A Fradi fontos győzelmet aratott a Thüringer HC felett

2017.10.22. 13:52
Kerstin Wohlbold (pirosban) négy gólt dobott, de ez nem volt elég a Fradi ellen (Fotó: Twitter/Thüringer HC)
A Ferencváros női kézilabdacsapata 29–25-re győzött a Thüringer HC otthonában a Bajnokok Ligája C-csoportjának 3. fordulójában. A magyar csapat sikeréhez Nerea Pena kilenc, Kovacsics Anikó hét góllal járult hozzá.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
THÜRINGER HC (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–29 (15–14)
Nordhausan, 1600
néző. V: Christiansen, Hesseldal Hansen (dánok)
Gólszerzők: Luzumová 10, Scheffknecht 5, Wohlbold 4, Mazzucco 3, Niederwieser 2, Huber 1, ill. Pena 9, Kovacsics 7, Jovanovics, Van der Heijden 3-3, Faluvégi, Schatzl 2-2, Mészáros, Snelder, Szucsánszki 1-1
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/4
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–0, 13. perc: 6–6, 22. perc: 12––12, 37. perc: 18–18, 49. perc: 21–25, 54. perc: 24–26

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Vardar Szkopje (macedón)3394–71+236
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA32197–92 +54
3. Thüringer HC (német)31277–85 –82
4. Larvik (norvég)3379–99–200

A Ferencvárosra fontos mérkőzés várt Németországban, hiszen a négyes csoportból ugyan az első három helyezett jut tovább, de egyáltalán nem mindegy, hányadik helyen. A Fradi védekezése az első két BL-csoportmeccsen nem állt össze – a Vardartól 34, a Larviktól 33 gólt kaptak a zöld-fehérek –, így kulcsfontosságú volt, hogy ezúttal jól zárjon a fal Bíró Blanka előtt.

Nem kezdett jól az FTC, a Thüringer HC öt perc után már 4–0-ra vezetett, de a 13. percre sikerült utolérni a németeket (6–6). A következő négy percben a Fradi megint rohant az eredmény után, az újabb egyenlítés után azonban Faluvégi Dorottya első góljával a magyar csapat rövid időre átvette a vezetést (11–12). A szünetre aztán a németek vonulhattak előnnyel, miután Anika Niederwieser távoli lövése az utolsó másodpercekben beakadt (15–14).

A második félidő elején fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a Ferencváros kihasználta a német rövidzárlatot, és egy 4–0-s szériával ellépett négy góllal (18–22). Nerea Pena ekkor már nyolc gólnál járt, a spanyol klasszis a zöld-fehérek nagy szerencséjére remek napot fogott ki. Ahogy Kovacsics Anikó is, aki szintén sokat vállalkozott, s végül hét találatig jutott.

A hajrában a Thüringer HC ráijesztett a vendégekre az 52. percben feljött egy gólra (24–25), de az egyenlítésre már nem adott esélyt az FTC. A hajrában a zöld-fehérek ismét eltávolodtak ellenfelüktől, így az utolsó percekre már nem maradt izgalom. A Fradi négygólos győzelmet aratott Németországban (25–29), ami a csoport második helyének megszerzése szempontjából kulcsfontosságú sikernek mondható.

