Női kézi EHF-kupa: a Kohász fordított, a Vác héttel kikapott

2017.10.14. 17:52
A Dunaújváros remek második félidővel 31–24-re legyőzte román vendégét a női kézilabda EHF-kupa 2. selejtezőkörének szombaton lejátszott első mérkőzésein. A Vác 33–26-ra kikapott Németországban, a DVSC 25–23-ra vesztett Lengyelországban.

DUNAÚJVÁROS–CSM ROMAN 31–24 DUNAÚJVÁROS–CSM ROMAN 31–24

Jól kezdtek az újvárosiak (10–5), de a román bajnokságban legutóbb ötödik helyezett CSM Roman hatékony támadójátékának köszönhetően, egy 8–2-es sorozattal fordított, és a szünetben vezetett (14–15).

A második felvonás elején már kettővel is vezetett a román csapat, csakhogy a tavaly EHF-kupa-győztes dunaújvárosiak 7–0-s szériával fordítottak (24–19), és a hátralévő időben még növelni is tudták előnyüket.

A mezőny legeredményesebb játékosa a magyar csapat horvát válogatott balátlövője, Camila Micijevic volt, aki 13 lövéséből tízet gólra váltott.

ZAGLEBIE LUBIN–DVSC 25–23

A debreceniek rosszul kezdtek (5–1, 12–5), de az első játékrész második felére összeszedték magukat, és amikor a fordulás után Varsányi Nóra a kapuba talált, már csak két gól volt a különbség (13–11).

A hazaiak azonban ismét elléptek (18–13), csakhogy az előnyüket ezúttal sem tudták megőrizni, a Loki egy gólra feljött (19–18, 20–19) – és bár a vége mínusz kettő lett, a visszavágó nyíltnak ígérkezik.

BUXTEHUDE–VÁC 33–26

A Váci NKSE az első félidőben még tartotta a lépést a német Bundesligában legutóbb negyedik Buxtehuder SV-val, ám végül hétgólos vereséget szenvedett idegenben.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. selejtezőkör, 1. mérkőzések

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–CSM ROMAN (román) 31–24 (14–15)
Dunaújváros, 600
néző. V: Simeone, Monitillo (olaszok)
DUNAÚJVÁROS:
TOMASEVICS – KLUJBER 3, Szekerczés 4 (1), Szalai 3, Dombi 1, MICIJEVIC 10, KAZAI 5. Csere: Csapó (kapus), Czifra, Bouti, NICK 2, Kovács A. 2, Takács D., Monori 1. Edző: György László
ROMAN:
Timosenkova – SIMION 6, Stoleru 1, Boljevics 6 (4), De Sousa 1, POPA 6, Iovanescu 3. Csere: Popescu, Andreea Polocoser (kapusok), Ferfolja, Stanciulescu 1, Anca Polocoser. Edző: Stefan Constantinu
Az eredmény alakulása. 8. perc:
5–2. 15. p.: 10–5. 25. p.: 12–13. 33. p.: 16–15. 38. p.: 17–19. 46. p.: 24–19. 58. p.: 30–23
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/1, ill. 5/4
György László:
– Nagyon örülünk a győzelemnek, főleg azt látva, hogyan alakult ki. Meg tudtuk fordítani a mérkőzést, ez nagy akaraterőt mutat. Sajnálhatjuk az első félidőben azt a tizenkét-tizenhárom percet, amikor sorra eladogattuk a labdát, technikai hibákat követtünk el, ezzel felkínáltuk ellenfelünknek a könnyű gólszerzés lehetőségét.
Stefan Constantinu:
– Kiváló együttes a Dunaújváros, ám az első félidőben mi is remekül játszottunk. Szünet után a hazaiak erősíteni tudtak, ennek köszönhetik a győzelmüket.
Visszavágó: október 22.

BUXTEHUDER SV (német)–VÁCI NKSE 33–26 (15–11)
Buxtehude, 1190
néző. V: Hrisztidi, Papamatteu (görögök)
BUXTEHUDE: Peveling – SCHIRMER 7, Gubernatis 5, L. Prior 1, KAISER 7, Bölk 3, FISCHER 7 (4). Csere: Gronemann (kapus), Goos 3, Borutta, Haurum, Knippenborg, Meier, P. Prior. Edző: Dirk Leun
VÁC: Arenhart – Jovetic 1, Hámori 2, Kovács P. 1, Helembai 1, De Souza 3 (1), Radoszavljevics 1 . Csere: Suba (kapus), LAKATOS 6 (1), Barján 5, Hornyák B. 3 (1), Kácsor 1, Szamoránsky P. 1, Szondi 1, Diószegi. Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Szilágyi Zoltán:
– A negyvenedik percig jól tartottuk magunkat, de utána a hibáinkat kegyetlenül kihasználta a Buxtehude. A hajrában azért vissza tudtunk jönni hét gólra, ez biztató, és a célunk természetesen az, hogy a visszavágón nyerjünk hazai pályán. És ha már nyerni tudunk, ki tudja, a hétgólos hátrány sem behozhatatlan.
Visszavágó: október 21.

METRACO ZAGLEBIE LUBIN (lengyel)–DVSC-TVP 25–23 (13–10)
Lubin, 1700
néző. V: Rakitina, Tkacsuk (ukránok)
ZAGLABIE: MALICZKIEWICZ 1 – Trawczynska 1, Buklarewicz 1, Semeniuk, Milojevics, Belmas 1, GRZYB 8. Csere: Waz (kapus), PIELESZ 6 (2), Gorna 3 (3), WOJTAS 3, Wazna 1. Edző: Bozena Karkut
DVSC: Lajtos – Varsányi 1, Hajduch, Grigel 2, Sirián, Zamfirescu 4, Vantara-Kelemen 2. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Punyko 5, Tóvizi, BORGES-LIMA 3, Csáki 3, Palsdottír, Hársfalvi 3. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 13. p.: 8–3. 18. p.: 12–5. 27. p.: 13–9. 38. p.: 17–12. 48. p.: 18–17. 55. p.: 24–20. 58. p.: 24–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Bozena Karkut:
– Jó csapattal találkoztunk. A kétgólos előny lehet sok is, lehet kevés is, ha a visszavágón pontosabban játszunk, kiharcolhatjuk a továbbjutást.
Tone Tiselj: – Kevés pozitívuma van a mérkőzésnek, az egyik Borges-Lima jó játéka, a másik pedig, hogy idegenbe is ennyi szurkoló kísért el minket. Ezenkívül még az eredménnyel lehetek elégedett.