Női kézi KEK: a 2. félidőben szerzett biztos előnyt a Siófok

2014.11.21. 19:31
Such Nelli (jobbra) fontos gólokat lőtt a Metalurg ellen (Fotó: Németh András)
Utolsó magyar csapatként a Siófok női kézilabdacsapata is nekilátott a nemzetközi kupaküzdelmeknek: a KEK 3. fordulójában döntetlen félidőt követően 26–17-re győzött a macedón ZSRK Metalurg Szkopje ellen. A visszavágót vasárnap rendezik, szintén Siófokon.

A sok fiatal játékossal felálló szkopjei csapat csütörtökön érkezett meg a Balaton partjára. Golovin Vlagyimir, a Siófok vezetőedzője a párharc előttt elmondta, ha azt a játékot nyújtják, amit a magyar bajnokság elején, akkor nem lehet gond a továbbjutással. A Siófok látszólag elfáradt a szerda-szombat ritmusban, október végén pontot veszített Mosonmagyaróváron, majd ugyan legyőzte a Debrecent, de utána kikapott Fehérváron.

A Metalurg ellen az első félidőben nem igazán tudta igazolni a Siófok a papírformát, a szünetben így 10–10-es döntetlent mutatott az eredményjelző. A második játékrészben azután beindult a magyar együttes, a 47. percben már nyolc gól volt az előnye. Ekkor már több látványos gólt is tudtak lőni a Balaton-partiak, és a védekezésük is nagyot javult. Such Nelli a jobb szélről, Orbán Annamária pedig hétméteresből szerzett fontos gólokat. Az SKC megérdemelten győzött 26–17-re.

Miután az ellenfél lemondott pályaválasztói jogáról, így a második meccsre is Siófokon kerül sor, vasárnap.

NŐI KÉZILABDA KEK
3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
ZSRK Metalurg Szkopje (macedón)–Siófok KC-Galérius Fürdő 17–26 (10–10)
Siófok,
400 néző. V: Vranyes, Wenninger (osztrákok)
Metalurg: ANTIKJ – RISTOVSKA 8 (4), BELEVSKA 3, Nikolic 2, Livrinik 2, Jovanovska 1, Sazdovska. Csere: Serafimova (kapus), Dabevska, Velichkovska 1, Nikolovska, Stojkovska.
Edző: Aleksandar Petrovski
Siófok: PASTROVICS – SUCH 6, Szekerczés 2, Piedade 3, Wörz 1, ORBÁN 8 (5), ERDŐSI 4. Csere: Kumpel (kapus), NÉMETH CS., Szabadfi, Deáki, Szalai B. 2, Fauszt, Buzsáki. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-1, 8. p.: 3-3, 13. p.: 3-5, 18. p.: 5-7, 23. p.: 7-8, 26. p.: 8-8, 35. p.: 10-12, 37. p.: 12-15, 41. p., 13-17, 45. p.: 13-19, 51. p.: 14-23, 56. p.: 16-25.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 7/5
Aleksandar Petrovski:
- Nagyon fiatal csapattal érkeztünk, sokaknak ez volt az első komoly nemzetközi mérkőzése. Az első félidőben jól helytálltunk. A Siófok jó csapat, gratulálok nekik a győzelemhez.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben megfogott minket a KEK-hangulat, de a szünetben sikerült rendezni a sorokat. Remélem, jó teljesítményt nyújtunk majd a visszavágón is.