2. FÉLIDŐ

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NÉGY GÓLLAL NYERT A FERENCVÁROS!
60. perc: Mazzucco
lő kapufás gólt, aztán Kovacsics beállítja a végeredményt. 25–29
Kovacsics Anikó hét gólnál jár.
60. perc: Belemenés a németeknél, gól Kovacsicsnál. 24–28
Még akkor sem, ha a németek most időt kértek.
59. perc: Mészáros még kimegy két percre, de a Fraditól ezt a győzelmet már nem lehet elvenni.
58. perc: Újabb fontos védés Bírótól, de sajnos a másik oldalon sincs gól. Aztán Wohlbold fejbe lövi Bírót, marad a háromgólos különbség, és már csak másfél perc van hátra.
57. perc: Kovacsics lőtt talpról, test mellől, de a kapus érezte, hogy mi következik.
56. perc: Mészáros Rea elpaskolja a labdát a németek beállója elől, támad a Fradi!
55. perc: Pena gyönyörűen használta ki, hogy megnyílt előtte az út. 24–27
54. perc: Jakubisová elkapkodta fölé lőtt, de sajnos Kovacsics helyzete is kimaradt.
54. perc: Jovanovics nagy lövése, bepattan a bal felsőbe! 24–26
Elek Gábor időt kért. „Jól láthatóan nem érezzük a szimpátiájukat, ne foglalkozzunk velük” – mondta játékosainak, utalva a dán bírópárosra.
53. perc: Snelder lövése ziccerben a kapufán csattan.
52. perc: Snelder lökött, hetes a németeknek. Luzumová belövi, már csak egy van közte… 24–25
51. perc: Wohlbold révén két gólra zárkóztak a németek. 23–25
50. perc:
A németek egész pályás gólját nem adták meg, mert nem a hatoson belülről végezték el a szabaddobást.
49. perc: Kovacsics most sajnos leül két percre, a hetesből Luzumová átemeli Szikorát. 22–25
49. perc: Kovacsics a Fradi egyik legjobbja. 21–25
48. perc: Jovanovics szép góljára Niederqieser felelt pontos lövéssel. 21–24
47. perc: Nyögvenyelős, dadogós német támadás végén Bíró védett könnyedén egy átlövést.
46. perc: A sértett, vagyis Kovacsics szép góllal büntet. 20–23
46. perc: Hubert kiküldték két percre Kovacsics megütéséért.
45. perc: Luzumová dobott gólt az üres kapura. Bírót lehozta Elek Gábor, hogy ne emberhátrányban támadjon a Fradi. 20–22
44. perc: Scheffknecht
lő gólt ziccerből, bár Bíró majdnem védett. 19–22
44. perc: Jovanovicsot állítják ki két percre, nem ok nélkül.
43. perc: Végre elsült Jovanovics keze. 18–22
43. perc: Jakubisová nagyon elmérte az ejtését, megint a Fradi támad.
42. perc: Pena talpról, elhajtásból, gyönyörű gól! 18–21
41. perc: Pena!
Először vezet két góllal a Fradi, és a németek eladták a labdát. 18–20
41. perc: Jovanovics lövését védte a német kapus, aztán Bíró mutatott be bravúrt.
Nem sikerült két góllal lehúzni, a németek edzője időt kér, mielőtt csapata az egyenlítésért támadna.
39. perc: Bíró tudta, hogy Jakubisová a rövid alsót lövi, lábbal szépen védett. A másik kapu előtt Jovanovics puffantott mellé.
38. perc: Kovacsics megugrasztja a védőket, majd kilövi a jobb alsót. 18–19
37. perc: Luzumová
eredményes öt az öt ellen, erre Faluvégi szinte azonnal válaszolt. 18–18
37. perc: Hetes a Fradinak, két perc Wolhboldnak! Van der Heijden kihagyja a büntetőt, de a kipattanónál már nem kegyelmez. 17–17
36. perc: Wohlbold tör be és szerez gólt. 17–16
35. perc: Snelder
kapott kétperces büntetést, negyedszer került emberhátrányba a Fradi.
35. perc: Pena harcolt ki hetest – belül védekeztek a németek –, Van der Heijden váltotta gólra a lehetőséget. Ismét egyenlő! 16–16
34. perc: Belemenés, támadhat a Fradi!
32. perc: Luzumová megint próbálkozott, de Bíró lábbal védett, majd az ellentámadásból Pena talált be. 16–15
31. perc: Luzumová
szép csellel ziccerbe hozta magát, és ki is használta azt. 16–14

Elkezdődött a második játékrész!

1. FÉLIDŐ

A szünetben egy góllal vezetnek a németek, Thüringer HC–Ferencváros 15–14!

30. perc: Niederwieser távoli gólja zárta le az első félidőt. 15–14
29. perc: Lukács harcolt ki hetest, Pena nem adott esélyt a kapusnak. 14–14
28. perc: Niederwieser találatával visszavették a vezetést a németek, majd Szucsánszki és Schatzl próbálkozása is kimaradt. 14–13
Krause jól véd a németek kapujában, de a mieinknél Bíróra sem lehet panasz.
27. perc: Kovacsics harcolt ki büntetőt, amit aztán sajnos kihagyott.
26. perc: A németek nagy nehezen kiharcoltak egy hetest, amit Luzumová bevágott. 13–13
25. perc: Lukács a pályán a jobb szélen, Pena lövése után pedig a labda a kapuban. 12–13
24. perc: Faluvégi megint ront a jobb szélről, Krause hárította a rövid felsőbe tartó labdát. De legalább a Fradi nem kapott gólt emberhátrányban.
23. perc: Bíró megmentette a Fradit a sarokdobástól.
23. perc: Faluvégi ezúttal nem tudott túljárni Krause eszén.

