Női kézi BL: Pena gólja és Bíró védése a legjobbak között

2019.02.04. 08:41
Bíró Blanka nagyszerűen védett a Győr ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria Érden 32–32-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO KC-val a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. Az európai szövetség szokás szerint kihirdette a hétvége legjobbjait, melyek közé egy-egy ferencvárosi gól és védés is belefért.

A magyar rangadó második félidejének harmadik percében Nerea Pena lőtte ki kilenc méterről a bal felsőt, az EHF ezt a találatot választotta a második legszebbnek. Az előző fordulóban a három legjobb játékos közé bekerülő spanyol átlövő négy góllal zárta a Győr elleni meccset.

Fontos védésekkel járult hozzá a pontszerzéshez Bíró Blanka is, aki többek között óriási bravúrral védte a norvég Kari Skaar Brattset ziccerét – ez a vonatkozó lista harmadik helyéhez volt elég.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 32–32
(16–15)
Érd, 2200
néző. Vezette: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
FTC:
BÍRÓ B. – Lukács V. 3, MÉSZÁROS R. 5, Horváth D., HÁFRA N. 6, Klivinyi 3, Schatzl Nadine 2 (1). Csere: Szikora (kapus), PENA 4, KLUJBER 7, Márton 2, Faluvégi. Edző: Elek Gábor
GYŐR:
Leynaud – Bódi 2, GROOT 8 (2), OFTEDAL 5, Brattset 1, A. HANSEN 5, Görbicz 1. Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Tomori 1, Pintea 1, V. KRISTIANSEN 5, Knedlíková 2, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.:
2–2. 8. p.: 5–6. 12. p.: 8–8. 18. p.: 12–9. 23. p.: 15–11. 25. p.: 15–14. 32. p.: 19–15. 36. p.: 22–17. 42. p.: 22–21. 45. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 52. p.: 26–26. 54. p.: 29–27. 56. p.: 29–29. 58. p.: 31–30
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 2/2
Elek Gábor: –
Nagy büszkeség ez az eredmény a világ legjobb csapata ellen, és ha egy pihentebb emberrel többen vagyunk, nyerhettünk is volna. Ettől függetlenül boldog vagyok, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen pillanatokért és az ilyen hangulatú meccsekért dolgozunk és játszunk.
Danyi Gábor: –
Elismerés illeti a Ferencvárost, jobban játszott ezen a mérkőzésen. Főleg az első félidő volt nagyon magas színvonalú és iramú. Sok helyzetet kihagytunk, de a végén így is kihoztuk a maximumot a pontszerzéssel.