Női kézi Eb: Mörkék visszavágtak az olimpiai bajnoknak

2016.12.09. 22:15
Nora Mörk ötször talált be az oroszoknak (Fotó: AFP)
A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének záró fordulójában Románia 31–26-ra legyőzte Horvátországot, így utóbbi kiesett. A hatszoros Európa-bajnok Norvégia legyőzte az olimpiai bajnok Oroszországot. A mieink csoportjában a dánok a hajrában bedarálták Csehországot.

ROMÁNIA–HORVÁTORSZÁG

Bár az első gól a románoké volt, a kezdés így is a horvátok számára alakult jobban, Andrea Penezic 9. perc végén szerzett góljával már három volt a felek között (3–6).

A kisebb sokkot Cristina Neagu villámgyors „triplájával” feledtették a románok, akik az első negyedóra végére egy 5–0-s sorozattal fordítottak (8–6), egy-két gólos előnyüket pedig a félidő végéig meg is őrizték (15–13).

A fordulást követően állva hagyták a horvátokat, Neagu hatodik találata már 19–14-es vezetést eredményezett, innentől kezdve nem volt visszaút a horvátok számára (31–26).

DÁNIA–CSEHORSZÁG

A győri Jana Knedliková két gyors góljával és Iveta Luzumová találatával 3–0-ra ellépett a meccs elején a cseh csapat, és bár a dánok kétszer is felzárkóztak egy gólra, a játékrész derekán egy újabb 3–0-s szériával már négy volt a felek között (7–11).

A szünetet (13–17) követően apránként közeledett a dán csapat, amely a 44. percre érte utol ellenfelét (21–21), de a 47. percben még így is a csehek vezettek (22–23).

Innentől azonban már nem volt kérdés, Stine Nielsenék alaposan belelendültek, egy 4–0-s sorozattal 26–23-ra elléptek, és harmadik meccsüket is megnyerték (33–29).

NORVÉGIA–OROSZORSZÁG

A háromszoros aranyérmes dánokhoz hasonlóan a hatszoros győztes norvégok is bealudtak a meccs elején, Anna Vjahirjeváék az 5. percben már 4–0-ra vezettek. Két perccel később a győri Nora Mörk törte meg a címvédő gólcsendjét, a 14. percben pedig Camilla Herrem találatával már csak egy volt a különbség (5–6).

Innentől fej fej mellett haladtak a felek, de egészen a 42. percig kellett arra várni, hogy a norvégoknál legyen az előny (17–16), ekkor egy 3–0-s etappal 18–16-ra fordítottak.

A norvégok 23–21-es sikerrel vágtak vissza az olimpiai bajnoknak a riói elődöntőben elszenvedett vereségért.