Női kézi EHF-kupa: kettős győzelemmel jutott tovább a Vác

2017.09.10. 16:33
A Vác női kézilabdacsapata kettős győzelemmel jutott tovább az EHF-kupa-selejtező első fordulójából, miután a vasárnapi visszavágón is nagy különbséggel bizonyult jobbnak az izraeli Holon együttesénél.

A váciak szombaton a párharc első felvonását 29 góllal (46–17) nyerték meg, ellenfelük az ugyancsak Vácon megrendezett visszavágón sem tudta megszorítani őket.46–17) nyerték meg, ellenfelük az ugyancsak Vácon megrendezett visszavágón sem tudta megszorítani őket.

A Vác ellenfele a következő körben a német Buxtehuder SV lesz. A magyar együttes október 14-én, a párharc első felvonásán idegenben lép pályára.

A Dunaújváros és a Debrecen a második, az Érd HC pedig a harmadik fordulóban csatlakozik a selejtező mezőnyéhez.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
HOLON HC (izraeli)–VÁCI NKSE 18–44 (9–20)
Vác, 200
néző. Vezette: Losak, Sajbakov (ukránok)
HOLON: Nkemelu – Bahsi 2, Ben Jacov 1, Ben Sosan 1 (1), Aminov, OHAEKWE 5, LEVI 4. Csere: Dahbas (kapus), Gueta 4 (3), Simantov 1. Edző: Edan Aronovic
VÁC: Arenhart – Jovetic 5, Barján 2, HELEMBAI 4, SOUZA 5 Kovács P. 3, RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Suba (kapus), Lakatos, Szamoránsky P. 2, SZONDI 8, Hámori 1, Diószegi 4, Hornyák B., Kácsor 2, Sziráki 2 (1). Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 13. p.: 5–10. 20. p.: 6–16. 39. p.: 11–28. 48. p.: 16–31. 53. p.: 17–37
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Továbbjutott: a Vác, kettős győzelemmel (90–35)
Edan Aronovic:
– A vasárnapi mérkőzésen nyújtott teljesítményünk halványabb volt, mint a szombati. Gyengébbek, fáradtabbak voltunk, rövid volt a két meccs közötti idő a pihenésre. Tetszett viszont az a légkör, amellyel találkoztunk. Látszik, hogy itt nagy tisztelet övezi a sportágat.
Szilágyi Zoltán: – Hasonló lefolyású volt ez a hatvan perc is, mint az előző. Talán koncentráltabb védekezéssel kezdtünk, viszont támadásban sok labdát eladtunk és a kelleténél több volt a hiba. Örülök viszont a két második félidőben nyújtott felszabadult játékunknak.