Későn éledtek a Fradi kézisei: öt gólt dolgoztak le a nyolcból

2014.03.08. 19:53
Zácsikék az elrontott első meccs után a hazai visszavágón is adtak húsz perc fórt a Viborgnak (Fotó: Fuszek Gábor)
Búcsúzott az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata a KEK küzdelmeitől, miután a negyeddöntő hazai visszavágóján csak öt góllal nyert a dán Viborg ellen. Elek Gábor együttese eleve a csodában bízhatott, hiszen mínusz nyolcról várta a népligeti összecsapást, amelynek 20. percében mínusz négyre állt. A szünetre kiegyenlítő házigazda a második félidőben parádézott, a hajrára már héttel is elhúzott, de végül az emberelőnybe kerülő dánoknak sikerült felzárkózniuk.

Nehezen talált rá saját ritmusára és sebességére a Ferencváros, játékosai mintha nem nagyon hittek volna abban, hogy még továbbjuthatnak. Kedvüket alaposan elvette a rendezett és kőkemény dán védelem, amely azonnal kiosztotta a taslikat, mihelyst valaki kézközelbe került. Tomori Zsuzsanna egymaga vette fel a harcot lényegében, és lőtt gólokat, de a Viborg hamar levette, kit kell kivenni a játékból.

Járt a pacsi a drukkereknek, akiken nem múlt semmi

A ferencvárosi védelem lassan reagált, és a kapusteljesítmény is elmaradt az átlagostól, nem véletlenül cserélt a kapuban Elek Gábor edző a 20. percben, de a tréner előtte már időkéréssel is próbált kezdeni valamit csapatával. A hazai sorokat mindössze annyira sikerült rendezni, hogy Zácsik Szandra is üzemi hőmérsékletre melegedett be, jöttek tőle az átlövések és a betörések. A mérkőzés üteme azonban lassú volt ahhoz, hogy nagy gólkülönbségű győzelmet arasson a Fradi. Annál is inkább messze volt, hiszen gyakorlatilag végig hátrányban játszott az első félidőben. A 20. percben ráadásul mínusz négyre állt a házigazda, így az is bravúros volt, hogy a szünetre legalább ikszre mentette a meccset (1515).

Egészen más felfogásban játszó Ferencváros vágott neki a második félidőnek, de segítette a házigazdákat, hogy a Viborg kulcsembere, Linnea Torstensson harmadik kiállítással hamar kivált. Vészkapussal próbálkoztak a vendégek, de erre gyakran ráfáztak, a Fradi pedig vérszemet kapott. Egyre közelebb került a csodához a vendéglátó, amelyben döntő részt vállalt a kapuban több parádét bemutató Szikora Melinda, akit időközben visszacserélt Elek Gábor.

Kétszer vezetett már hat góllal a Fradi a játékot eredménytelenül lassító, elbizonytalanodó Viborg ellen, de a közte hét helyett mindkétszer közte négy lett. A végén utolsó huszáros rohamot vágott ki a házigazda – amely beállóból és a jobb szélről végig foghíjas maradt –, megvolt a kritikus közte hét is, de Szarka Adrienn kiállítása az 57. percben megpecsételte a sorsát. A végét 3–1-re elvitték a dánok, akik így továbbjutottak, és az orosz Rosztov-Donnal találkoznak majd az elődöntőben (3126).

Szucsánszki: Ez a Fradi, így kell meghalni, ha meg kell!

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VIBORG (dán) 31–26 (15–15)

Elek Gyula Aréna, 1200 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
FTC: Szikora – Kovacsicz 1, TOMORI 13 (4), Szucsánszki 2 (1), Szamoránsky P. 2, Steinbach, Szarka 2. Cs: Abramovics (kapus), Cifra, Pena 1 (1), ZÁCSIK 10 (1), MÉSZÁROS, Vérten. Edző: Elek Gábor
VIBORG: MASSON – Lyksborg 4, BURGAARD4, Torstensson 1, Damnjanovics 1, GULLDÉN 10 (3), Suvdal 3. Cs: Darleux (kapus), Pedersen 3, Hald. Thyrsted. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 13. p.: 4–7. 20. p.: 8–12. 23. p.: 11–12. 28. p.: 14–14. 35. p.: 18–16. 40. p.: 21–17. 47. p.: 25–19. 55. p.: 27–23. 57. p.: 30–23
Kiállítások: 6 perc ill. 16 perc
Hétméteresek:
10/7 ill. 3/3
Elek Gábor, az FTC edzője: Nem nagy bölcsesség megállapítani, hogy a továbbjutás a kinti mérkőzésen dőlt el, amit viszont mindenképpen le kell szögeznem, hogy a világ legjobb közönsége a miénk, és köszönjük, hogy végig buzdítanak minket minden meccsen.
Christian Dalmose, a Viborg edzője: – Nehéz mérkőzés volt egy kemény ellenféllel szemben, a második félidőben nagyon közel került hozzánk a Fradi, de kitartott az első meccsen megszerzett előnyünk, nagyon boldogok vagyunk.
Továbbjutott: a Viborg, 66–63-mal

PERCRŐL PERCRE!

