Női kézi EHF-kupa: sima érdi siker a svájci kupagyőztes ellen

2014.11.15. 16:52
A női kézilabda EHF-kupa 3. fordulójában az Érd 33–18-ra legyőzte a SPONO Nottwilt, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé a vasárnapi visszavágó előtt.

Ramon Schärli, a SPONO Nottwil sportigazgatója azt mondta a mérkőzés előtt a handballerd.hu-nak, hogy szoros mérkőzésre készül, mert nem kikapcsolódni jöttek Magyarországra. Számításaikat azonban hamar felülírták az érdiek.

Bár a mérkőzés elején még 2–0-ra vezettek a svájciak, Szabó Edina együttese hamar fordított, és a kilencedik percre már 7–2 volt a hazaiak előnye. A szünetre gyakorlatilag eldöntötte a találkozót az Érd, 17–9-es előnnyel mehetett pihenőre.

A második félidő sem hozott szorosabb csatát, a Nottwilnak az emberelőnyös helyzetek is gondot okoztak, az érdiek pedig még simábbá tették a találkozót, végül könnyed, 33–18-as győzelmet arattak.

A visszavágót vasárnap szintén Érden rendezik meg 15.30 órától.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

ÉRD–SPONO NOTTWIL 33–18 (17–9)
Érd Aréna, 700
néző V: Kaverina, Slieptsova (ukránok)
ÉRD: Janurik – Schatzl 1, KLIVINYI 7(1), KISFALUDY 4, SIGNATÉ 1, Vukcsevics 1, KRPEZ 4(1). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), KOVÁCS A. 5, Pálos-Bognár 2, Szekeres 3, Kosztjukova 2, Takács K. 1(1), Mester. 2. Edző: Szabó Edina
NOTTWIL: Huber – Calchini 1, Ramseier, Matter 2, SMITRAN 6(3), Furrer 2, Egli 1. Csere: Hammans (kapus) Frey, S. Mathys, Arnet, HODEL 5(2), Spaar, A. Mathys 1. Edző: Urs Mühlethaler
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2, 6. p.: 3–2, 9. p.: 7–2, 15. p.: 10–4, 21. p.: 13–6, 26. p.: 16–9, 38. p.: 20–12, 41. p.: 22–12, 48. p.: 28–15, 56. p.: 30–16
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 8/5
Szabó Edina, az Érd edzője:
– Jó hangulatú mérkőzésen nagy különbségű győzelmet aratott a csapat, ehhez gratulálok neki. Örülök, hogy a fiatalok szépen helytálltak.
Urs Mühlethaler, a SPONO Nottwil edzője: – Nem volt egy szinten a két csapat. Négy meghatározó játékosunk Svájcban maradt, ezért sem értük el az EHF-kupa szintjét, ezzel a csapattal ennyire futotta. Az Érd jobban bírta a mérkőzést.