Női kézi EHF-kupa: hét góllal kikapott az Érd

MTI MTIMTI MTI
2017.01.21. 20:07
Hétgólos vereséget szenvedett az Érd a norvég Byasen otthonában a női kézilabda EHF-kupa szombati játéknapján, a csoportkör 3. fordulójában.

Pedig a magyar csapat remekül kezdett, a félidőben még két góllal vezetett, a második félidő közepétől azonban a trondheimi gárda fokozatosan elhúzott és végül magabiztosan nyert.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

BYASEN TRONDHEIM–ÉRD 35–28 (15–17)
Levanger. Vezette:
Mandak, Rudinsky (szerbek)
BYASEN: Pedersen – JACOBSEN 5, Hjertner, Tomac 2 (1), AARDAHL 7, Alstad 5 (1), VENN 5. Csere: Lerstad (kapus), WAADE 11, Skogen, Hogdahl. Edző: Arne Högdahl
ÉRD: Janurik – KRPEZS 8 (3), M. GONZÁLEZ 7, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 5, Araújo. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), Signaté 1, Barján 1, Gulyás, Kiss N., Fekete B., Szabó L. 3 (2). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 5. perc: 0–3. 14. p.: 4–8. 24. p.: 10–15. 37. p.:18–18. 49. p.: 26–20. 56. p.: 32–24.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc (+ piros lap: Janurik, 23. perc)
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Arne Högdahl:
– Ez nagy meglepetés, szoros meccsre számítottunk. Az első félidő utolsó öt percében remekül játszottunk, és folytatni tudtuk a második játékrészben is. Tudtuk, hogy a védelmünk és a gyorsaságunk nagyon fontos lesz, örülök, hogy tíz gól alatt tudtuk tartani ellenfelünket a második fél órában.
Szabó Edina: – Nagy pofont kapott a csapat, az EHF-kupa csoportkör arról szól, hogy minden héten bizonyítani kell. Ez most nekünk nem sikerült, nem játszottunk jól, a védekezésünk sem úgy működött ahogy szerettük volna. Sokat fogunk dolgozni, hogy a jövő héten ennél jobban teljesítsünk.