Női kézi EHF-kupa: már az első meccsen dűlőre vitte az Érd

2012.10.12. 20:00
Gyakorlatilag már az első mérkőzésen biztosította továbbjutását az Érd női kézilabdacsapata az EHF-kupában: Szabó Edina együttese a pályaválasztói jogáról lemondó fehérorosz Gorodnyicsanka ellen 21 góllal nyert pénteken Budaörsön, a legjobb 32 közé jutásért zajló párharc első felvonásán.

Történelmi meccset játszott Szabó Edina együttese, ugyanis ez volt ez érdiek első európai kupatalálkozója. Ennek megfelelően a sorsolás alapján „vendég” Érd már az első félidőben 14 gólos előnyre tett szert, tíz perc alatt a kezdőcsapat mindegyik mezőnyjátékosa betalált. A másodikban sem állt le a magyar együttes, amikor a folytatás elején feljött kicsit a fehérorosz gárda, akkor Szabó Edina egy időkéréssel rendet tett a fejekben, a vége magabiztos, 21 gólos siker lett.

Az ugyancsak Budaörsön rendezendő visszavágó vasárnap 15.30-kor kezdődik. A párharc győztese a francia Metz együttesével találkozik novemberben. A Siófok-Galérius Fürdő a 32 között csatlakozik a mezőnyhöz.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
HC GORODNYICSANKA–ÉTV-ÉRDI VSE 25–46 (12–26)
Budaörs, 800 néző. Vezette: A. Vitaku, E. Vitaku (koszovóiak)
GORODNYICSANKA: Kumpel – Makarova 2, VASZILIEUSZKAJA 10 (3), Sarapanauszkaja 4 (1), Szpasz 4, Rinkova 3, Kocina. Csere: Jablonszka (kapus), Bulova 1, Bobrik 1. Edző: Szergej Kambur
ÉRD: JANURIK – KOREN 8, SZEKERES 3, Bognár 2, Kisfaludy 4, Elez 4, VINCZE 8. Csere: Gridnyeva (kapus), Vukcsevics 2, BALOG 7, Wolf 6 (4), Kovács G. 1, Takács K., Tóth T. 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–6. 10. p.: 3–8. 13. p.: 4–12. 19. p.: 6–16. 26. p.: 11–21. 28. p.: 11–25. 35. p.: 16–30. 38. p.: 19–30. 41. p.: 19–34. 44. p.: 20–37. 50. p.: 22–41. 57. p.: 24–44
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Szergej Kambur: – Egy ilyen meccs után inkább nem mondanék semmit.
Szabó Edina: – A lányok átérezték, hogy ez történelmi mérkőzés, és ennek megfelelően kézilabdáztak. Amikor picit megtört a koncentrálásunk, azt azonnal megpróbálták kihasználni a fehéroroszok, de gyorsan rendeztük a sorokat, és szép győzelmet arattunk.