Női kézi EHF-kupa: egy meccs alatt eldöntötte a Siófok

2015.11.13. 19:39
Gyengébb első félidő után végül magabiztos, tizenöt gólos győzelmet aratott a Siófok a női kézilabda EHF-kupa 3. fordulójában a portugál Alavarium ellen.

Az első játékrész meglepően szorosan alakult, az előzetesen esélyesebbnek tartott Balaton-parti együttes nem tudott dominálni, így csak két gól volt az előnye a szünetben. A folytatásban már sokkal jobban összeállt a Siófok védekezése, amiből gyors lerohanásokat tudott vezetni. Az 50. percre meglett a közte tíz, végül tizenöttel nyert a magyar együttes.

Mivel a vendégek feladták a pályaválasztói jogot, ezért a szombati visszavágót is Siófokon rendezik. Christian Dalmose, a Siófok vezetőedzője a találkozó után elmondta, sokat fog változtatni a csapat összetételén, a junioroknak is lehetőséget fog adni.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT), 1. MÉRKŐZÉS

Siófok KC–Alavarium/Love Tiles (portugál) 40–25 (16–14)
Siófok,
450 néző. V: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
Siófok: Salamakha – SUCH 8, EL-GAUI 11 (2), Deáki 1, Piedade 4, Orbán Annamária 7 (2), Erdősi 1. Csere: Pastrovics (kapus), Nyikityina, Aguilar 2, Hrbková 4, S. Petersen 2, Maláti. Edző: Christian Dalmose
Alavarium: Figueira – Sousa 4, Ferreira 6 (1), Coelho 2, Rebelo, Eddudóttir 2, Neves 3. Csere: Rocha, Genio Madail (kapusok), Domingues, Moleiro, Gouveia Fontes 2, Oliveira Soares 4, Ramos, Moreira, Henriques Fernandes 2. Edző: Herlander Silva
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10.p.: 6–5. 20. p.: 9–12. 25. p.:13–13. 30. p.: 16–14. 35. p.: 20–15. 40. p.: 24–17. 45. p.: 26–19. 50. p.: 31–21. 55. p.: 37–24
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Christian Dalmose:
– Az első félidő katasztrofális volt, nagyon gyengén játszottunk, a szünet után nyújtott teljesítményünk már elfogadhatóbb volt. Azt megígérhetem, ilyen hozzáállással többet nem fogják látni a csapatomat játszani.
Herlander Silva: – A szünet előtt mutatott játékunkra kell építenünk.