Mínusz hétről kezdheti a Fradi a dániai visszavágót

2015.04.05. 16:52
A Fradinak végig futnia kellett az eredmény után, és a hajrára el is fáradt (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A női kézilabda KEK elődöntőjének első mérkőzésén az FTC-Rail Cargo Hungaria pályaválasztóként hétgólos vereséget szenvedett a dán Midtjyllandtól. A formalitásnak ígérkező visszavágót április 11-én rendezik.

1. félidő

Az egy héttel ezelőtti MK-döntőhöz hasonlóan kezdett a Ferencváros, márpedig ez nem sok jót jelentett számára. Elek Gábor edző akkor a 13. percben 2–7-nél kért időt, ezúttal a 9. percben 2–5-nél. Párhuzamos a két eset között, hogy gyakorlatilag ugyanazokat a hibákat emelte most ki, mint múltkor. Támadásban a mozgásokat hiányolta, védekezésben pedig azt, hogy késve léptek ki az ellenfél játékosaira. Mivel a népligetiek kapujában Katarina Tomasevics nem találkozott labdával, a 14. percben átadta a helyét Szikora Melindának.

A pattogósabbá váló hazai védekezés volt azonban a felzárkózás kulcsmomentuma, bár a dánok belső hármasa továbbra is rengeteg gondot okozott. A ferencvárosi átlövők helyett a társak vitték a prímet támadásban. Nerea Pena csak töltött és lőtt, de nem célzott – hetest is kihagyott –, míg a bemelegítésnél még jókedvűnek, lazának tűnő Tomori Zsuzsanna ezúttal is görcsös és erőtlen volt. A kisebb sérülése ellenére sokat vállaló és mozgó Szucsánszki Zita jól hozta helyzetbe magát és társait, különösen Szamoránsky Piroskát. A szünet előtt kapkodóvá vált a játék, mindkét oldalon sok technikai hibával. A szünetre két gólra csökkentette hátrányát a házigazda (13–15).

2. félidő

Harcosan vágott bele a második félidőbe a Ferencváros, ám hiába játszhatott másfél percig kettős emberelőnyben, 1–1-re adta a fóros etapot. Ettől függetlenül kétszer is egyenlítettek a népligetiek, de vezetéshez már nem jutottak. A védekezését bátran és rizikózva megnyitó, ám helyzetek sokaságát elpuskázó Fradi számára így továbbra is az maradt a képlet, hogy kapaszkodjon. Tomori aktivizálta magát és percekre meghatározó vezérszerephez jutott, azonban hamar beleszürkült a mezőnybe. Továbbra is a Szucsánszki, Szamoránsky pároson állt, hogy meddig marad versenyképes a Fradi, viszont még majdnem 15 perc volt hátra, amikor végleg elfogyott a szufla a házigazdákból.

A dánok sem bírták végig erővel, de így is a kezükben maradt az irányítás. A nyártól győri színekben folytató Nycke Groot kedvére fickándozott, a holland irányító lőtt, vagy remek passzokkal hozta helyzetbe a beállóst, Susan Thorsgaardot. A hajrára kevés lendület, ám annál több hiba maradt, igazából már egyik együttes sem tudott kihozni sokkal többet a találkozóból, mint amit addig beletett. A vendégek előnye viszont így is folyamatosan nőtt, és a végére hétnél állt meg a mutató (23–30).

Elek: Csak a küzdőszellemünket dicsérhetem, mást nem

NŐI KÉZILABDA KEK
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FC MIDTJYLLAND (dán) 23–30 (13
15)
Népliget, 1000 néző. V: Florescu, Stoia (románok)
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 2, Soós, Cifra, Tomori 2, Szucsánszki 6 (5), Szarka 3. Cs: Szikora (kapus), Pena 5 (1), Szamoránsky P. 4, Mészáros, Lukács 1, Vérten. Edző: Elek Gábor
MIDTJYLLAND: Englert – Jensen 4, L. Jörgensen 6, Groot 6 (1), Thorsgaard 5, S. Jörgensen 5, Woller 2. Cs: Andersen (kapus), Jacobsen, Pedersen 2, Augustesen. Edző: Helle Thomsen
Hétméteresek: 9/6 ill. 1/1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hypo Niederösterreich (osztrák)–Fleury Loiret Handball (francia) 20–32 (10–18)

