Női kézi EHF-kupa: hétgólos előnyben a Vác

2013.11.09. 19:46
Hétgólos előnyt szerzett az Ipress Center-Vác a női kézilabdacsapata az EHF-kupa 3. forduló első mérkőzésén a holland VOC Amsterdam ellen hazai környezetben. A félidőben még kilenc góllal vezető váciak a másodikban mindössze kilenc gólt dobtak, de azért így is szinte megnyugtató előny birtokában utazhatnak az egy hét múlva megrendezésre kerülő idegenbeli visszavágóra.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

IPRESS CENTER-VÁC–Succes Schoonmaak/VOC AMSTERDAM (holland) 25–18 (16–7)
Vác, 550
néző. V: Cabrejas, Sánchez (spanyolok)
VÁC: TRIFFA – Niksic, Fülöp A. 1, VIRÁG 5, Nikcsevics, FARKAS V. 11 (5), Szádvári 4. Cs: Bíró B. (kapus), Kamper 3, Hámori, Katona F., Szondi 1, Dakos, Kaiser. Edző: Konkoly Csaba
AMSTERDAM: TER HAAR – Hendrikse 2, Alings, Schaefers, Schrekker, De Haze 5 (2), GOOS 10 (3). Cs: Stemerdink (kapus), Bergman, Lunter, De Wild 1. Edző: Richard Kuijer
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 19. p.: 9–3. 25. p.: 12–5. 35. p.: 17–10. 47. p.: 21–17. 57. p.: 23–18
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/5
Konkoly Csaba:
– Mindkét félidőt nagyon rosszul kezdtük, aztán építkeztünk, és viszonylag elfogadható különbségű győzelmet arattunk.
Richard Kuijer: – A korai sérülés megzavarta az első félidőben egyébként is nagyon balszerencsés csapatomat. Van még bennünk tartalék, nem adjuk fel a továbbjutási terveinket.