Női kézi EHF-kupa: a DVSC ismét kikapott a Thüringer HC-től

2020.01.26. 15:28
Bulath Anita és a DVSC idegenben sem járt sikerrel a Thüringer HC ellen (Fotó: Matey István/Hajdú-Bihari Napló)
A DVSC női kézilabdacsapata háromgólos vereséget szenvedett (26–23) a Thüringer HC otthonában a női kézilabda EHF-kupa A-csoportjának negyedik fordulójában.

Az első félidőben három góllal is vezetett a DVSC (9–6-ra), mégis kétgólos hátránnyal vonulhatott pihenőre a játékrész végén. A fordulás után ledolgozta hátrányát a magyar csapat, sőt, ismét magához ragadta az előnyt. Az utolsó bő öt percre fordulva két góllal is vezetett a Loki, 23–21-es fórját azonban nem tudta megtartani. Olyannyira nem, hogy be sem talált a hajrában, a német együttes viszont ötször is, így megnyerte a találkozót.

A DVSC-t oda-vissza legyőző Thüringer HC ezzel bebiztosította továbbjutását is.

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
Thüringer HC (német)
–DVSC Schaeffler 26–23 (15–13)
Nordhausen, 1500 néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok)
THÜRINGER: GIEGERICH – Mazzucco 3, Rodriguez 1, BÖLK 6, Schmelzer 1, SCHEFFKNECHT 9 (1), Szazdovszka 2. Csere: Krause (kapus), Stolle, FERREIRA LOPES 4 (2), Grossmann, Biltoft.
Edző: Herbert Müller
DVSC: TRIFFA – Arany 3, Kovács Anna 4, KARNIK 2, Tóvizi, BULATH 7 (4), Vantara-Kelemen1. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Karsten 4, Bordás, BORGYOS 2, Poczetnyik, Varsányi, Vámosi P., Szabó P.
Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 9. p.: 5–5. 12. p.: 6–9. 22. p.: 12–11. 33. p.: 16–13. 43. p.: 19–19. 52. p.: 21–23. 58. p.: 23–23.
Kiállítások: 6, ill., 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Herbert Müller: –
BL-szintű mérkőzést játszottunk a DVSC ellen, amely sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint múlt héten. Jó ritmusban kézilabdáztak a vendégek, a második félidőben pedig nem tudtunk mit kezdeni a védekezésükkel huszonkét perc alatt csak hat gólt lőttünk. A hajrában kockáztattunk, s bejött, így megszereztük a két pontot.
Köstner Vilmos: – A debreceni mérkőzéshez képest nagyot javultunk, főleg a védekezés agresszivitásában, és a hajráig a támadások taktikus kivitelezésben is. Az utolsó öt percben viszont nem éltünk a hét a hat elleni játék sikeres kivédekezésből adódó gólszerzési lehetőségekkel, amit a végén három átlövés góllal büntetett meg a THC. Összességében elégedett vagyok csapatom hozzáállásával és játékával, ezzel a produkcióval jövő héten lesz esélyünk a csoportkörből való továbbjutás kiharcolására. Köszönöm annak a közel száz debreceni szurkolónak, akik ezen a kiváló hangulatú mérkőzésen segítettek minket!