Női kézi: Ha csúszva-mászva megyünk előre, meglesz az eredménye – Kovacsics

2017.10.15. 07:17
A női kézilabda Bajnokok Ligája első körében a Vardar Szkopjétől elszenvedett vereség után a Larvik ellen már győztesen hagyta el a pályát az FTC-Rail Cargo Hungaria. A 37–33-ra megnyert mérkőzés után a csapat egyik legjobbja, a nyolc gólt szerző Kovacsics Anikó értékelt az NSO Tv-nek. Elmondta, akkor lehetnek eredményesek a BL-ben, ha megtalálják azt az utat, amelyen tavaly a negyeddöntőig meneteltek: küzdve, csúszva-mászva kell előre menniük, de persze azt sem bánja, ha ehhez szép játék párosul. Kitért a fiatalok, köztük a két szélső, Faluvégi Dorottya és Márton Gréta teljesítményére is.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–LARVIK HK (norvég) 37–33 (18–15)
Dabas, 2000 néző. Vezette: Antics, Jakovljevics (szerbek)
FTC: Szikora – FALUVÉGI 6, PENA 5, KOVACSICS 8 (5), Snelder 2, Jovanovics 1, Márton 2. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, VAN DER HEIJDEN 10 (2), Mészáros R. 2, Szucsánszki, Háfra, Schatzl Nadine 1, Lukács. Edző: Elek Gábor
LARVIK: Rundbraten – Rivas 3, HJERTNER 5, Christensen 4, Araújo 4, BREISTÖL 9, Roth 1. Csere: Dias Moreschi (kapus), TOLLBRING 6 (1), Bergum, Wolff 1. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 6. p.: 4–4. 14. p.: 8–6. 18. p.: 10–9. 21. p.: 13–10. 25. p.: 14–13. 33. p.: 21–17. 39. p.: 24–22. 43. p.: 27–23. 47. p.: 30–26. 52. p.: 34–28. 56. p.: 35–32
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Támadásban nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, védekezésben viszont egyáltalán nem, ezen a téren javulnunk kell jövő hétre, a Thüringer HC elleni idegenbeli meccsre.
Tor Odvar Moen: – A tavalyi kezdősorunk átlagéletkora harminc év volt, a mostanié huszonkettő, és ez azért érezteti a hatását. Dabason négy góllal kikapni ettől a csapattól jó eredmény, de a védekezésünk egyáltalán nem volt jó.