60. perc Vége a találkozónak!
60. perc
Dán gól. 31–26
60. perc Dán időkérés.
60. perc
Zácsik tört be és lőtt gólt. 31–25
59. perc
Dán gól betörésből. 30–25
59. perc
Szucsánszkit blokkolták le.
58. perc
Dán gól. 30–24
58. perc
Szarkát állították ki a bírók.
57. perc
Tomori átlövésből. 30–23
57. perc
Dán belemenés.
56. perc
Zácsik tört be, és harcolt ki hetest. Tomori bevágta. 29–23
56. perc
Szikora védett.
55. perc
Kovacsicz a szélről csak meglőtte az első gólját. 28–23
55. perc
Dán kiállítás, láb miatt.
54. perc Elek Gábor időt kért.
54. perc
Szikora tornázott ki egy távoli átlövést.
53. perc
Kovacsicz lövése kötött ki a kapuban, de a szélső rálépett a vonalra, nincs gól.
53. perc
Mészáros védekezett a vonalon belül, a Viborg heteshez jutott, amit gólra váltott. 27–23
52. perc
Szarka szélről leadott lövését védte a vendégek kapusa.
52. perc
Egy újabb remek és fontos Szikora-védés!
51. perc
Kovacsicz volt eredménytelen a szélről.
51. perc
Szucsánszki tört be és harcolt ki emberelőnyt.
50. perc
Ezt nem sikerült kivédekezni és kivédeni. 27–22
50. perc
Zácsik lőtt gólt átlövésből. 27–21
50. perc
Szikora-bravúr!
49. perc
Eladott labda a hazai támadásnál.
49. perc
Labdát szerzett a Fradi.
48. perc
Zácsik tört be, és kapott büntetőt, amit be is lőtt. 26–21
47. perc
Eladott ferencvárosi labda, a dán kontra góllal zárult. 25–21
47. perc
Csúnyán kinyílt a hazai fal, büntetett a Viborg. 25–20
46. perc
Tomori betört, ezúttal is büntetőt fújtak rá. A sértett lőtte, de kihagyta...
46. perc
Szikora védett ziccert, a védelem jól cserbenhagyta...
45. perc
Zácsik durrantott a kapu mellé.
45. perc
44. perc
Szarka lőtt gólt a szélről. 25–19
44. perc
Dán kiállítás. Bejött a mezőnyjátékosuk megkülönböztető mezben, de a kapusuk még nem ment le. A labda a Fradinál.
44. perc
Tomori ismét betört, és ismét gólt lőtt. 24–19
43. perc
Kihagyott dán lövés, támadhat a Fradi.
43. perc
Blokkolt dán lövés, a sarokból jöhet a Viborg.
42. perc
Tomori lőtt gólt betörésből. 23–19
42. perc
Dán támadóhiba.
41. perc
Zácsik pókhálózta le a bal felsőt. 22–19
41. perc Elek Gábor időt kért.
41. perc
Dán kiállítás.
41. perc
Középen verték meg a hazai védelmet. 21–19
40. perc
Dán gól átlövésből. 21–18
39. perc
Tomori tört be és harcolt ki büntetőt. A sértett be is vágta a jobb felsőbe. 21–17
38. perc
Blokkolt dán lövés, majd belemenés, támadhat a Fradi.
37. perc Dán időkérés.
37. perc
Szarka volt eredményes a szélről. 20–17
37. perc
Szikora védett egy átlövést.
36. perc
Szamoránsky beállóból volt eredményes. 19–17
35. perc
Talpról, fül mellett elengedett dán lövés. 18–17
35. perc
Zácsik vágta be 10 méterről. 18–16
34. perc
Tomori harcolt ki büntetőt. Szucsánszki kihagyta, a labda viszont a Fradinál maradt.
33. perc
Dán gól. 17–16
33. perc
Újabb eladott dán labda, Tomori már betalált, a saját szaggatottjáról. 17–15
32. perc
A dán vészkapus szedte le Szucsánszki távoli ejtését.
32. perc
Torstensson kapott két percet, már harmadszor. Ő már nem állhat vissza. Nyolc mezőnyjátékosa maradt a Viborgnak. Szucsánszki váltotta gólra a hetest, hazai vezetés. 16–15
31. perc Elkezdődött a második félidő!

