Ismét kiütöttük Ausztriát, ott vagyunk a világbajnokságon!

2015.06.13. 13:22
Tomoriék idehaza is kiütötték Ausztriát (Fotó: Hegedüs Gábor)
A magyar női kézilabda-válogatott a világbajnoki selejtező hazai visszavágóján is könnyed, 41–24-es győzelmet aratott Ausztria felett, így kettős győzelemmel tette biztossá helyét a decemberi dániai világbajnokságon.
NŐI KÉZILABDA VB-SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 41–24 (17–10)
Győr, 3000
néző. Vezette: Arntsen, Röen (norvégok)
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Kovacsicz 2, TOMORI 3, Szucsánszki 3, Mészáros R., BULATH 5 (2), ERDŐSI 4. Csere: Janurik (kapus) 1, TÓTH G. 5, Kovacsics 4, Such 3, Triscsuk 2, Planéta 2, Schatzl 2, HORNYÁK D. 5, Mayer. Szövetségi kapitány: Németh András
AUSZTRIA: Blazek – GRAUSENBURGER 5, K. ENGEL 8 (1), Magelinskas 2, Grigaite 1, Budecevic 3, Dedic 1. Csere: Hermann (kapus), K. Logvin, Kaiser 3, Schindler, Kovács P. 1, Rath. Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 7–1. 15. p.: 11–3. 21. p.: 14–7. 27. p.: 17–9. 36. p.: 19–14. 40. p.: 21–16. 46. p.: 28–17. 51. p.: 32–22. 55. p.: 36–22
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Továbbjutott: Magyarország, kettős győzelemmel (74–44)
Németh András:
– A mérkőzés középső részétől eltekintve elégedett voltam a játékkal. Örülök, hogy a lányok a szezon végén, eldőlt állásnál is odaadóan tudtak küzdeni.
Herbert Müller: – Az első tíz perc nem sikerült jól, de utána összeszedtük magunkat, és amíg bírtuk erővel, partnerei voltunk a magyar csapatnak, hét mezőnyjátékosos taktikánkkal is okoztunk olykor némi nehézséget. Jó irányba haladunk, a végeredmény ellenére elégedett vagyok, negyven perc után csak öt gól volt a hátrányunk, ez mindenképp biztató.

Továbbjutó: Magyarország, kettős győzelemmel, 74–44-es összesítéssel

A MÉRKŐZÉS

Túlzottan nem kellett izgulnia a magyar válogatottnak a találkozó előtt, hiszen idegenben 13 góllal legyőzte Ausztriát, így gyakorlatilag már a párharc első felvonásán megváltotta jegyét a dániai világbajnokságra. De a visszavágót természetesen le kellett játszani Győrben, és mindenki győzelmet várt Németh András csapatától. Kimaradt hetessel kezdtük a találkozót, majd Tomori Zsuzsanna két gyors gólja indította be a magyar gépezetet.

Ezután futószalagon érkeztek a magyar gólok: Bulath Anita és Erdősi Ildikó is remek napot fogott ki, mindketten többször is betaláltak az első tíz percben, a jó védekezésünknek köszönhetően 7–1-re vezettünk a 10. minutum végén. Az osztrákok az első félidő derekán kezdtek felpörögni a maguk módján, Magelinskas, Grausenburger és Engel teljesítménye volt kiemelhető a vendégek közül. A magyar válogatott támadásban sem lazított, Szucsánszki Zita és Triscsuk Krisztina is aktív volt, így hiába javult az osztrákok játéka, a 21. percben 14–7 volt a magyar csapat javára.

A hajrában Bíró Blanka hétméterest fogott, de mindkét csapat magabiztosan lőtte ziccereit, így a szünetben maradt a hétgólos különbség a magyar válogatott javára. (17–10)

A fordulás után más mentalitású osztrák válogatott jött ki a parkettre, sokkal támadóbb, agresszívebb játékot mutattak a vendégek, ami egy rövid ideig meglepte a magyar együttest. Budecevic és Grausenburger volt többször eredményes a vendégeknél, akik feljöttek kétszer is öt gólra.

Ennél közelebb azonban nem tudtak zárkózni, sőt! A 46. percben jöhetett a rászámolás a magyar közönségtől, ugyanis tíz gól volt a különbség. Az osztrákok támadásban rendszeresen hét játékossal álltak fel, vészkapussal, amit többször is kihasznált a magyar válogatott, még a kapus, Janurik Kinga is be tudott találni egész pályáról. Üres kapus gólokból egyre több született, ahogy fáradtak a vendégek, így a különbség is folyamatosan nőtt.

