Női kézi Eb: Grooték legyőzték a házigazdát, drámai francia siker

2016.12.10. 20:46
A győri Cornelia Groot hét gólt szerzett a svédek ellen (Fotó: AFP)
A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének 1. fordulójában Németország 26–19-re legyőzte az addig veretlen Szerbiát. A hollandok jóval szorosabb csatában, de nyertek a házigazda ellen, míg a franciák drámai hajrában múlták felül a spanyolokat.

SZERBIA–NÉMETORSZÁG

Borzasztóan kezdte a meccset a szerb csapat, az érdi Katarina Krpezs gólja ellenében az első 12 percben hatot szereztek a németek (1–6), a 21. percben pedig már hét volt a felek között (4–11).

Kim Naidzinavicius találatával a 42. percben először vezettek nyolccal a németek (11–19), a szerbeknek tulajdonképpen egy percig sem volt esélyük a pontszerzésre (19–26).

A csoportból utolsóként a szerbek is elveszítették veretlenségüket, igaz, a svédek a kieső szlovénoktól kaptak ki, így a középdöntős tabellán nekik nincs zakójuk.

SVÉDORSZÁG–HOLLANDIA

A házigazda Isabelle Gulldén góljával a 4. percben 2–1-re vezetett, de egy 3–0-s sorozattal fordítottak Grooték (2–4). Innentől kezdve bár néha egyenlítettek a svédek (utoljára 9–9-nél voltak fej fej mellett), folyamatosan a vendégek diktáltak.

Yvette Broch találatával a 37. percben volt először három gól a különbség a felek között (17–20), de innen is visszajöttek egyre a svédek (20–21), ám a végjátékot jobban bírták a hollandok (30–33).

A győriek közül Groot hét, Broch négy gólig jutott, a ferencvárosi Danick Snelder mindkét lehetőségét értékesítette.

SPANYOLORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

A félidőben Nerea Penáéknál volt az előny, 14–10-re vezettek a spanyolok. Azonban a franciák fokozatosan ledolgozták hátrányukat, s 18–18-nál utolérték ellenfelüket. Az utolsó fél percbe fordulva ismét a spanyolokhoz került az előny (22–21), de 18 másodperccel a vége előtt hetesből egyenlítettek a franciák Allison Pineau révén.

De nem ez volt az utolsó gól…

Szintén Allison Pineau volt az, aki bedobta a labdát a kapuba a végén – összesen 9 gólig jutott. A spanyolok 0 ponttal kezdték a középdöntős szakaszt, így kockáztatni akartak a végén a kapust lehozva még emberhátrányban is. Nem jött be…

A spanyolok már biztosan nem juthatnak be az elődöntőbe.