Női kézi EHF-kupa: bravúros továbbjutást ünnepelhet a Vác

2017.10.21. 19:33
A Váci NKSE a németországi hétgólos vereség (26–33) után hazai pályán 29–22-re legyőzte a Buxtehuder SV-t, így idegenben szerzett több góllal továbbjutott a női kézilabda EHF-kupa harmadik selejtezőkörébe.

Az odavágón elszenvedett hétgólos vereség ellenére nem volt reménytelen helyzetben Szilágyi Zoltán együttese, ám a német Bundesligában legutóbb negyedik helyen végző Buxtehude ellen bravúr kellett a továbbjutáshoz.

A váci játékosok az első meccs óta a magyar bajnokságban legyőzték a Fehérvárt és a Budaörsöt is, ebből pedig annyi önbizalmat merítettek, hogy sikerült ledolgozniuk a hátrányukat a visszavágón.

Az első félidő után hárommal vezettek a váciak (17–14), és a fordulás után fokozatosan tovább növelték az előnyüket. A hajrában aztán már folyamatosan hat gól körül volt a különbség, az utolsó öt percben pedig a hetediket is sikerült a két csapat közé tenni, majd ezt a különbséget meg is tartani az utolsó másodpercekben, így a Vác 55–55-ös összesítéssel, idegenben szerzett több góljának köszönhetően továbbjutott.

NŐI KÉZILABDAEHF-KUPA
2. selejtezőkör, visszavágó
VÁCI NKSE–BUXTEHUDER SV (német) 29–22 (17–14)

Vác, 500 néző. Vezette: Frieser, Kavulic (csehek)
VÁC:
ARENHART – Jovetic 2, BARJÁN 5, Lakatos 2, HELEMBAI F. 3, De Souza 2, RADOSZAVLJEVICS 4. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P. 1, KOVÁCS P. 6 (1), Diószegi, Szondi 2, Kácsor 2, Hámori. Edző: Szilágyi Zoltán
BUXTEHUDE: Peveling – Schirmer 2, Gubernatis 3, L. Prior 3 (2), Kaiser 3, BÖLK 5, Fischer 2. Csere: GRONEMANN (kapus), Haurum, Knippenborg 2, P. Prior, Hoos 2. Edző: Dirk Leun
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 7–5. 12. p.: 7–8. 19. p.: 12–10. 26. p.: 16–13. 37. p.: 19–15. 46. p.: 23–17. 52. p.: 27–21. 55. p.: 29–22
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán: – Le a kalappal a csapat előtt! Nyomás nélkül játszhattunk, mindenki hozzátette a magáét, majd amikor megcsillant a lehetőség, extrát nyújtottak a játékosok. Küzdeni tudásunk fantasztikus volt, büszkék lehetünk arra, hogy a csapat és közönsége ilyen teljesítménnyel támogatta egymást a siker kivívásában.
Dirk Leun: – A hazaiaknak ma több szerencséjük volt, de gratulálok a teljesítményükhöz és hitükhöz. A második félidőben elfogyott a támadójátékunk, nem tudtunk elég gólt szerezni. Remélem, a minket legyőző váciak sokáig menetelnek, sok szerencsét kívánok nekik.

Továbbjutott: a Váci NKSE, 55–55-tel, idegenben szerzett több góllal