Tóth Gabriella szórta meg magát a hajrában, illetve a mérkőzés legjobbjának megválasztott Hornyák Dóra is többször bevette a vendégek kapuját, a magyar válogatott 17 góllal nyerte a találkozót. (41–24) A párharcot kettős győzelemmel hozták a mieink, akik készülhetnek a decemberi dániai világbajnokságra.

ÍGY LÁTTÁK A FŐSZEREPLŐK!

2. FÉLIDŐ

60. perc: Tóth Gabriella lövését viszont nem tudja hatástalanítani. ITT A KEGYELEMDÖFÉS! Eladják az osztrákok támadásban, Such pedig az üres kapuba lő ismét, sokadszor a meccsen.41–24, OTT VAGYUNK A VILÁGBAJNOKSÁGON!
59. perc: Az osztrákok már a kapuscserével sem bajlódnak, Magelinskas mezőnyjátékosként véd egyet.
58. perc: Engel hozza közelebb Ausztriát, nyolcadik találata a meccsen. Tóth Gabriella eredményes ismét, talpról, laposan veszi be az osztrák kaput.39–24
57. perc: Kovacsics Anikó is betalál a végére, középről, talpról a léc alá. Bulath is megdobja a maga üres kapus gólját, a hetesvonalról lövi át a pályát.38–23
56. perc: Szépít Ausztria, Grausenburger remekül emeli át Janurikot a jobb szélről. 36–23
55. perc: KAPUSGÓL! Rath lövését védi Janurik Kinga, majd észreveszi, hogy ismét üres a vendégek kapuja, és a saját kapujától átlövi a labdát, hajszálpontosan! Tóth Gabriella veri meg védőjét egy testcsellel és lő a rövidbe a bal oldalról. 36–22
54. perc: Hornyák Dóra gólját viszont igen, ötödször eredményes a találkozón. 34–22
53. perc: Kapufa az osztrákoknál is, Engel lövése vágódik le. A túloldalon Tóth lövése megy mellé. Magelinskas lövését védi Janurik, a kipattanót Grausenburger húzza be, de nem adják meg.
52. perc: Nem kell sokáig várni a válaszunkra, Hornyák Dóra eredményes. Labdát szerez Hornyák védekezésben, üres a kapu, rádobja a térfelünkről, de kapufát lő.33–22
51. perc: Grausenburger nagyon él, megveri védőjét a jobb szélen és a hosszú alsóba pattint. 32–22
50. perc: Kovacsics egy kontra végén talál be, a túloldalon Grausenburger felel egy találattal. Tóth Gabriella ismét eredményes, 11 közte. 32–21
49. perc: Hornyák Dóra állítja vissza a tízgólos különbséget. 30–20
48. perc: Planéta emelkedik mindenkinél magasabbra (nincs nehéz dolga, hiszen jóval magasabb az átlagnál) és lő a bal oldali kapufa mellé. Gyorsan jön a válasz, Kaiser eredményes. 29–20
47. perc: Ausztria időt kér. Engellel nem bírunk, megint a rövid felsőbe bombáz, hetedik gólja a meccsen. 28–19
46. perc: Labdát szerzünk védekezésben, Such Nelli eredményes a kontra végén a jobb szélről. Such gyorsan szerez még egyet, egy labdaszerzés után csak az üres kapuba kell betalálnia, meg is teszi ezt. Jöhet a rászámolás, közte tíz!28–18
45. perc: Engel hatodik gólját szórja a mérkőzésen, remekül lő a rövid felsőbe a jobb oldalról. Gyorsan jön a válasz, Tóth Gabriella a bal alsóba pattint. 26–18
44. perc: Bulath kihagyja a hetest, de a kipattanó hozzá kerül, és a bal felsőbe helyezi. 25–17
43. perc: Kovács Patrícia eredményes a vendégeknél. Mayer Szabina hetest harcol ki a túloldalon, Dedic szabálytalan. 24–17
42. perc: HATALMAS GÓL! Hornyák a bal oldalról pókhálózza ki a jobb felsőt, óriási találat emberelőnyben. GYÖNYÖRŰ MOZDULAT! Labdát szerzünk védekezésben, a kontrából Kovacsics talál be, méghozzá egy remekül kivitelezett cunderrel. Kiegészül Ausztria, és időt is kér.24–16
41. perc: Budecevic rántja le Planétát a levegőben, ez két perc. Planéta góllal büntet, a jobb oldalról lő a hosszú alsóba. Belemenés miatt elveszik a labdát az osztrákoktól.22–16
40. perc: Elveszítjük a labdát támadásban, a fordulásból Dedic talál be. Németh András időt kér. 21–16
39. perc: MICSODA PECH! Kovacsicz labdát szerez bevetődve, majd eldobja a labdát, de épp Kaisernek, aki nem rontja el a ziccert, a bal felsőbe tüzel. 21–15
38. perc: Megvan Janurik első védése, a kontrából Schatzl hetest harcol ki. NAGY GÓL! Bulath a bal felsőbe bombázza a hetest. 21–14
37. perc: Schatzl lövését védi Blazek, de marad nálunk a labda. Elveszik a labdát ismét a mieinktől támadásban. Schatzl talál be, az üres kapu nem ellenfél ezúttal sem, a bátor osztrák támadójáték most sem jön be. 20–14
36. perc: Gyorsan reagálnak a vendégek, Budecevic eredményes. 19–14
35. perc: Eljut a labda a jobbszélsőig, Grausenburger pedig a hosszú alsóba lő Janurik mellett. Schatzl Nadineközben megszerzi első gólját a mérkőzésen. 19–13
34. perc: Ziccerig játszák az osztrákok, Kaiser pedig a bal alsóba pattint. Elveszik a labdát támadásban a mieinktől a norvég játékvezetők.18–12
33. perc: Újabb üres kapus gól, ezúttal Hornyák Dóra szinte egész pályáról talál be, a saját hatosunktól engedi el a lövést. 18–11
32. perc: Passzívnál Budecevic lövése levágódik, a duplázásnál Kaiser belép, így támadhatunk. Triscsuk lövését védi Blazek, a lerohanásból Grigalte talál be. A magyar kapuban egyébként Janurik Kinga a második félidőre. 17–11
31. perc: Eladjuk a labdát az első támadásunkban, fordulhatnak a vendégek.
31. perc: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