2. félidő

60. perc Vége a találkozónak.
60. perc
Englert védett.
59. perc
Könnyen ment át a vendégcsapat a hazai védőfalon. 2330
59. perc
Ismét ziccerig csinálta meg a passzjátékát a vendégcsapat. 23–29
58. perc Dán időkérés.
58. perc
Szamoránsky kapufára lőtte Szucsánszki remek bejátszását, ami ziccerben találta.
57. perc
Pena lépéshibája, a dánoké a labda.
57. perc Ferencvárosi időkérés.
56. perc
Dán gól átlövésből. 2328
56. perc
Tomori közbelövését védte Englert.
56. perc
Woller lőtt a szélről kapu mellé.
55. perc Szucsánszki kapott két percet.
54. perc
Kovacsicz harcolt ki hetest, amiből Szucsánszki lőtt gólt. 2327
54. perc
L. Jörgensen átlövésgólja. 22–27
53. perc Dán időkérés.
52. perc
Woller a szélről lőtt gólt a kirepülő Tomasevics alatt. 22–26
52. perc Mészáros csavarta le a dán beállót: újabb kétperces büntetés.
51. perc
Szarka a szélről kapufát lőtt.
50. perc
Dán támadófault a bal szélen.
50. perc
Englertben akadt el Szamoránsky beállóból bevetődve leadott lövése.
49. perc L. Jörgensen kapott kétperces kiállítást.
49. perc
Kovacsicz belül védekezett, dán hetes. Groot értékesítette. Ez volt a hatodik gólja a holland légiósnak. 2225
48. perc
Pena lövését blokkolták.
48. perc
Szélső dán lövést védett Tomasevics.
47. perc Mészárost állították ki két percre.
46. perc Pena
lőtt talpról, a labda a blokkról pattant be a dán kapuba. 2224
46. perc
L. Jörgensen átlövésgólja. 21–24
45. perc Pena
cselezte be magát és lőtt gólt. 2123
45. perc
Újabb dán figura végén a hatosról ziccert dobhattak a dánok. 2023
44. perc
Tomori betörése ért büntetőt. Szucsánszki bepattintotta. 20–22
43.perc Ferencvárosi időkérés.
43. perc
Eladott dán labda.
42. perc
Szamoránsky lövését védte a dán kapus.
42. perc
Szikora védte L. Jörgensen átlövését.
41. perc
Szamoránsky harcolt ki büntetőt, Pena laza csuklóval lőtte a kapu mellé.
41. perc
Groot ezúttal becselezte magát. 1922
40. perc Tomori
tört be, és lőtt gólt. 1921
40. perc
Groot lőtte ki távolról a bal felsőt. 1821
39. perc
Tomori tört be, és harcolt ki hetest. Pena ezúttal gólra váltotta. 1820
39. perc
Pena lövését védte Englert, majd dán lépéshiba miatt került vissza a labda a népligetiekhez.
38. perc
Remek dán bejátszás, Groot érdeme, Thorsgaard ziccert érően fordult be. 1720
37. perc
Belül védekezés miatt dobhatott büntetőt Szucsánszki, aki ezúttal a kapufát találta telibe.
37. perc
Rossz hazai bejátszás, Szikora viszont védett.
36. perc
Szamoránsky fordult be, de fölé pattintott, a kontrát góllal zárták a dánok. 1719
36. perc
Ezt a figurát nagyon eladták a dánok: Thorsgaard beállóban került ziccerbe. 1718
35. perc
Szikora védett, a gyors ellentámadás végén Szamoránsky lőtt gólt. 1717
35. perc Lukács
a szélről lőtt gólt. 1617
34. perc
Thorsgaard lövése csúszott be. 1517
34. perc
Eladott dán labda, Tomori átlövését sáncolták.
33. perc
Tomori átlövését védte Englert.
33. perc
Négy a hat ellen Jensen szaporázta Szarka mellett a szélen és lőtt gólt. 1516
32. perc Szarka
gyorsan egyenlített. 1515
32. perc
Tomori szerzett labdát, majd Jacobsen visszarántotta. Újabb dán kiállítás, másfél percig kettős előnyben a Fradi.
31. perc
Pena harcolt ki hetest és kiállítást. Szucsánszki a harmadik büntetőjét is gólra váltotta. 14–15
31. perc Elkezdődött a második félidő, amelyre a vendégek késve érkeztek.

