Női kézi EHF-kupa: az Újváros 37 gólt dobott az első meccsen

MTI MTIMTI MTI
2015.11.14. 18:57
A Dunaújváros házigazdaként 12 góllal legyőzte az olasz Conversanót a női kézilabda EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén. A Siófok kettős győzelemmel búcsúztatta a portugál Alavariumot, miután a visszavágón 39–21-re nyert.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT), 1. MÉRKŐZÉS

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–INDECO CONVERSANO (olasz) 37–25 (15–14)
Dunaújváros, 700 néző. V: Rakityina, Tkacsuk (ukránok)
DUNAÚJVÁROS: Oguntoje – Azari 4, Kovács A. 8 (1), Bulath 1, Triscsuk 4 (1), Takács D.. 3, VINCZE 9. Csere: Triffa, Nagy É. (kapusok), Nick, Szalai 5, Kamper, Hajtai 1, KLUJBER 2, Gindeli. Edző: Zdravko Zovko
CONVERSANO: GIONNA – Trombetta, Jörgensen 1, Ganga 4, BARANI 5, ROTONDO 15 (3), Babbo. Csere: Lopriore. Edző: Giuseppe Farnelli
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 9. p.: 2–6. 25. p.: 12–12. 32. p.: 18–14. 43. p.: 26–17. 54. p.: 33–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Zdravko Zovko: – Európai kupameccset játszani mindig nehéz. A mi csapatunk sokkal jobb, mint az olasz ellenfél, de az első félidőben, különösen védekezésben rosszul teljesítettünk. A lányok nem értették meg, hogy minden mérkőzés fontos. Nem szeretem, ha ilyen sok gólt kapunk.
Giuseppe Farnelli: – Elégedett vagyok csapatommal, jól játszottunk, de látszott, hogy a Dunaújváros sokkal magasabb színvonalat képvisel. A gólkülönbség lehetett volna kisebb.NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA

VISSZAVÁGÓ
ALAVARIUM/LOVE TILES–SIÓFOK KC 21–39
(12–18)
Siófok, 400
néző. V: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
ALAVARIUM:
Figueira – Ferreira Lopes 7 (3), Coelho, Rebelo 3, Neves 1, Henriques Fernandes 1, Eddudóttir. Csere: Rocha, Genio Madail (kapusok), Domingues , Moleiro, Gouveia Fontes 4, Oliveira Soares 2, Sousa 2, Ramos, Moreira 1. Edző: Herlander Silva
SIÓFOK:
Pastrovics – S. Petersen 1, Nyikityina 5, Aguilar 5, El-Gaui 7, Deáki 8, SUCH 4. Csere: Salamakha (kapus), Hrbková 5, Piedade, Orbán 3 (2), Maláti, Mihályi, Farkas E. 1, Gercsó. Edző: Christian Dalmose
Eredmény alakulása.
5. perc: 2–5. 10. p.: 4–7. 15. p.: 7–10. 20. p.: 8–14. 25. p.: 10–15. 30. p.: 12–18. 35. p.: 14–24. 40.p: 15–29. 45. p.:17–30. 50. p.:18–32. 55. p.: 20–35