1. FÉLIDŐ

30. perc: Triscsuk a bal oldalról, talpról lő mellé. Még egy osztrák támadásra marad idő, de Kaiser belép, így vége az első félidőnek. A SZÜNETBEN 17–10-RE VEZETÜNK!
29. perc: Kovacsics passzol szépen Schatzlhöz, de Blazek hárítja a szélső lövését. Szépít Ausztria, Magelinskas középről, talpról lő a hálóba. 17–10
28. perc: Masszívan védekezik a magyar csapat, Budecevic nem tud betörni. Greusenburger lövését védi Bíró Blanka.
27. perc: Budecevic veszi be a magyar kaput a bal oldalról. Villámgyorsan jön a válasz, Triscsuk élesen lő a jobb oldali kapufa mellé. 17–9
26. perc: Engel ezúttal belövi a hetest, a bal alsóba helyez. Planéta lövését védi Blazek a túloldalon.16–8
25. perc: BÍRÓ HETEST FOG! Engel végzi el az osztrák hetest, át akarja emelni a magyar kapust, de nem sikerül, Bíró fogja a lövést. A túloldalon Triscsuk kísérlete nem jó. Újabb osztrák hetes, Kaiser harcolja ki Planéta mellett.
24. perc: Nincs kapus az osztrákoknál, de Triscsuk mellé lő. Elveszítik a labdát a vendégek, az üres kapuba ezúttal Kovacsics talál be. Kockázatos ez a játék a vendégektől, és egyelőre nem is igazán eredményes, már a harmadik gólunkat szerezzük üres kapura.16–7
23. perc: Planéta Szimonetta lövése a blokkról vágódik le, de marad nálunk a labda.
22. perc: REMEK GÓL! Triscsuk Krisztina talál be talpról, szinte a földről elengedve a lövést. Kovacsics Anikó kap sárgát védekezésben. Kovacsics aztán labdát szerez védekezésben.15–7
21. perc: Szép osztrák gól, Grausenburger a jobb szélről bal kézzel a hosszú felsőbe helyez. Németh András időt kér, valószínűleg többet is fog cserélni.14–7
20. perc: Logvin kapufát lő. Szucsánszki ismét az üres kapuba emel, megint nem ér vissza a vendégek kapusa. 14–6
19. perc: Szétnyílik a magyar fal, Engel kihasználja ezt, és megdobja negyedik gólját a mérkőzésen. Szucsánszki középről lövi át a falat, a bal felsőbe lő. 13–6
18. perc: Engel szépít, újabb szerencsés osztrák gól. Erdősi ezúttal elrontja a ziccert, fölé lő a bal szélről.12–5
17. perc: SZUCSÁNSZKI! Lehozza kapusát támadásban az osztrák válogatott, de Schindler kapufát lő, a szemfülés Szucsánszki pedig a felező közeléből a hálóba emel. 12–4
16. perc: Szerencsétlen gól, Magelinskas lövése Bíróról pattan a hálóba. 11–4
15. perc: TOMORI! Hatalmas gólt lő a győri átlövő, középre, fej mellé bombáz. Logvin ezúttal talpról lő, laposan, de Bíró fogja. A túloldalon Kovacsicz a jobb szélről a hosszú felsőt pókhálózza ki.11–3
14. perc: KIÁLLÍTÁS! Dedic két kézzel rántja le Kovacsiczot, teljesen jogos a két perc az osztrák játékosnak. Tomori bejátszása pontatlan, fordulhatnak a vendégek. Hibázik Ausztria, Logvin ejtését fogja Bíró.
