Női kézi EHF-kupa: újabb henger, nyolcaddöntős az Érd

2014.11.16. 16:59
A női kézilabda EHF-kupa 3. fordulójában az Érd a visszavágón is könnyedén, 32–21-re legyőzte a svájci SPONO Nottwilt, így bejutott a legjobb tizenhat közé.

Szombaton kis túlzással egy félidő alatt eldőlt a továbbjutás kérdése: az Érd a svájciak elleni első meccsen a szünetben már nyolc góllal vezetett. A folytatásban sem lazítottak az érdi lányok, így végül magabiztos, tizenöt gólos sikert arattak.

A visszavágóra vasárnap délután, szintén Érden került sor, és a hazaiak most sem kegyelmeztek, 30 perc után már 10 góllal ment Szabó Edina csapata, amely a végére a második sorral is igazi „kivégzést” rendezett.

Az NB I-es tabella 6. helyén álló narancs-feketék végül 32–21-re legyőzték a Nottwilt, és így kettős győzelemmel bejutottak a legjobb 16 közé.

NŐI EHF-KUPA
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
SPONO NOTTWIL (svájci)–ÉRD 21–32 (8–18)

Érd Aréna, 500 néző Vezette: Kaverina, Szlipcova (ukránok)
NOTWIL: Huber, ARNET 3, Frey 1, Matter 1, Smitran 3, FURRER 8, Egli Csere: Hammans (kapus), Ramseier, Hodel 3(1), S. Mathys, Spaar 1, A. Mathys 1, Calchini. Edző: Urs Mühlethaler
ÉRD: Oguntoye, SCHATZL 5(1), Signaté 2, Klivinyi 3, Sz. Vukcsevics 2, Kovács A. 5, KRPEZ 4. Csere: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 1, Pálos-Bognár 3, Kisfaludy, Nick 2(1), Kosztjukova 3, Takács K. 1, Mester. 1. Edző: Szabó Edina
Továbbjutott az Érd, 65–39-es összesítéssel
Az eredmény alakulása: 4. perc.: 0–4, 7. p.: 1–6, 18. p.: 5–12, 22. p.: 5–14, 30. p.: 8– 18, 35. p.: 11–22, 41. p.: 13–26, 50. p.: 17–29, 55. p.: 20–30.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek
: 2/1 , ill. 7/3

Urs Mühlethaler, a SPONO Nottwil edzője: – Egy kicsivel jobban játszottunk, mint a szombati mérkőzésen, sokkal nagyobb volt a taktikázás. Jobb eredményt értünk el, mint az előző mérkőzésen.

Szabó Edina, az Érd edzője: – Remek hangulatú, kicsit laposabb mérkőzés volt, de nagyon örülünk a továbbjutásnak, és annak, hogy az érdi fiatalok európai kupában kaptak lehetőséget, és bizonyítottak.