Női kézi EHF-kupa: a Fehérvár 14 gólos kiütéssel nyitott

2013.11.15. 19:25
A női kézilabda EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén a Fehérvár KC fölényesen legyőzte a pályaválasztói jogát feladó izlandi Framot. A nemzetközi kupában szezonbeli első meccsét játszó FKC 34–20-ra győzött, így gyakorlatilag továbbjutónak tekinthető a szombati visszavágó előtt.

A Fehérvár jól kezdett a mérkőzésen, a Fram edzője már a 7. percben időt kért, hogy négygólos hátrányban (2–6) lévő csapatát némi önbizalom-csepegtető munícióval lássa el. A hazaiak lendülete meg is tört néhány percre, aztán az izlandi csapat is belejött a gólszerzésbe, igaz, a különbség állandósult (7–11).

Pal Oldrup Jensen a 20. percben intette magához lányait: egyrészt, hogy ne engedje leülni őket, másrészt, hogy irányadót nyújtson a folyamatos cserékre. Az amúgy jól játszó Tilinger Tamara és Mayer Szabina kivételével mindenki helyére jött friss ember, az FKC pedig ismét feljebb kapcsolt egy fokozattal, és a szünetre gyakorlatilag el is döntötte nem csak a meccset, hanem a továbbjutás kérdését is.

Tilinger fordulás után is gólerősen támadta az izlandi kaput, a 43. percre meg is volt a tízgólos különbség a csapatok között (14–24). Az izlandiakat a mindössze 16 éves Ragnheidur Júliusdóttir próbálta meg tartani, a fiatal átlövő jól lőtt távolról is, ennek ellenére a Fram nem kerülhette el a súlyos vereséget: a fehérváriak 34–20-ra nyertek az otthon megvívott idegenbeli meccsen.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
FRAM REYKJAVÍK (izlandi)–FEHÉRVÁR KC 20–34 (10-18)
Székesfehérvár, 400
néző. V: Argiridisz, Muttasz (ciprusiak)
FRAM:
EINARSDÓTTIR – Amundadóttir 3, Jóhannsdóttir 3 (1), Karlsdóttir 1, Arnardóttir, JÚLIUSDÓTTIR 9, Sördal 1. Csere: Gunnarsdottir (kapus), Iura 2, Torfadóttir, Helgadóttir 1, Smith, Viktorsdóttir. Edző: Halldór Jóhann Sigfússon
FEHÉRVÁR:
Kiss É. – Azari 3, HAJDUCH 4, BENZAL 5, MAYER 5, TILINGER 7 (2), Vaszari 2. Csere: Emberovics 1, Kazai, Horváth B., HERR A. 5 (1), Siti E. 2. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása:
6. p.: 2–5, 12. p.: 3–7, 18. p.: 5–11, 24. p.: 7–15, 28. p.: 8–17, 33. p.: 12–18, 39. p.: 14–23, 45. p.: 15–25, 52. p.: 18–28, 58. p.: 20–33.
Kiállítások:
8 ill. 8 perc
Hétméteresek:
2 /1 ill.3/3
Halldór Jóhann Sigfússon: –
Tizennégy góllal kikapni súlyos vereségnek számít, tudásunk alatt játszottunk, ráadásul egy jó csapat ellen. Nem volt olyan kemény a védekezésünk, mint szerettük volna, és támadásban is hiányzott a játékosok közötti összhang.
Pal Oldrup Jensen:
– Ahhoz, hogy így tudjunk nyerni, ezt a játékot kellett nyújtani. A mérkőzés nagy részében koncentráltak voltunk, bár megint bebizonyosodott, hogyha egy kicsit kiengedünk, akkor könnyen magunkra húzhatjuk az ellenfelet, éppen ezért nagyon komolyan kell vennünk a holnapi meccset.

Mindkét mérkőzést Székesfehérváron rendezik, a „visszavágó" szombat 17 órakor kezdődik.