13. perc: GYÖNYÖRŰ FIGURA! Tomori, Szucsánszki, majd Kovacsicz a labda útja, a jobbszélső pedig a hosszú felsőbe bombáz. Ausztria időt kér. Vészkapussal, plusz egy támadóval jönnek a folytatásra az osztrákok, Engel góllal is fejezi be a támadást.9–3
12. perc: Egy ejtés Logvintől a bal szélről, de kapu tetejére pottyan a labda. A túloldalon Blazek fogja Bulath lövését. Kimaradnak a helyzetek most, Dedic kísérletét fogja Bíró.
11. perc: Bulathot sáncolják, de marad nálunk a labda. Tomori kapufát lő, a kipattanót Erdősi szedi össze és lövi ki a bal alsót. 8–2
10. perc: Engel átlövi a magyar falat és a bal oldalról a hosszú alsóba lő, Bíró tehetetlen. 7–2
9. perc: SZÉP FIGURA! Erdősi a befejező a bal szélről, a rövid alsóba pattint a szélső. Kiegészül közben Ausztria, de elveszíti a labdát támadásban, a kontrából pedig ismét Erdősi talál be. 7–1
8. perc: Elveszik a labdát az osztrákoktól, a ziccert Erdősi értékesíti magabiztosan. Tomori labdát szerez védekezésben, a lerohanás végén Szucsánszki lő középre, de Blazek hárít.5–1
7. perc: Engel lövését védi Bíró Blanka, a fordulásból Kovacsicz hetest harcol ki a jobb szélen, ráadásul Dedic két percet is kap a faultért, a levegőben löki a szélsőt. Bulath Anita belövi a hetest, a jobb alsóba helyez. 4–1
6. perc: Grigalte ellépi, a kontrából Kovacsicz Mónika fölé lő. Elkapkodjuk ezt a támadást.
5. perc: Engel lő kapufát a túloldalon. Bulath Anita talpról, elhajlásból lő a jobb oldali kapufára, ahonnan bepattan a labda. Szerencsés gól. 3–1
4. perc: VEZETÜNK! Tomori töri meg a gólcsendet egy óriási góllal, de rögtön jön a válasz, Budecevic köszön be a túloldalon. Tomori ismét betalál, ezúttal átküzdi magát az osztrák falon és a bal alsóba lő.2–1
3. perc: KIMARAD A HETES! Tóth Gabriella kísérletét védi a kapus lábbal.
2. perc: Erdősi harcol ki hetest a bal szélről.
1. perc: A fehér mezben játszó Ausztria kezd, Budecevic lő a hálóba, de érvénytelenítik, majd mellé megy a következő osztrák kísérlet, Magelinskas ront.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Felcsendülnek a himnuszok, pillanatok múlva kezdünk, ne menjenek messzire!

A győri visszavágó gyakorlatilag formalitásnak tekinthető: Ausztriában a magyar válogatott 13 gólos előnyt szerzett, amivel szinte már ott van a világbajnokságon, kicsi a valószínűsége, hogy elveszítjük a párharcot.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Magyarország–Ausztria női kézilabda világbajnoki selejtező. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A hölgyeket irányító Németh András pihenőt adhatott néhány rutinosabb játékosának, így nem számít Kiss Évára és Szamoránsky Piroskára sem, az osztrákok elleni visszavágón Bíró Blanka és Janurik Kinga védi a magyar kaput.