Női kézi EHF-kupa: két gól maradt meg az újvárosi előnyből

2016.04.03. 21:04
A női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első felvonásán a Dunaújváros kétgólos győzelmet aratott a dán Randers vendégeként. A másik ágon is az idegenben pályára lépő szerzett előnyt a hazai visszavágóra: Konkoly Csaba együttese, a Temes Bernadettet is soraiban tudó német TuS Metzingen négy góllal nyert a román Corona Brasov otthonában. A visszavágókat egy hét múlva rendezik meg: az újvárosit vasárnap, a másikat szombaton.

A dunaújvárosiak rögtön a kezdést követően magukhoz ragadták a kezdeményezést. Már hárommal is meglépték, így a házigazda dánoknak kapaszkodniuk kellett. Ezt meg is tették, és a félidő közepén már az egyenlítésért támadhattak. Ám hiába kértek időt, az akciójukat a vendégek sikeres büntetője követte. Az első félidő végén hárommal mentek a vendégek (13–16).

A jó iram a szünet után sem hagyott alább, bár a támadásoknál sok volt a hiba, a pontatlan lövés. Ennek ellenére kezdett meglépni a vendégcsapat. A hajrához érve már hattal is vezetett a Dunaújváros, ami különbség formalitássá tehette volna a visszavágót. A Randers számára azonban volt visszaút a picit megfáradó, így támadásban üresjáratra váltó vendégekkel szemben. Az 59. percben a dánoknak ziccerük volt az egygólos hátrányhoz, a lehetőség azonban kimaradt, így két gól megmaradt a Dunaújváros előnyéből a hazai visszavágóra (27–29).

A 11 gólig jutó Anna Loerper vezérletével győzött a TuS Metzingen, amely már a szünetben néggyel vezetett Brassóban. A vendégek magyar légiósa, Temes Bernadett négy gólt szerzett. A hazaiak legeredményesebb játékosa a tíz góllal záró Florina Zamfir volt.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
ELŐDÖNTŐ. 1. MÉRKŐZÉS

RANDERS HK (dán)–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–29 (13–16)
Randers, 997
néző. V: Prastalo, Todorovic (bosnyákok)
RANDERS: Greve – Danielsen 5, SCHUMACHER 5, HEINDAHL 5, S. Johansen, WESTBERG 4, Gosse 4. Cs: Gade (kapus), Dalby 4, Danielsson, R. Kristensen. Edző: Ryan Zinglersen
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – AZARI 4, KOVÁCS ANNA 7 (2), Bulath 1, Takács D. 3, TRISCSUK 8 (3), Vincze 2. Cs: Horváth B., Klujber 1, Ferenczy F., SZALAI B. 3, Hajtai. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 4–7. 19. p.: 9–10. 24. p.: 9–13. 33. p.: 14–19. 37. p.: 17–19. 44. p.: 19–23. 54. p.: 23–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5
Zdravko Zovko:
– Ahogy vártuk, nagyon nehéz mérkőzés volt, végig koncentrálnunk kellett. Az első félidő döntött, azt a játékot kell tökéletesítenünk a visszavágóra. Köszönet hűséges szurkolóinknak, akik vállalták a hosszú utazást a csapatért.