Herr és Görbicz vezérletével simán legyőztük Romániát

2014.10.08. 17:13
Kovacsics Anikó, a levegő úrnője (Fotó: Szabó Miklós)
A decemberi, magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságot megelőző utolsó előtti összetartásán vesz részt női kézilabda-válogatottunk, amely Debrecenben 28–22-re nyert felkészülési mérkőzésen Románia ellen.

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 28–22 (16–15)
Debrecen, Főnix-csarnok, 3700
néző. V: Horváth P., Marton (magyarok)
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – BOGNÁR-BÓDI 3, TOMORI 5, GÖRBICZ 12 (7), Szamoránsky P., Klivinyi 2, KOVACSICS 2. Csere: HERR O. (kapus), Bulath 1, Szucsánszki, Mészáros R., Kovacsicz 1, Erdősi, Horváth B., Triscsuk 1, Planéta 1.
ROMÁNIA: Ungureanu – NECHITA 6, Oltean 2, Bradeanu 1 (1), CHINTOAN 5, Buceshi 1 (1), Ardean-Elisei 1. Csere: Cheta (kapus), Bondar, Pintea, ZAMFIR 4, Tudor, Babeanu 1 (1), Hotea 1, Pirvut.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–1. 11. p.: 7–5. 15. p.: 8–7. 26.p. : 16–13. 40. p.: 19–19. 53. p.: 25–19.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/3
NÉMETH ANDRÁS, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
– Nagyon hasznos mérkőzést játszottunk egy jó ellenféllel a decemberi kontinenstorna egyik helyszínén. Azt azért nem állíthatom, hogy mindennel elégedett vagyok, de láttam sok pozitívumot. Köszönjük a debreceni közönség támogatását, ez is kellett a győzelemhez.
GHEORGHE TADICI, a román válogatott szövetségi kapitánya: – Jól tartottuk magunkat az Eb egyik éremesélyese ellen, ám sajnos sok ziccert és büntetőt hagytunk ki. A román bajnokság zsúfolt programja miatt fáradtak voltak a játékosaim, mégis nagyon hasznos volt a debreceni találkozó, hiszen decemberben itt játsszuk majd a csoportmeccseinket.

A debreceni Főnix-csarnokban nem volt telt ház, de azért néhány ezer ember összejött a decemberi Eb egyik helyszínéül szolgáló létesítményben. Görbicz Anita és Bognár-Bódi Bernadett vezérletével jól kezdett a magyar csapat, 4–1-re elhúzott. A támadójátékkal ezt követően sem volt gond, védekezésben azonban nem figyeltek a mieink a kipattanókra, valamint a beállós Florina Chintoanra, aki a románok legjobbja volt a 16–15-ös magyar előnnyel záruló első félidőben.

A második félidő Herr Orsolya védéseivel kezdődött – két büntetőt is hárított ekkor a győri kapus, később pedig még egy harmadikat is –, és azokkal is folytatódott. Támadásban továbbra is Görbicz volt a mieink vezére, rá jellemző passzokkal szolgálta ki társait, a hétmétereseket pedig biztos kézzel értékesítette, csak a nyolcadikat hagyta ki.

Ekkorra azonban már eldőlt a mérkőzés, hiszen a románoknak volt egy majdnem negyedórás gólcsendjük, Herr hathatós közreműködésével, és ezalatt hat góllal elhúzott Németh András csapata.

A 28–22-es végeredményt kínai figurából Tomori Zsuzsanna állította be, Görbicz passzából.

A magyar válogatott péntektől a Provident-kupán vesz részt, Szigetszentmiklóson három nap alatt az osztrák, a szlovák és a cseh csapattal is megmérkőzik. A felkészülési torna programja a cikk alján található.

