Ebben több volt: a Fradi kettővel kapott ki a hibátlan Rosztov-Don vendégeként

2016.01.09. 13:54
Szikora Melindán nem múlt, támadásban kellett volna több a Fraditól (Fotó: NS-archív/Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntő első fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria kétgólos vereséget szenvedett az orosz Rosztov-Don vendégeként. Elek Gábor együttese először kapott ki a sorozatban, a mezőny egyetlen hibátlan csapata pedig megőrizte makulátlanságát.

A sok technikai hibát hozó, amúgy is visszafogott tempójú kezdés után Katrine Lunde bravúrjai bizonytalanították el a vendégeket, míg a hazaiak támadásban Jekatyerina Ilina vezérletével lendületbe jöttek. Elek Gábor a 10. percben kétgólos (4–2) hazai vezetésnél időt kért, támadásban pedig több koncentrációt, valamint azt, hogy a megbeszéltek szerint a felső sarkokat célozzák meg a lövéseknél. A védekezése rendben volt a Fradinak a ritkán megvillanó hazaiakkal szemben, támadásban viszont rizikóztak a kapufa mellé helyezett lövésekkel. Viszont Lunde a kapu többé részét kontroll alatt tartotta, és bizony a kapufa is inkább őt segítette, mint a népligetieket. Az első félidő közepére néggyel is meglépett a Rosztov-Don, de a szorgos Fradi tapadt, és a szünetre felzárkózott kétgólos hátrányra. A hajrában Hornyák Dóra és Lukács Viktória volt eredményes a vendégek részéről (13–11).

A szünet után nem sokat változott a játék képe, Elek Gábornak kilenc perc elteltével mégis ki kellett kérnie az idejét. Hiába ugyanis a jó védekezés, támadásban idegeskedett, kapkodott a vendégcsapat, így nem tudott profitálni a jó védekezésből, Szikora Melinda védéseiből és a sokszor erőtlen, tempótlan, ötlettelen orosz akciókból. A népligetiek mestere nyugodtságot kért játékosaitól, de összességében ez nem vezetett eredményre. Hátul az idő múlásával azért olykor kihagyott a ferencvárosi fal figyelme, de még ez is bőven belefért volna a találkozóba, ha támadásban jobb a helyzetkihasználásuk a vendégeknek. Megvoltak ugyanis a lövések, de Lunde továbbra is életben tartotta övéi reményeit, és jóformán egyedül őrizte az olykor minimálisra csökkent orosz előnyt. Bár a félidő közepén néggyel is meglépett a Rosztov-Don, a hajrája nem lehetett nyugodt. A Fradi viszont hiába volt többször a küszöbön, az ajtón belépni, kiegyenlíteni már nem tudott. Így a mindig előnyben maradó oroszok mindig el tudtak mozdulni a holtpontról, és kaptak annyi minimális töltetet, hogy kihúzzák a végéig (23–21).

ELEK GÁBOR: ROSSZUL OLDOTTUK MEG A „LUNDE-KÉRDÉST”

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. FORDULÓ
1. CSOPORT

ROSZTOV-DON (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–21 (13–11)
Rosztov, 3386
néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
ROSZTOV-DON: KATRINE LUNDE – MANAHAROVA 4, Seny 2, Petrova 1, Szlivinszkaja 3, Simkute 1, Borscsenko 2 (1). Cs: Szedojkina, Mehgyijeva (kapusok), ILJINA 8 (3) , Bobrovnyikova 1, Sztyepanova, Davigyenko, Avgyekova 1
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 3, Pena 3, Szucsánszki, Szamoránsky P. 1, Zácsik, Schatzl 2. Cs: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekeres 1, HORNYÁK D. 4, Szekerczés 4 (4), Szarka 1, Lukács V 2, Cifra
Az eredmény alakulása. 8. perc.: 2–2. 10. p.: 4–3. 14. p.: 8–5. 20. p.: 10–6. 25. p.: 11–9. 34. p.: 14–13. 39. p.: 16–14. 44. p.: 18–14. 48. p.: 20–18. 51. p.: 21–20

