A Vardar jobb volt a Midtjyllandnál a bronzmeccsen

2014.05.04. 14:22
A Midtjylland a bronzmeccset is elbukta (Fotó: Szabó Miklós)
A Vardar Szkopje szerezte meg a harmadik helyet a női kézilabda Bajnokok Ligája 2013–2014-es kiírásában, miután a bronzmérkőzésen 34–31-re nyert a dán FC Midtjylland ellen.

NŐI KÉZILABDA BL, FINAL FOUR
A 3. HELYÉRT
VARDAR SZKOPJE (macedóniai)–FC MIDTJYLLAND (dán) 34–31
(14–12)
Budapest, Papp László Sportaréna. Vezette: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
VARDAR: Szuszlina – Radicsevics 6, Klikovac 2, B. Fernández 2, Pineau 2, Dembélé 3, Zebic 2. Csere: Lekics 5, Djokics 2, J. Nikolics 6 (4), Hmirova 4. Edző: Indira Kasztratovics
MIDTJYLLAND: Englert – Jensen 4, L. Jörgensen 2, Groot 11 (4), Thorsgaard 4, Troelsen 2, Woller 2. Csere: Egestorp (kapus), Spellerberg, S. Jörgensen 3, Rasmussen, Möller 1, Sommer 2. Edző: Helle Thomsen.
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4

A kezdeti percekben félszeg játékot mutattak a csapatok, ami elsősorban a védekezések „másnaposságán” mutatkozott meg. A mérkőzés első gólját ugyan Line Jörgensen szerezte, de a Vardar gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, Allison Pineau szombathoz hasonlóan gólerősen kezdett, és a szkopjei csapat gyorsabban megtalálta a ritmust. 5–3

A Midtjylland nem tudta gyors játékát játszani, a Vardar rendre megakadályozta a rohanást, sőt, a dánok Jovanka Radicsevics kiállítását sem tudták kihasználni, a sorozatban jött három Vardar-gól után pedig Helle Thomsen időt kért 8–4-nél. Az edzői szavak jót tettek a dán lányoknak, akik összeszedték a védekezésüket, sikerült megakadályozni a szkopjei betöréseket, a születésnapos Nycke Groot vezérletével – és a lövőtáv megtalálásával – ismét nyílttá tették a csatát. Az első félidő utolsó másodperceiben az egyenlítésért is támadhatott a Midtjylland, ám egy eladott labda után indulásból Begona Fernández kétgólossá alakította a szünetbeli különbséget. 14–12

A második játékrész elejét megpörgette a dán csapat, és az 1500 kilométert utazó 75 északi szurkoló nagy örömére Groot egyenlített. Nem sokkal később azonban már a némi fölényben lévő macedón szurkolók hallatták hangjukat, amikor Andrea Lekics a hátára kapta a csapatot, és a Vardar meg is lépett három góllal – ünnepelték is a szerb játékost a pirosba öltözött fanok. 19–16

Lekics mellett Tatjana Hmirova is beindult, Thomsen edző pedig kénytelen volt lehívni rutinos kapusát, Sabine Englertet, és néhány percre beküldeni a helyére a tehetséges fiatal Louise Egestorpot, aki viszont egyáltalán nem nevezhető rutinosnak. Az FCM-nek kettős emberelőny adott esélyt a felzárkózásra, de Hmirova lerohanást követően négy a hat ellen is betalált, majd Ana Djokics szerzett briliáns gólt már szimpa hátrányból. 25–20

Állandósult az ötgólos távolság a felek között, Inna Szuszlina kapus is kapott egy kis ünneplést a szurkolóitól, miközben szép lassan eldőlt a mérkőzés. A Midtjylland még megpróbálkozott a 4+2-es védekezéssel megzavarni ellenfelét, de a Vardar az utolsó dán felzárkózási próbálkozást is visszaverte. A hajrá gólözönt hozott, sok izgalmat azonban már nem tartogatott. A Vardar Szkopje 34–31-re legyőzte a Midtjyllandot a harmadik helyért rendezett meccsen.