hogy képesek vagyunk szoros csatában nyerni. Amikor pedig a csapatnak szüksége volt a kapitányára, akkor Görbicz Anita ismét megmutatta, hogy képes vállára venni a terhet.

TOVÁBBI EREDMÉNY
Norvégia–Oroszország 27–27 (14–13) – hetesekkel 5–4

Az oroszok és a norvégok elleni vereségek után a Möbelringen-kupa harmadik helyéért lépett pályára a magyar csapat Dél-Korea ellen, ezúttal Mészáros Rea és Schatzl Nadine volt a két kimaradó.

Kicsit tompábban kezdtünk, mint szombaton Norvégia ellen, de egy-két góllal vezettünk a 18. percben (7–6). Ekkor „flúgos futam" indult be a pályán, rengeteg volt a technikai hiba, az eladott labda, így nem csoda, hogy Dél-Korea előbb utolért bennünket, majd alig néhány perc alatt háromgólos előnyre tett szert (7–10). Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha a kapuban Janurik Kinga nem véd remekül. Szerencsére az időkérés formájában érkező „elbeszélgetésekkel" sikerült rendezni a sorokat, így a 28. percben nemcsak beértük az ellenfelet, hamarosan el is léptünk tőle két-három góllal, s az előnyből az első félidő végére is megmaradt egy találat (13–12).

A második félidő rémálomszerűen kezdődött. A dél-koreaiak percek alatt elhúztak három góllal, és egészen a 36. percig kellett várni az első magyar találatra (14–16). Sok volt a technikai hiba, a lövések sem értek célt, így hiába sikerült nagy nehezen az 50. percben utolérni az ellenfelet, a vezetést nem tudta átvenni a magyar csapat. Sőt úgy látszott, hogy a koreaiak nyernek, mert újfent elléptek három góllal (22–25).

Ekkor a végig remekül játszó Görbicz Anita a hátára vette a csapatot, és előbb utolértük Dél-Koreát, majd a magyar csapatkapitány remek góljával, amely már a tizenegyedik volt, szinte az utolsó pillanatban sikerült megkaparintani a győzelmet. 28–27