I. CSOPORT
Baia Mare (román)–Fleury Loiret (francia)

2. félidő

60. perc Vége a találkozónak.
60. perc Hazai időkérés.
60. perc
Lunde védett.
60. perc
Labdához jutott a Fradi.
58. perc
Kimaradt hazai akció, majd a népligeti akciónál Lunde védte Kovacsicz szélről leadott lövését.
58. perc Schatzl
talált be. 2321
58. perc
Beállóból eredményes a Rosztov-Don. 2320
58. perc
Szikora védett, Hornyák az üres kaput célozhatta meg – plusz emberrel támadnak az oroszok –, de lövése mellé ment.
57. perc
Orosz kiállítás.
57. perc
A passzív határán lőtt Hornyák, a kapu mellé.
56. perc Ferencvárosi időkérés.
56. perc
Szikora szedett ki egy lövést a jobb felsőből.
56. perc
Kapkodott a Fradi, Pena lőtt mellé.
55. perc
Bátor szélső betörés után orosz gól. 2220
55. perc
Eladta a labdát a Fradi.
54. perc
Szikora védett, támadhat a Fradi.
53. perc
Szarka ment be a szélről, Lunde hárított.
52. perc
Lunde védett, de hosszan indított.
52. perc
Jó népligeti védekezés, a labda a vendégekhez került.
51. perc Hornyák
közbelövése meglepte Lundét. 2120
50. perc
Hornyák harcolt ki büntetőt, amit Szekerczés szerencsével kihasznált. 2119
49. perc
Lunde védett, majd Szikora is. Utóbbit azonban belül védekezésért hazai hetes követte. Ilina nem hibázott. 2118
48. perc
Szép orosz akció végén újabb hazai gól. 2018
48. perc
Lépéshiba a hazaiaknál. Szarka a szélről volt eredményes. 19–18
47. perc Orosz időkérés.
47. perc Pena
cselezte be magát és lőtt gólt. 1917
47. perc
A jobb szélről jött az orosz gól. 1916
46. perc Kovacsicz
talált be. 1816
46. perc
Orosz kapufa, a labda a Fradihoz került.
45. perc Szekerczés
harmadik gólja büntetőből. 1815
44. perc
Szikora védett, a kipattanóból gólt lőttek az oroszok. 1814
44. perc
Ismét egy rontott Fradi-akció.
43. perc
Értékesített orosz hétméteres. 1714
43. perc
Schatzl törhetett be a szélről ziccerben, a kapu fölé lőtt. Labdája súrolta a lécet.
42. perc
Újabb hazai kiállítás.
41. perc
Elkapkodott orosz akció, Zácsik betörése után Lunde testtel védett.
41. perc
Szucsánszki átlövését tolta kapu mellé testtel Lunde.
40. perc
Hornyák lövését védte lábbal Lunde, a kipattanó labda a Fradihoz került.
39. perc Szamoránsky
talált be, de gyorsan érkezett a válasz. 16–14
39. perc Elek Gábor időt kért.
39. perc
Szikora védett.
38. perc
Zácsik lövésébe kapott bele sikerrel Lunde.
38. perc
Hazai kapufa.
37. perc
Schatzl éles szögből próbálkozott, esélye sem lehetett. Viszont a földön maradt, így megakadályozta az orosz kontrát: a bírók megállították a játékot.
36. perc
Hazai büntető, Szikora ebbe is belekapott, de a labda a kapuban kötött ki. 1513
36. perc
Eladott labda a Fradinál. Kiegészült a vendégcsapat.
35. perc
Jó védekezés a vendégek részéről, labdához jutottak.
34. perc Schatzl
a szélről bevállalta és lőtt Lunde lába mellett a kapuba. 1413
34. perc
Ilina lőtt nagy helyzetben a kapu mellé.
34. perc
Szucsánszki kapott két percet.
32. perc
Plusz egy mezőnyjátékossal támad a hazai együttes – kapus helyett érkezett az ember –, de az ordító ziccert kapu mellé lőtték. A labdához jutó Fradi megcélozta az üres hazai kaput, de a labda nem jutott el addig.
31. perc Szekerczés
a második büntetőjét is gólra váltotta. 14–12
31. perc
A mérkőzés első kiállítása: emberelőnybe került a Fradi.
31. perc
Szikora belekapott Ilina közbelövésébe, de hárítani nem tudott. 14–11
31. perc Elkezdődött a második félidő.