22. perc: Luzumová egyenlít, Szekerest pedig másodszor küldik ki két percre. 12–12
22. perc:
Bíró szedi le a német balszélső ejtését.
21. perc: Először vezet a Fradi, Faluvégi talált be a jobb szélről. 11–12
Időt kértek a németek. Az első 20 percben 11 kapott gól, a Fradi védekezése megint nem az igazi.
20. perc: Csak mondani kellett! Pena harmadik gólját szerzi hatodik kísérletéből. 11–11
Megvoltak a lehetőségek többször is, de 6–6 óta egyszer sem sikerült egyenlíteni.
19. perc: Aztán Kovacsics váltott gólra kíméletlenül egy hétméterest. 11–10
18. perc: Mazzucco
állította vissza a kétgólos különbséget. 11–9
18. perc: Snelder eredményes emberhátrányból. 10–9
17. perc: Scheffknecht
harmadszor villant, Jovanovicsot pedig kiküldték két percre. 10–8
16. perc: Luzumová találatára Szucsánszki felelt, nem is akármilyen góllal. 9–8
15. perc: Mazzucco először talált be, erre Schatzl szerencsére gyorsan válaszolt. 8–7
14. perc: Wohlbold megszerezte a második gólját, Bíró lába között lőtt a kapuba. 7–6
Máris szimpatikusabb az eredmény, mint öt perc után.
13. perc: Pena
pompás egyéni akcióból egyenlített. 6–6
12. perc: Pena
ugrott a szaggatott vonalról, és lőtte ki a kapu bal oldalát. 6–5
11. perc: Saskia Lang lövését blokkolta a Fradi fala, majd a következő kísérletnél Bíró könyvelt el újabb védést.
10. perc: Szépen kidolgozott akció végén Kovacsics eredményes. 6–4
10. perc: Huber ziccerét Bíró lábbal, hatalmas bravúrral rúgta mellé.
9. perc: Pena csele szép volt, a lövés már nem annyira. Aztán Faluvégi lépett rá a vonalra, így gólja érvénytelen.
8. perc: Scheffknechtnek megjött a lövőkedve. 6–3
8. perc: Scheffknecht óriási gólt lőtt a bal felsőbe, erre a másik oldalon Schatzl Nadine válaszolt. 5–3
7. perc: Kovacsicsot két védő sem tudta megakadályozni a gólszerzésben. 4–2
6. perc: Hetes a Fradinak is, Van der Heijden belőtte. 4–1
5. perc:
Huber góljával már 4–0.
A Fradi egyelőre nem találja a ritmust, sem védekezésben, sem támadásban.
4. perc:
Harmadszor kaptak hétméterest a hazaiak, Luzumová lőtt a kapuba. 3–0
4. perc:
Szekeres kapott kétperces büntetést, a németek újabb hetest, ám Szikora hárított!
3. perc: Pena középre tartó lövését Krause hárította.
3. perc: Wohlbold eredményes. 2–0
2. perc:
Belemenés Kovacsicsnál.
1. perc: A németek rögtön kaptak egy hetest, amit Luzumová belőtt. A Fradi kapujában Bíró Blanka kezdett. 1–0

Elkezdődött a mérkőzés!

A németek piros mezben és fekete nadrágban, a Fradi tiszta fehér szerelésben.

A két csapat az előző szezonban a középdöntőben találkozott egymással, a Fradi hazai pályán 32–24-re nyert, Németországban azonban 29–29-es döntetlen született.

A mérkőzést a Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen dán bírópáros vezeti.

Felcsendült a BL himnusza.

A csapatok már a pályán, zajlik a játékosok bemutatása.

Ha a Fradi nyerni akar, a védekezésre sokkal jobban kell figyelnie, mint a Larvik elleni meccsen, amelyet a zöld-fehérek ugyan megnyertek, de 33 gólt kaptak. Előtte a Vardartól 34-et.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában rendezendő Thüringer HC–Ferencváros női kézilabda-mérkőzés online közvetítésében!