Női kézi EHF-kupa: a DVSC ledolgozta a hátrányát

2017.10.22. 19:46
A DVSC-TVP 26–20-ra győzött hazai pályán a lengyel Lubin ellen a női kézilabda EHF-kupa második selejtezőkörének visszavágóján, így 49–45-ös összesítéssel bejutott a 3. selejtezőkörbe.

Az első mérkőzésen 25–23-ra nyert hazai pályán a Lubin, teljesen nyílt maradt tehát a továbbjutás kérdése. Egészen a visszavágó utolsó néhány percéig. A hajrában aztán a két csapat közül a Loki akarata érvényesült, így az Érd, a Vác és a Dunaújváros után a debreceni csapat is készülhet az EHF-kupa 3. selejtezőkörére.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
DVSC-TVP–METRACO ZAGLEBIE LUBIN (lengyel) 26–20 (15–11)
Debrecen, 1700
néző. V: Marta Sá, Vania Sá (portugálok)
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, PUNYKO 6, GRIGEL 5 (1), Sirián 1, ZAMFIRESCU 5, Hársfalvi 1. Csere: LAJTOS (kapus), Hajduch, Csáki 4 (2), Borges Lima, Pálsdóttir 3, Vantara-Kelemen 1. Edző: Tone Tiselj
LUBIN:Maliczkiewicz – Gorna 5 (3), Maricz, Semeniuk 1, Milojevics 1, Pielesz 4 (1), Grzyb 2. Csere:Waz (kapus), Belmas, Buklarewicz 1, Wojtas 1, WAZNA 3, Jochymek, Trawczynska 2. Edző:Bozena Karkut
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 17. p.: 7–8. 23. p.: 12–9. 29.p.: 15–10. 34. p.: 15–14. 44. p.: 18–18. 53.p.: 22–19. 58.p.: 26–19
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/4
Továbbjutott: a DVSC-TVP, 49–45-ös összesítéssel
Tone Tiselj:
– Az idényben most játszottunk a legjobban! Most először húsz gólon tudtuk tartani az ellenfelünket, ráadásul a lengyel csapat hazája bajnokságában sorra nyeri meg a találkozóit. Az ötvenedik percig kiélezett volt a mérkőzés, a végét azonban mi bírtuk jobban. Óriási hangulat volt a csarnokban, ez is kellett ahhoz, hogy továbbjussunk.
Bozena Karkut: – Nem tudtunk azon a szinten játszani, mint az első mérkőzésen. A lehetőségeink megvoltak a gólszerzésre, de sokat hibáztunk, nem tudtunk élni a lehetőségekkel. Megérdemelten jutott tovább a Debrecen.