1. félidő

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc
Szikora mutatott be bravúrt, a gyors ellenakciónál Hornyák megnézte a jobb felsőt, aztán kapu fölé lőtt. Labdája súrolta a lécet.
29. perc
Szeny lövése kiperdült a kapufáról, Hornyák viszont ezúttal lendületből lőtte ki a kapu bal oldalát. 1311
28. perc
Lunde a kapufa segítségével hárította Hornyák lövését.
28. perc
Peches gól, Szeny lövése Szikora lábáról alig perdült a gólvonal mögé. 1310
27. perc Hornyák
volt bátor és eredményes. 1210
26. perc
A bal szélről volt eredményes a Rosztov. 129
26. perc
Zácsik átlövésére ült rá Lunde.
25. perc
25. perc
Középen összerántott az orosz falat a Fradi, Lukács ziccerben maradt a szélen, be is pattintotta a labdát Lunde mellett. 119
24. perc
Gyenge orosz lövés ment kapu mellé.
24. perc Orosz időkérés.
23. perc
Labdaszerzés után Szikora indított, Lukács pedig értékesítette a ziccert. 118
23. perc
Pena is a kapufát találta el.
23. perc
Az első orosz lövés még a kapufán végezte, de a labda visszakerült a hazaiakhoz, az ismétlést már nem hibázták el. 117
22. perc
Labdát szerzett a Fradi, de támadásban kapkodott Szucsánszki, a kapufa után megint a hazaikhoz került a labda.
21. perc Pena
talált be a kapuba. 107
20. perc
Ilina átlövésből a jobb felsőbe tüzelt, már negyedszert volt eredményes. 10–6
19. perc
Szucsánszki is a kapufát találta el, a labda ismét az oroszoké lett.
19. perc
Ismét Davigyenko rontott, így került a labda a Fradihoz.
18. perc
Hornyák lőtt a kapufára, az oroszokhoz került a labda.
18. perc
Szekeres védett, támadhat a vendégcsapat.
17. perc Szekerczés
értékesített egy büntetőt. 96
16. perc
Megmozgatták a vendégek falát, majd középen ziccerben törhettek be a hazaiak. 95
16. perc
Jó védekezés után a Fradihoz került a labda. Kovacsicz szélről leadott lövésébe kapott bele Lunde.
15. perc Hornyák
talált be. 8–5
14. perc Kimaradt népligeti akció, majd kontrából újabb orosz gól. 8–4
13. perc
Büntetőből nőtt a hazai előny. 7–4
13. perc
Egy-egy elpuskázott támadás után ziccerből zárkózott fel a vendégcsapat Kovacsicz révén. 6–4
12. perc
Schatzl lövését védte Lunde, majd a gyors akcióból újabb gólt lőttek az oroszok. 63
12. perc
Ilina gyorsított fel és átlövésből a kapu jobb oldalába bombázott. 5–3
11. perc Pena
iránytóból, a földről lőtte ki a jobb felsőt. 4–3
10. perc Elek Gábor időt kért.
10. perc
Eladott labda a Fradinál, gyors gól az oroszoknál. 4–2
9. perc
Betörés után lőttek gólt a hazaiak. 3–2
8. perc
Kovacsicz ezúttal ejtéssel próbálkozott a szélről, Lunde könnyedén fogta a labdát.
8. perc
Kapu fölé pattintott orosz lövés.
7. perc Kovacsicz
kanyarodott fel a szélről és lőtt a rövidbe. 22
7. perc
Eladott labda a Fradinál, gyenge lövés a Rosztovnál.
6. perc
Közbelövéssel lepték meg Szikorát. 21
5. perc
Kimaradt orosz támadás, majd Lunde védte Szucsánszki lövését.
4. perc
Labdát szerzett a Fradi védelme, az indítás viszont nem sikerült.
4. perc
Lunde két védése után a labdához jutó oroszok elkapkodtak az akciókat, majd Szekeres egyenlített. 11
3. perc
Hazai lerohanás után született meg a mérkőzés első gólja. 1–0
3. perc
Pena erőtlen lövését védte Lunde.
2. perc
Támadóhiba, a Fradihoz került a labda.
1. perc
Zácsik lövését blokkolta az orosz fal.
1. percElkezdődött a mérkőzés, a népligetieké az első támadás lehetősége.