Női kézi EHF-kupa: szenzációs Kobetic, győzött a Siófok

2019.01.05. 19:34
Solberg és Kobetic sokat hozzátett a Siófok győzelméhez (Fotó: Nemzeti Sport)
A Siófok hazai pályán 25–21-re legyőzte a dán Herning-Ikastot a női kézilabda EHF-kupa B-csoportjának első fordulójában. A meccs hőse a 11 gólig jutó Andrea Kobetic volt.

A magyar csapat már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, és bár az első három gólra még volt dán válasz, Andrea Kobeticék egy 3–0-s szériával megnyugtató előnyre tettek szert (6–3).

A meccs elején még bele-bele hibázó horvát klasszis az első negyedóra után tarthatatlannak bizonyult, az első félidő (14–11) hátralévő részében négy, a fordulást követően másfél perc alatt még két gólt szerzett, így a 32. percben már kilenc találatnál járt!

Rajta kívül viszont a többiek nem jeleskedtek, ezért bár 16–11-re ellépett a vezérletével a Siófok, a dánok egy 4–0-s szériával egy gólra felzárkóztak (16–15). Ezt viszont egy nyolcperces Ikast-gólcsend követte (18–15), majd Kobetic megszerezte a tizedik találatát is (19–16).

A sorozatot kétszer is megnyerő vendégek nem adták fel és 21–20-nál az egyenlítésért támadhattak, de ezzel nem tudtak élni, Estelle Nze Minko két gyors gólja (23–20) után pedig már nem volt számukra visszaút (25–21).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

SIÓFOK KC–HERNING-IKAST HANDBOLD 25–21 (14–11)
Siófok, 1185
néző. V: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak)
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 2, M. González 3, Nze Minko 3 (2), Drabik 2, KOBETIC 11 (5), Aoustin. Csere: Dedu (kapus), Perianu, Hmirova 2, Geiger, Jezic 1, Sárosi, Elghaoui 1. Edző: Tor Odvar Moen
IKAST: Ryde – Jakobsen 1, Burgaard, Troelsen, Iversen 5, Fauske 3, Friis 6 (1). Csere: Englert (kapus), Bjerregaard 2, Löseth 3, Gantzel, Möller, Augestesen 1. Edző: Kristian Kristensen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1. 7. p.: 3–3. 16. p.: 8–4. 26. p.: 12–8. 37. p.: 16–15. 45. p.: 19–16. 50. p.: 21–20. 56. p.: 23–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 2/1
Tor Odvar Moen:
– Mindig jó érzés egy sorozat csoportkörét győzelemmel kezdeni. A kapusteljesítmény és a védekezés volt a kulcs, de azt is láthattuk, hogy támadásban még van hova fejlődnünk, akadozott a játékunk az ellenfél kapuja előtt. A megszerzett két ponttal nagyon elégedett vagyok.
Kristian Kristensen: – Az eredmény nem tükrözi hűen a különbséget, a játék képe alapján szorosabb volt a mérkőzés. Részben sikerült megnehezítenünk a Siófok dolgát, ám a második félidőben többet hibáztunk, és megmutatkozott, hogy a siófoki csapatban több klasszis szerepel.