1. félidő

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc Szucsánszki
bombagólja átlövésből. 1315
30. perc
Vészkapussal támadtak a dánok, de a kapu mellé lőttek.
30. perc
Thorsgaard lemozgott a falban a belső védőkről és ziccergólt lőtt. 1215
29. perc Szarka
lopta a távolságot a szélről és lőtt gólt. 1214
29. perc
Jó hazai védekezés és labdaszerzés.
28. perc Tomori
lőtt gólt átlövésből. 1114
28. perc
Dán kapufa.
28. perc Kovacsicz
lőtt gólt. 1014
27. perc
S. Jörgensen eredményes. 914
27. perc
Pena lövését védte Englert, majd a kipattanó Szamoránsky kezéből perdült ki.
26. perc
S. Jörgensen lépésgyanús megmozdulás végén eredményes. 913
26. perc
Szép hazai összjáték lezárásaként Pena tört be és lőtt gólt. 912
25. perc
Dán kapufa a bal szélről.
24. perc
Labdát szerzett a Fradi, majd gyors hazai akció végén Szamoránskyval szabálytalankodtak a hatoson büntetőt érően. Szucsánszki értékesítette a hetest. 812
23. perc
Cifrát kellett ápolni, a belső védőnek le is kellett mennie.
22. perc
Szarka a szélről lőtt kapu mellé.
22. perc
S. Jörgensen volt eredményes. 712
21. perc
Támadófault a Fradinál.
21. perc
Szucsánszki lövését a sánc és a dán kapus fogta, majd a kontrát gyorsan gólra váltották a vendégek, Jensen volt eredményes. 711
20. perc
Jól zárt a hazai védelem, labdaszerzés lett a jutalma.
20. perc Kovacsicz
a szélről, éles szögből lőtt. 710
19. perc
Groot tört be Mészárossal a hátán és lőtt gólt. 610
18. perc
Tomori sáncolt, de támadásban gyorsan eladta a labdát a Fradi.
17. perc Dán időkérés.
17. perc
Pena átlövését védte Englert.
16. perc
Szikora védett, a hazaiakhoz került a labda.
15. perc
Tomori tört be, és harcolt ki hétméterest. Szucsánszki bevágta. 69
15. perc
Dán belemenés.
14. perc
Szamoránsky gólja. 59
14. perc
Tomasevics helyett Szikora a hazai kapuban.
14. perc
Groot volt eredményes átlövésből. 49
14. perc Szamoránsky
kapott le egy bejátszást, majd lőtt gólt. 48
13. perc
Szucsánszki lövését védte Englert, majd rosszul indított.
13. perc L. Jörgensen lőtt gólt átlövésből, nem volt a Fradinak ellene szere. 38
12. perc Szarka
szépített a szélről. 37
12. perc
L. Jörgensen lőtt gólt átlövésből. 27
11. perc
Szamoránsky beállóból leadott lövését védte Englert.
11. perc
Englert védett, de eladták a dánok a labdát.
10. perc
Ismét egy dán gól. 26
10. perc
Elkapkodott Fradi-akció, megint könnyen került a dánokhoz a labda.
10. perc
Eladott hazai bejátszás, S. Jörgensen mellé lőtt.
9. perc Hazai időkérés.
9. perc
S. Jörgensen lőtt gólt. 25
8. perc
Pena újabb sikertelen lövése.
8. perc Szamoránsky
góljára azonnal feleltek a dánok. 24
8. perc
Jensen lőhetett tisztán. 13
7. perc
Tomori lőtt talpról a kapu fölé.
7. perc
Dán sánc után a vendégek elpasszolták az indítást.
6. perc
Elkapkodott dán helyzet.
6. perc
Pena tört be, de ellőtt a kapu mellett.
5. perc
Újabb dán kapufa a szélről, csak most a jobbról.
5. perc Pena
lőtt középről, talpról váratlanul. Szépített a Fradi. 12
4. perc
3. perc
Szucsánszki átlövését tolta a kapu fölé Englert.
3. perc
Ezúttal átlövésből jött a dán gól, L. Jörgensen a gólszerző. 0–2
2. perc
Szucsánszki betörésből harcolt ki hetest, amit Pena a kapu mellé vágott.
1. perc
Beállóból szereztek vezetést a dánok. 0–1
1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a fehér mezben pályára lépő vendégeké volt az első támadás lehetősége.