60. perc: Planéta talpról csak betalál. Bradeanu hetesből eredményes, a végszó azonban Tomorié, aki Görbicz passza után kínai figurából állítja be a végeredményt. 28–22
59. perc: Nechita
Kovacsicz mellett is bemegy, és nem hibázik. 26–21
58. perc: Ardan-Elisei lövése sem probléma Herrnek. Planéta próbálkozik újra, ez sem jó.
57. perc:
Tomori betörése hetest ér, Görbicz pedig ezt már nem tudja belőni, Ungureanu nagyon örül a védésének.
56. perc:
Babeanu lapos lövését Herr lábbal védi.
55. perc: Görbicz pazar passzt ad Bognár-Bódinak, aki büntetőt harcol ki. Görbicz hetedszer sem hibázik a vonalról. Nechita megint átveri Erdősit, a hetest azonban Zamfir kihagyja, Herr a harmadik büntetőt védi. 26–20
54. perc: Nechita
veri meg egy az egyben Erdősit, és véget vet majd 15 perces gólcsendjüknek. 25–20
53. perc:
Hétméteres a javunkra és román kiállítás. Görbicz csel nélkül pattint a kapuba. 25–19
52. perc:
Planéta Szimonetta is a pályán, Tomori fölé lő. Herr véd a másik oldalon. Németh András is időt kér.
51. perc:
Herr megint véd, már 12 perce nem lőttek gólt a románok.
50. perc: Rossz támadás itt is, ott is, a rohanást lezárva végül Kovacsicz a kapusba lő tiszta ziccerben. Herr Hotea lövése után javítja védési hatékonyságát.
49. perc:
Kiegészülnek a románok, de így is csak egy gyenge lövésre futja erejükből, ami Herrnek csemege.
48. perc: Tomori ezúttal lepasszolja a szélre Kovacsicznak, aki szépen ejt. Román időkérés. 24–19
47. perc:
Hotea rántja le Tomorit, két perc a jutalma. Tomori mellé lő emberelőnyben.
46. perc: Triscsuk
megy fel, és ha már felmegy, góllal fejezi be a gyors magyar akciót. Zamfir csak kapufáig jut. 23–19
45. perc: Görbicz
bevágja a hetest, ismét hárommal vezetünk. 22–19
44. perc:
Görbicz bombájánál a léc menti meg a vendégeket. Herr óriási védése után Kovacsicz indul, hétméteres.
43. perc: Triscsuk ellépi, indulnak a románok, de Szamoránsky támadófaultot harcol ki. A nagy ütközés után őt is ápolni kell, ám szerencsére nincs nagy baj.
42. perc:
Zamfir passzív jelzésnél fölé lő. Görbicz nem várja meg a passzívot, leforgás után szép góllal jelentkezik. 21–19
41. perc:
Tomori a földön marad a gólja után, ápolás után folytatja a játékot.. 20–19
40. perc:
Triscsuk lő fölé magasan, de meglökték közben.
39. perc: Babeanu
értékesíti az Oltean által kiharcolt hetest. 19–19
38. perc:
Herr-rel Zamfir sem bír. Bradeanu les le egy magyar passzt, de sikerül visszazárnunk.
37. perc:
Nechita a jobb szélről próbálkozik, Herr véd.
36. perc:
Görbicz lövését védi a kapus, Hoteát indítják, aki belövi a ziccert. 19–18
35. Tomorit
hiába rángatják, betalál, Herr pedig most egy „szimpla” próbálkozást hárít. 19–17
34. perc: Görbicz
egyéni akciót fejez be góllal. Bradeanut állítja meg Görbicz büntető árán. Herr ezt is kivédi, ezúttal Buceschi hibázta el a hetest! 18–17
33. perc: Tomori
lövése után Ungureanu hátáról pattan be a labda, Tudort kiállítják. Nechita ejt gólt, és Erdősit is kiküldik két percre. 17–17
32. perc:
Chintoan büntetőt harcol ki. Nechita próbálkozását Herr Orsolya lábbal védi.
31. perc: Zamfir
góljával indul a második játékrész, hosszú idő után ismét döntetlenre állnak a csapatok.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Kiegészülünk, Mészáros Rea a pályán. Oltean nagy gólt lő. Az utolsó támadásunk nem jó, a szünetben egy góllal vezet a magyar válogatott. 16–15
