Női kézi EHF-kupa: a DVSC öt góllal kikapott Romániában

2017.11.11. 16:33
A DVSC-TVP 24–19-es vereséget szenvedett idegenben az SCM Craiovától a női kézilabda EHF-kupa 3. selejtezőkörének első mérkőzésén.

Igazi meccshangulatot teremtett a vendégeket elkísérő debreceni szurkolósereg, valamint a craiovai futballultrák csoportja. A hazaiak kezdtek jobban (2–0), de Horváth-Pásztor Bettina remek védéseire alapozva a DVSC fordított (2–4). A következő fordulat 8–8-as állás után jött, a Craiova a szünetig 16–11-re elhúzott.

A második félidőben tovább növelték előnyüket a románok, az 52. percben már 24–16 volt oda.

Támadásban sokat hibáztak a debreceniek, csak a dán Lotte Grigel és az orosz Anna Punyko lőtt kettőnél több gólt közülük. A védekezésre viszont a hajrában nem lehetett panasz, a hazaiak az utolsó nyolc percben nem találtak be, így a DVSC nem várja reménytelen helyzetből a jövő vasárnapi visszavágót.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS
SCM CRAIOVA (román)–DVSC TVP 24–19 (16–11)
Craiova, 3000
néző. V: Kuzs, Zsuba (ukránok)
CRAIOVA: DUMANSKA – NIKOLICS 3, Klikovac, Tudor 1, Ticu 1, PRICOPI 6 (2), ARDEAN-ELISEI 6 (1). Csere: Stanciu (kapus), FLORIANU 5, Trifunovics, Radoi 1, Vizitiu 1, Selaru. Edző: George Burcea
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Punyko 4, GRIGEL 7 (3), Pálsdóttir 1, Borges-Lima 2, Hársfalvi 2. Csere: Lajtos (kapus), Hajduch, Sirián, Vantara-Kelemen 2, Csáki, TÓVIZI. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 8. p.: 2–4. 18. p.: 10–8. 24. p.: 14–10. 35. p.: 17–14. 40. p.: 20–14. 52. p.: 24–16. 57. p.: 24–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 4/3
George Burcea:
– Egy jó csapat ellen játszottunk jó meccset. Előnyt szereztünk, de a továbbjutás még nem dőlt el.
Tone Tiselj: – Remek hangulatban játszhattunk egy jól felkészített csapat ellen. Nehéz helyzetben vagyunk, hiszen sok a hiányzónk, aki pályára lépett, mindent kiadott magából. Ez most ennyire volt elég.