Nem volt szép játék, sok volt a hiba, de küzdött a válogatott, és végül nyert. A torna tanulságait a szakvezetőknek kell levonniuk, hogy a világbajnokságon minden gördülékenyebben menjen. A jövő pénteken kezdődő vb-n a magyar csapat Norvégiával, valamint Svédországgal, Csehországgal, Argentínával és Lengyelországgal szerepel azonos csoportban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyertünk, és megszereztük a harmadik helyet. 28–27
60. perc:
A koreaiaknak öt másodperce maradt, de nem tudták belőni, nyertünk.
60. perc: Görbicz
alulról bedobta! A tizenegyedik góljával vezetünk! 28–27
60. perc: Magyar időkérés.
60. perc:
Mellé lőtték, támadhattunk a vezetés megszerzéséért fél perccel a vége előtt.
60. perc: Dél-koreai időkérés.
59. perc:
Eladták a koreaiak, nem siettük el a támadást, majd Zácsik nagyon fölé lőtt.
58. perc: Görbicz
tizedik góljával egyenlítettünk. 27–27
57. perc:
Óriási góllal vezetnek megint, Ju Un Hi talált be. 26–27
57. perc:
Kapufát dobtak a koreaiak, gyorsan indítottunk, és Bódi kiegyenlített. 26–26
56. perc: Görbicz
ezúttal is átlövésből volt eredményes. 25–26
55. perc:
Újabb hetest harcoltak ki az ázsiaiak Kang révén. A hetest Kvon Han Na megint belőtte. 24–26
54. perc:
Labdát szereztünk, Zácsik hetest és emberelőnyt harcolt ki. A hetest Görbicz belőtte. 24–25
53. perc: Zácsik
adta bele minden dühét a lövésbe, amely a hálót is megzörgette. 23–25
53. perc:
Nehéz ügy lehet ez, mert újra három gólra hízott a koreai előny. 22–25
52. perc:
Könnyen kapott gólok után Görbicz zseniális csuklóval eleresztett lövésével kapaszkodtunk közelebb. 22–24
51. perc:
Majd lekopíroztuk ugyanazt, Csoj Szu Minnek sem volt nehéz dolga. 21–24
51. perc:
Eladtuk a labdát támadásban, és a koreaiak persze bedobták az üres kapuba... 21–23
50. perc: Tóthot
kiküldték két percre, Kvon Han Na pedig belőtte a hetest. 21–22
50. perc: Tóth
verte meg a védőjét, és nagy erővel lőtt a bal fölsőbe. 21–21
49. perc: Szim
sípszó után lőtt a hálónkba, de maradt a labda náluk. Szerencsére nagy cselek után Ju Un Hi fölé lőtt.
49. perc: Időkérés.
48. perc:
Végre! Zácsik remek átlövéssel hozta közelebb a magyarokat. 20–21
48. perc:
Nagyszerű kombináció után Szim He In lőtte be kínai figurából. 19–21
47. perc:
Kivédekezett támadás után megint Bódit hoztuk játékba, aki szépen belőtte. 19–20
46. perc:
Gyorsan támadtunk, Tóth pedig betörés után volt eredményes. 18–20
45. perc: Csoj Szu Min
is megverte lábbal Bódit, aztán belőtte. 17–20
44. perc:
Ezúttal jól sikerült megjátszani a jobb szélt, ahonnan Bódi ügyesen lőtt a léc alá. 17–19
44. perc:
Ezt pedig góllal büntették. Szim He In kígyózott át a védelmünkön, és szépen bevarrta. 16–19
43. perc:
A dél-koreaiak mellé lőtték a helyzetet, de egy belemenéssel újabb támadási lehetőséget adtunk nekik...
42. perc: Görbicz
vállalkozott átlövésre, és sikeresen. 16–18
41. perc:
Elpuskáztuk a támadásunkat, a koreaiak viszont újabb hetest lőhettek, Kvon Han Na ezt is bevágta. 15–18
40. perc:
Hetest kapott Dél-Korea, amelyet Kvon Han Na, belőtt ráadásul emberhátrányba kerültünk. 15–17
40. perc: Bíró
újabb lövése után támadhattunk az egyenlítésért. Kovacsics rossz passza után ebből nem lett semmi...
39. perc:
A koreaiak is kidobták a labdát, Görbicz szemfüles volt, és bedobta az üres kapuba. 15–16
38. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de sajnos eladtuk a labdát...
37. perc: Bíró
védte ki Kvon Han Na hetesét.
36. perc: Klivinyi
végre betalált, elég sokáig tartott, mire bement az első gól ebben a félidőben. 14–16
34. perc:
Heteshez jutott dél-Korea, amelyet kihagytak, de utána belőtték a helyzetüket. 13–16
34. perc: Magyar időkérés
után Kovács Anna lövése ment mellé.
34. perc:
Aztán pillanatok alatt a harmadik gólt is megszerezték a második félidőben Kim Bo Un révén. 13–15
33. perc:
Nem úgy a koreaiak, akik vezetést szereztek. 13–14
33. perc: Gávai
a bal oldalon cselezgetett, de hibázott.
32. perc:
Koreai góllal. 13–13
31. perc:
Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy gól az előnyünk mérsékelt játék mellett. 13–12
30. perc: Tóth Gabriella
szép góljával három gólra nőtt az előny, de az utolsó pillanatokban Szim He In még egy gólt bepakolt. 13–12
30. perc: Ju Un Hi
óriási gólt szerzett a bal fölsőbe, ezt még Janurik sem foghatta. 12–11
29. perc: Janurik
jól véd, aztán jól indít, Görbicz pedig a bal szélről szépen belőtte. 12–10
28. perc:
Labdát szereztünk, Bódi elfutott, és újra vezettünk. 11–10
28. perc: Janurik
remek védése után Tóth törhetett be, de szabálytalankodtak vele, hetes. A hetest Görbicz a kapuba vágta. 10–10
26. perc:
Dél-Korea elpuskázta a lehetőséget, Tóth Gabriella viszont ellenállhatatlan betörés után lőtt a kapu bal oldalába lőtt. 9–10
25. perc: Kovacsics
nagy labdáját Szekeres elrontotta, de hozzánk pattant vissza a labda. Lukács lövése elakadt a kapusban.
24. perc: Janurik
nagy védése szomorította el Kang Un Hjet.
23. perc:
Szerencsére náluk is támadóhiba, majd Görbicz egészen éles szögból a kapus és a kapufa közé bedobta. 8–10
22. perc:
Labdát szereztünk, de utána belemenést fújtak nálunk. Ez így nem túl biztató...
21. perc: Háfra
lőtt gólt, de vonalra lépett, így nem adták meg.
21. perc: Jött is az újabb magyar időkérés.
21. perc:
Ők bezzeg belőtték... Ju Un Hi a behátráló védő mellett könnyen lőtt a bal alsóba. 7–10
21. perc: Lukács
lövése kipattant a kapufáról, mély hullámvölgyben a csapat.
20. perc: Újabb könnyelmű labdavesztés után valamit ki kellene találni, mert most éppen Kvon Han Na lőtt befutás után szép gólt. 7–9
19. perc: Zácsik
lövését védte a kapus, Ju Un Hira megint nem sikerült kilépni, be is vágta. 7–8
18. perc: Ju Un Hi
könnyedén lőhetett 9 méterről, és be is pattant a labda a hálóba. 7–7
18. perc: Magyar időkérés.
18. perc:
Labdát vesztettek a koreaiak, de mi is kegyesek voltunk velük, kidobtuk a labdát egy rossz passzal.
17. perc: Bejött Zácsik,
és ha már a pályán volt, nagy gólt szerzett. 7–6
17. perc: Janurik
nagy védése után megint elszórtuk a labdát, Jo Ha Ang végignyargalt a pályán, és egyenlített. 6–6
16. perc:
Nem tartott sokáig a támadásunk, lövésig sem jutottunk el.
15. perc:
Belemenés a koreaiaknál, aztán némi ügyetlenkedés után csak támadhattunk végre.
14. perc:
Rossz átadás után gyorsan indultak az ázsiaiak, de a bírók visszafújták, fel tudtunk állni védekezni.
13. perc:
Szabálytalankodtunk támadásban, de a dél-koreaiak nem tudtak egyenlíteni, elszórták a labdát.
12. perc: Kvon Han Na
a szaggatottról felugorva küldte a labdát a jobb alsóba. 6–5
11. perc: Kisfaludi
sánca után gyorsan indítottunk, Görbicz remek átadását Kisfaludy a jobb fölsőbe pattintotta. 6–4
11. perc: Klivinyi
vette észre, hogy hézagos a koreai védelem, betört és gólt szerzett. 5–4
10. perc:
Nem sokáig vezettünk, mert Szim He In egyenlített. 4–4
10. perc: Tóth
gondolta úgy, hogy gyorsan végigviszi, és bár nem volt ideális a szög, nagyon szépen bevarrta. 4–3
9. perc: Gyorsan labdát vesztettünk, de aztán a koreaiaknál lépéshibát láttak.
8. perc:
Szépen kijátszották a koreaiak, de a ziccert Janurik nagy bravúrral védte.
8. perc: Gévai
kapta a bal szélen, de a lövése a bal alsó mellett zúgott el.
7. perc:
Szabálytalankodtunk támadásban, jöhetett az ellenfél. Kvon Han Na távolról, alsó lövéssel vette be a kapunkat. 3–3
6. perc:
Hopp, ez nagyon bement. Szim He In ravaszul lőtt a jobb alsóba. 3–2
5. perc:
Labdajáratás után Klivinyi emelkedett föl középen, és a bal alsóba lőtt. 3–1
4. perc:
Heteshez jutott Dél-Korea, Ju Un Hi belőtte. 2–1
4. perc:
Viszonylag hosszan támadtunk, de amikor már minden veszve látszott, Görbicz talpról lőtt a kapus lába között a hálóba. 2–0
3. perc:
Technikai hiba a dél-koreaiaknál, Ju Ha Ang vesztette el a labdát.
2. perc: Dzsung Dzsi In
lövését védte Janurik, jöhettünk előre. Kovacsics jó átadását Kisfaludi lőtte beállóból a hálóba. 1–0
1. perc:
Az első támadás a miénk volt, Klivinyi tört be, de sajnos fölé lőtt.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta zöldben, a dél-koreai tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az oroszok ellen mérsékelt játékkal elért kétgólos vereség után a magyar válogatott szombaton már 50 percig remekül játszott Norvégia ellen, a végére azonban a hazaiak megrázták magukat, és öt góllal nyertek a Möbelringen-kupán.