30. perc Vége az első félidőnek!
30. perc
Zácsik középen, védők között köténygólt lőtt. 15–15
30. perc
Pimasz szélső gól a rövidbe, ismét előny a Viborgnál. 14–15
29. perc
Pena átlövését blokkolták.
29. perc
Abramovic védett.
28. perc
Tomorit állították ki két percre. Utaztak rá a bírók, sokat vitázott velük.
28. perc
Ferencvárosi blokk.
27. perc
Zácsik tört be cselek után és egyenlített. 14–14
27. perc
Kapu fölé lőtt dán helyzet.
26. perc
Ezúttal Szucsánszki kapott nyaklevest, Torstensson pedig két percet. Tomori büntetett. 13–14
26. perc
Újabb dán átlövésgól. 12–14
25. perc
Tomori kegyetlenül bevágta, beleadta minden mérgét. 12–13
25. perc
Kimaradt a dán ejtés, de a bírók visszafújták büntetőre az akciót. Nem túl népszerűek a Népligetben... A hetest azért bevágták. 11–13
24. perc
Zácsik lőtt, hiába.
24. perc
Zácsik küzdött meg ellenfelével, a labda pedig a hazaiakhoz került.
23. perc
Zácsik tört be a gyors akció végén. 11–12
23. perc
Dán kapufa.
22. perc Dán időkérés.
22. perc
Szamoránskyról feledkeztek meg bent középen. 10–12
22. perc
Zácsik lövését blokkolták sarokra.
21. perc
Abramovic védett ismét.
21. perc
Zácsik villant átlövésből. 9–12
21. perc
Tomori tört be, nagyot esett, kapott is egy nagyot. Elmaradt a dán kiállítás.
20. perc
Dán átlövésgól. 8–12
19. perc
Tomori tört be, és lőtt gólt. 8–11
19. perc
Cunderből született az újabb dán gól. 7–11
18. perc
Kínlódik a Fradi, két lövése is kimaradt.
18. perc
Balkezes dán átlövés a balátlövő helyéről, ebből is gól lett. 7–10
17. perc
Ferencvárosi labdaszerzés. Pedersent állították ki két percre, mert meglökte Kovacsiczot. A hetest Tomori váltotta gólra, látványos ejtéssel. 7–9
16. perc
Tomori lépte el.
15. perc
Dán kapufa.
15. perc
Zácsik ejtését húzták le.
15. perc
Gulldén a dán gólszerző. 6–9
14. perc
Szucsánszki vágta be átlövésből a bal alsóba. 6–8
13. perc
Dán gól és ferencvárosi kiállítás, Cifra Anita ült le két percre. 5–8
13. perc
Zácsik tört be bátran a figura végén, és szépített. 5–7
13. perc Elek Gábor időt kért.
13. perc
Újabb kimaradt hazai helyzet, de a vendégek kontrája ezúttal góllal. 4–7
12. perc
Blokkolt hazai lövés, a dán ziccer kapu fölé szállt.
12. perc
A jobb szélről kapott gólt a Fradi. 4–6
11. perc
Szucsánszki lőtt kapu fölé.
10. perc
10. perc
Tomori lőtt a kapu fölé.
10. perc
Dán ejtés. 4–5
9. perc
A harmadik ferencvárosi büntető, keményen védekezik a Viborg. Tomori bevágta. 4–4
8. perc
Gyors dán akció zárult góllal. 3–4
8. perc
Ott támadófault, itt technikai hiba.
7. perc
Kimaradt helyzet mindkét kapu előtt.
7. perc
Tomori tört be, és egyenlített. 3–3
6. perc
A szélről volt eredményes a Viborg. 2–3
6. perc
Újabb ferencvárosi hetes. Ez viszont kimaradt...
6. perc
Kimaradt dán akció.
5. perc
Szamoránskyt sokadszor tüntették el, ezúttal ez két perces kiállítást ért. Tomori gyorsan kiegyenlített. 2–2
4. perc
A dánok is büntetőt kaptak, ők sem hibáztak. 1–2
3. perc
Erőtlen a Fradi támadásban, de büntetőhöz jutott. Pena bepattintotta. 1–1
2. perc
Megvan az első gól, a vendégek szerezték. 0–1
1. perc
Nem született gól az első hazai támadásból, pedig kétszer is lőhettek a ferencvárosiak.
1. perc Elkezdődött a találkozó!
A zöld szerelésben játszó ferencvárosiak támadhattak először.