Női kézi KEK: a 18 kapott gól ellenére kiesett az Érd

2016.02.27. 22:17
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének visszavágóján az Érd 18–17-re kikapott az Issy Paris vendégeként, így idegenben szerzett kevesebb góllal alulmaradt a párharcban.

A hazai pályán elért 29–28 után biztosra lehetett venni, hogy az Érdnek Franciaországban sem lesz könnyű dolga, ám a mérkőzés során végig megőrizte az esélyét a továbbjutás kiharcolására, az utolsó percben pedig kézzel fogható közelségbe is került hozzá.hazai pályán elért 29–28 után biztosra lehetett venni, hogy az Érdnek Franciaországban sem lesz könnyű dolga, ám a mérkőzés során végig megőrizte az esélyét a továbbjutás kiharcolására, az utolsó percben pedig kézzel fogható közelségbe is került hozzá.

Rengeteg bizonytalansággal, temérdek technikai hibával és rossz lövések sorozatával kezdődött a mérkőzés, az első félidőben támadásban egyik csapat sem volt különösebben dicsérhető, a kapusok viszont ezúttal is kiemelkedőt nyújtottak.

Az Issy 4–2-es előnyhöz jutott, ám tekintve, hogy ez már a félidő közepén volt, tekintélyesnek volt mondható. Az edzői szempontból minden bizonnyal idegborzoló első játékrész végén 7–6-ra vezetett a hazai csapat, amely a második játékrész nagy részében is előnyben volt – így ekkor már tudható volt, hogy legalább döntetlen szükséges a narancsmezes érdiek továbbjutásához.

Tizenegy perccel a vége előtt 13–13 volt az állás, ekkor újra meglépett a Stine Oftedal hajtotta hazai csapat két góllal, az Érd azonban összekapta magát a hajrára, és elég volt négy-öt perc jó játék, hogy az utolsó akcióknak kifejezetten jó helyzetből vágjon neki Szabó Edina csapata.

A vendégek edzőjének időkérésekor már az utolsó percben jártak a felek, azaz döntetlen állásnál gyakorlatilag a továbbjutásért támadott az Érd, amely hiába járatta a labdát hosszan, a végén elveszítette, és az Issy villámgyorsan visszatámadt, Stine Oftedal pedig újabb gólt szerzett. A vendégcsapat számára fennmaradt 10 másodperc meg már nem volt elég a gólszerzéshez.

Kár érte, a hazai pályán hattal is vezető Érd idegenben szerzett kevesebb góllal esett ki.

ISSY:
ATTINGRE – Zalewska 1, H. Oftedal 2, S. OFTEDAL 8, Wibe 1, Niakaté 3, C. Lassource 3. Csere: Camara, Deba, D. Lassource. Edző: Pablo Morel
ÉRD:
JANURIK – Krpezs-Slezák 5 (1), M. González 3, A. Bulatovics 1, Signaté 2, Kisfaludy, Fekete B. 3. Csere: Klivinyi 3, Szabó L., Barján, Havronyina. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc:
2–1. 13. p.: 2–4. 21. p.: 3–6. 39. p.: 10–7. 44. p.: 12–10. 47. p.: 12–12. 52. p.: 15–13. 58. p.: 16–16. 59. p.: 16–17