29. perc: Emberhátrányban nem sikerül gólt szerezni, de legalább megállítjuk a román lerohanást.
28. perc:
Mayer nagy helyzetben nem tud túljárni Ungureanu eszén, indulnak a románok, Nechita betalál, Szucsánszki két percet kap. 16–14
27. perc:
Bradeanuval szemben jól védekezik Szucsánszki.
26. perc:
Szucsánszki indul meg a megszerzett labdával, és büntetőt harcol ki, amelyet Görbicz értékesít. A románok kaptak egy kétperces kiállítást is. 16–13
25. perc: Nechita
kanyarodhat fel nagy ívben, nem is hibázik a rutinos jobbszélső. Bulath lövését Ungureanu labdára üléssel hatástalanítja. 15–13
24. perc:
Bognár-Bódit csak hetes árán tudják megállítani. Görbicz ezúttal felfelé lövi a labdát. 15–12
23. perc:
Elveszik a labdát a magyar csapattól, majd a Kisst váltó Herr mutat be egy védést.
22. perc: Zamfir
szerzi meg gyorsan második emberhátrányos gólját, ezúttal ejtésből. Görbicz újabb büntetőt értékesít Ungureanuval szemben. Zamfirnak megjött az önbizalma, és hiába ér bele a lövésébe Kiss, becsorog a labda. 14–12
21. perc: Zamfir
hatalmas gólt dob átlövésből, Klivinyi válaszol rá. 13–10
20. perc:
Nechita két kézzel meglöki a berepülő Kovacsicsot. Kiállítás és hetes. Görbicz némi cselezés után bevágja. 12–9
19. perc:
Nechitáig húzzák le a románok a labdát, a szélső lövését védi Kiss, ám hétméteres jár a vendégeknek. Buceschi biztos kézzel értékesíti. 11–9
18. perc:
Kiss Éva védése után megint Chintoané a kipattanó, aki ezúttal is büntet. Tomori szép csel után feliratkozik a gólszerzők közé. 11–8
17. perc:
Így kell ezt csinálni, újabb jó védekezés után Bognár-Bódi lő gólt lerohanásból Görbicz remek passzát követően. Jön is az időkérés Gheorghe Tadici-tól. 10–7
16. perc: Görbicz
előbb eladja a labdát, utána viszont védekezésben javít, majd indulásból betalál. 9–7
15. perc:
Tomori lövését védi Ungureanu, Nechitával viszont nem bír Kiss Éva. 8–7
14. perc: Kovacsics
, majd Chintoan vált gólra egy kipattanót. 8–6
13. perc:
Klivinyi csíp el egy hosszú román indítást a saját testi épségét sem féltve, dicséretes védőmunka.
12. perc:
Kiss Éva és Ungureanu is bemutat két védést.
11. perc:
Román labdaszerzés után Chintoan iramodik meg, és higgadtan értékesíti a százszázalékos helyzetet. 7–5
10. perc:
Emberhátrányban sikerül sokáig támadni, és egy sárga lapot kiharcolni, majd Görbicz villan, alulról suhint a román kapus feje fölé. 7–4
9. perC:
Bradeanu bejátszása után ismét Chintoan talál be, ráadásul Bulathot még ki is küldik két percre. 6–4
8. perc: Bulath
betörésből eredményes, Tomorinak ugyanez nem jön össze, belemenést fújnak. 6–3
7. perc:
Megint jól működött a magyar védekezés, a románok nem tudtak mit kezdeni a labdával.
6. perc:
Labdaeladás után kimarad a román ziccer, Bognár-Bódi a másik oldalon viszont nem hibázik. 5–3
5. perc: Ardean-Elisei
a bal szélről mattolja Kiss Évát. Görbicz újabb próbálkozása nem jó, a románok beállóból, Chintoan góljával faragják tovább hátrányukat. 4–3
4. perc: Görbicz
középről, átlövésből szerzi meg önmaga első, a magyar válogatott negyedik gólját. 4–1
3. perc:
Majdnem egy percig támadtak a románok, eredménytelenül.
2. perc:
Görbicz labdaszerzése után Kovacsics fejezi be góllal a lerohanást. Egyből jön válaszul az első román gól (Oltean révén), de még ebbe a percbe belefér egy Bognár-Bódi találat is. 3–1
1. perc:
A mieink kezdik a mérkőzést. Klivinyi szép cselt követően értékesíti a ziccert. 1–0