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO), KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd)
Beállók: KISFALUDY Anett (Érd), MAYER Szabina (Alba Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), MAZÁK-NÉMETH Csilla (Siófok KC), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (Budaörs)
Balszélsők: GÁVAI Szonja (Érd), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István

NŐI KÉZILABDA-VB (december 1–17., Németország)
CSOPORTBEOSZTÁS

A-csoport (Trier): Franciaország, Románia, Spanyolország, Szlovénia, Angola, Paraguay
B-csoport (Bietigheim): Norvégia, Svédország, Csehország, Magyarország, Argentína, Lengyelország
C-csoport (Oldenburg): Dánia, Oroszország, Brazília, Montenegró, Japán, Tunézia
D-csoport (Lipcse): Hollandia, Németország, Szerbia, Koreai Köztársaság, Kína, Kamerun

A csoportmérkőzések helyszíne: Bietigheim-Bissingen, EgeTrans Aréna

Az A- és B-csoport továbbjutóinak nyolcaddöntőjére Lipcsében kerül sor, az Arena Leipzigben. A negyeddöntők helyszínei Lipcse és Magdeburg, az elődöntők, a döntő és a bronzmérkőzés helyszíne Hamburg.

A világbajnokság adatbankját, benne a teljes menetrenddel itt tekintheti meg!