Női kézi KEK: ezúttal sem adta sokkal alább a Fradi

2014.11.22. 20:35
Idegenben is simán nyert a Ferencváros női kézilabdacsapata a KEK 3. fordulójában a szerb Jagodina ellen, így 75–44-es összesítéssel jutott be a 16 közé.

A népligeti meccs 40–23-as FTC-győzelme után a szerbiai visszavágón már arra is figyelhetett a magyar csapat, hogy a közvetlen Európa-bajnoki felkészülés kezdete előtt egyik válogatott játékosa se sérüljön meg.

A fradi.hu tudósítása szerint az első tíz perc még kiegyenlítetten alakult, de utána előnybe került a Fradi, és a szünetre sikerült ötgólos fórt kialakítania. A második játékrészt jól indította az FTC, így hamar meglett a közte tíz. A kapuban szünet előtt Katarina Tomasevics, míg utána Szikora Melinda parádézott, Faluvégi Dorottya pedig megszerezte első nemzetközi kupagólját.

A magyar csapat idegenben is 14 gólos győzelmet aratott, így kettős sikerrel lépett tovább a 16 közé.

NŐI KÉZILABDA KEK
3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT), VISSZAVÁGÓ
ZSORK Jagodina (szerb)–FTC-Rail Cargo Hungaria 21–35 (11–16)
Jagodina. V:
Cakonasz, Haszkisz (görögök)
Jagodina: K. Georgijev – Milanovics, Jevtics 3, T. Georgijev 3, Matics, Radojevics 3, O. Vukcsevics 1. Csere: Oljacsa (kapus), Gliszovics 6, I. Popovics, Kukics Radojicsics 1, Radovics 4. Edző: Dragan Markov
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 2, Pena 3 (2), Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 4, Tomori 6, Szarka 5. Csere: Szikora (kapus), Mészáros R. 1, Soós 5, Tóth M. 2, Lukács V. 4, Cifra, Faluvégi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 9. p.: 5–5. 14. p.: 7–10. 24. p.: 10–14. 34. p.: 11–20. 43. p.: 12–25
Kiállítások: 8 ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/2
Elek Gábor:
– Nem volt könnyű végigbírni a mérkőzést türelemmel. Volt, amikor három percig támadtak a szerbek, borzalmasan lassan csordogált az egész meccs, de szerencsére nyugodtak maradtunk. Pozitívum, hogy nem sérült meg senki, és még nagyobb, hogy mintegy nyolcvan szurkolónk fantasztikus hangulatot teremtett.