ELŐZMÉNYEK

„A románok elleni mérkőzésbe mindent beleadunk – mondta Németh András szövetségi kapitány. – A hétvégén már nyilván gazdálkodni kell az erőforrásokkal, hiszen három nap alatt három meccset is játszunk – meglátjuk, melyiket milyen összeállításban. Természetesen vannak biztos pontok a keretben, de az is biztos, hogy több poszton is versenyhelyzet van: a kapuban, a széleken, beállóban egyaránt, és a három hétvégi fellépésünk során tisztulhat a kép. No meg a könnyebb ellenfelekkel szemben legalább sikerélményt is szerezhetnek azok a játékosok, akiknek az utóbbi időben kevesebb jutott belőle."

A magyar csapatban felépült kisebb sérüléséből Görbicz Anita, a románoknál ellenben több hiányzó is akad. Gheorghe Tadici eleve nem számíthatott egyik legjobbjára, Cristina Neagura (a podgoricai átlövő különböző indokok miatt idén még egy összetartáson sem vett részt!), míg Gabriela Perianu és Claudia Constantinescu elhagyta az edzőtábort, ahova Luciana Marin meg sem érkezett.

A ROMÁN KERET
Kapusok:
Paula Ungureanu (HCM Baia Mare), Denisa Dedu (Corona Brasov), Elena Şerban (CSM Ploiesti), Andreea Mihaela Cheta (HC Zalau)
Balszélsők: Valentina Ardean-Elisei (HCM Baia Mare), Camelia Balint-Hotea (Corona Brasov), Ana Maria Iuganu (HCM Roman)
Jobbszélsők: Adriana Nechita (HCM Baia Mare), Laura Chiper (Corona Brasov), Aneta Pirvuţ (SCM Craiova)
Beállók: Florina Chintoan (U Jolidon), Georgiana Ciuciulete (HC Zalau), Crina Pintea (HC Zalau)
Átlövők, irányítók: Aurelia Bradeanu (Corona Brasov), Elena Babeanu (HCM Roman), Eliza Buceschi (HCM Baia Mare), Laura Oltean (HCM Baia Mare), Cristina Zamfir (Corona Brasov), Nicoleta Tudor (Corona Brasov), Bianca Tiron (HCM Baia Mare), Laura Popa (U Jolidon), Oana Herman-Bondar (Corona Brasov), Adriana Ţacalie (Corona Brasov), Diana Puiu (HCM Baia Mare), Dana Pricopi (Corona Brasov)

A MAGYAR KERET
Kapusok:
Kiss Éva (Fehérvár KC), Herr Orsolya (Győri Audi ETO KC), Bíró Blanka (Ipress Center-Vác)
Jobbszélsők: Bognár-Bódi Bernadett (Győr), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győr)
Jobbátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC), Szekerczés Luca (Siófok KC-Galerius Fürdő), Planéta Szimonetta (Győr)
Irányítók: Görbicz Anita (Győr), Szucsánszki Zita (FTC), Tóth Gabriella (Mosonmagyaróvári KC SE)
Beállók: Szamoránsky Piroska (FTC), Mészáros Rea (FTC), Horváth Bernadett (Fehérvár), Mayer Szabina (Fehérvár)
Balátlövők: Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi Kohász KA), Bulath Anita (Dunaújváros), Klivinyi Kinga (Érd)
Balszélsők: Kovacsics Anikó (Győr), Erdősi Ildikó (Siófok), Schatzl Nadine (Érd)